Споделена история от На работното място

Ресурсен учител с друга специалност
Здравейте, мъж на 23 съм! Пиша тази тема с малко по-особен въпрос, отправен основно към хора от системата на образованието. Тази година се дипломирах като педагог, а специалността ми е "Учител по изобразително изкуство". В продължение на месеци търсих работа, кандидатствах, ходих по интервюта и т. н. (не живея в София) Не ме взеха никъде по моята специалност, но наскоро излезе обява за Ресурсен учител (Специален педагог/работа с деца със СОП), в която искаха само спец. "Педагогика". Отидох, подадох документи и за разлика от другите места, от които очаквах обаждане, за да отида на интервю, на това място ми казаха директно да отида на съответната дата за събеседване. Въпросът ми към Вас е: Някой работил ли е като Ресурсен учител без да има съответната специалност, а просто различна педагогическа такава? Как стоят нещата в такава ситуация? Особено в случая става въпрос за ученици гимназиален етап в професионална гимназия. Реших да пусна тема, защото ми се струва, че има някакъв по-голям шанс да ме назначат, а искам да съм подготвен предварително... Аз имам познания доколкото съм имал лекции по Приобщаващо образование и съм си чел отделно от това, но все пак..
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей! Много ясно, че трудно ще те вземат по твоята специалност Връзки искат връзки.
Смятам, че е възможно да те назначат, стига да няма друг кандидат с специална педагогика, а и да не забравяме някоя уреден!
Работата като ресурсен не е много тежка. Стига да не ги преживяваш много навътре проблемите на децата.
Успех

2.   Адмирации, колега!

Отивате на интервюто и това е! Със сигурност не е точно ресурсен учител, но работата ще е сходна. В професионалните гимназии не позволяват ресурсни учители до колкото си спомням (по наредба)

Гледайте обявите, не винаги става от първия път, но чак връзки не бих казала, че са нужни.

Запишете едно СДК за учител в общообразователното образование, ако искате повече възможности за работа.

Желая Ви успех!

Ж28