Споделена история от На работното място

Продавач на билети
Какво ви е мнението за това. Много хора ми казват да не си губя времето да уча, аз не ставам за високоплатена работа и е по-добре да късам билети в рейса. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Все някой трябва да къса и билетите в рейса. Работа като работа.

Иначе никой не ти пречи да учиш. Това, което ти искаш и очакваш е някой друг да работи, за да си живееш ти добре. Е, ако намериш някой такъв - добре, ако не - тогава нямаш избор.

2.   Мисля да правиш каквото те кефи и да учиш ако го искаш.

3.   Не обръщай внимание на такива индивиди. Следвай мечтите си независимо кой какво ти казва, върви напред без да позволяваш на нищо и на никого да те отклони от пътя към успеха.

4.   Мисля, че мнението на хората си е изцяло за тяхно лично ползване, включително могат и да си го наврат където пожелаят. Живота е твой и ако искаш ще късаш билети, ако искаш ще учиш ядрена физика.

5.   Що така ти казват хората, значи е вярно.

6.   Няма нищо лошо в това да учиш нови неща.
В момента си кондуктор, но не се задоволявай само с това. Идеята на всяка една работа е човек да се издигне на висока позиция. Ако някой служител на офис позиция напусне или го уволнят, то ти може да пробваш да се уредиш на неговото място и да търсят друг кондуктор от фирмата.

7.   Високоплатената работа не е задължително да е свързана с висше образование.

Ако не си особено умен, и смяташ, че няма да се справиш със следване в университет, може да усвоиш някой перспективен занаят и като станеш майстор в него - ще имаш достатъчно средства за издръжка на теб и на семейството ти!

И недей слуша Сульо и Пульо какво ти говори! Това, което е приложимо за един човек - за друг може да е изцяло неподходящо!
Така, че опитай се да преценяваш сам!
Може и да се консултираш с родителите си и близките си хора, но само ако се разбирате и са добронамерени към теб!

Ако ти е нужен професионален съвет - питай хора които са преуспяващи в професията си!

8.   Едно време може и да се е стигало до някъде с учене, но днес няма смисъл от тая диплома така че работи си каквото ти е кеф.

9.   След няколко години няма да има нужда от кондуктори в градския транспорт, машини ще вършат същата работа, така, че докато късаш билети, научи и някой занаят.
Ако темата не е провокация, защото така звучи.

10.   Ако си доволен от работата не слушай хората. Не може всички да са хидроинжинери. Но все пак се замисли, един ден, ако решил да имаш семейство, ще можеш ли да го издържаш с тази работа.

12.   Идеална работа за млад човек. Изкарваш си парички и всичко е ок. Проблемът е, че заплата е ниска и когато вашите вече няма да могат да ти помагат финансово, ще закъсаш. Обаче, до тогава нищо не ти пречи да си работиш и това щом ти харесва. Важното е да си подготвен, че един ден ще трябва да търсиш нещо по-сериозно.