Споделена история от На работното място

Как се отразява работата ви психически?
Здравейте
Бихте ли споделили как усещате, че работата ви въздейства върху психиката? Смятате ли, че тя допринася за вашето развитие или я свързвате предимно с нерви и главоболия? Какви са плюсовете и минусите които тя ви носи в личен план и доколко ви удовлетворява? Получило ли се е някакъв вид професионално изкривяване при вас?

Коментари

1.   Смятам, че допринася за моето финансово развитие. И на мен ми се иска, да съм професионален играче на Animal Corssing, който "стриймва" по 3-4 часа на ден от вкъщи и прибира по 1000 лева на подобна сесия, ама де тоз късмет...

Въздейства ми тежко, ако я оставя. И много по-тежко, ако има нещо важно за правене с обещание за много пари, защото почти винаги е свързнао с константни пътувания, срещи хора от единя или другия край на планетата, което означава, че или в 19-21:00, когато другите сядат на вечеря, гледат филми, пият бира по заведения или прочие, аз съм съм зает да говоря с някой от Тексас или Калифорния. А па ако има от Япония или Австралия... няма да се спи тая вечер.
Ако го знаех, че ще е такова, нямаше да се хвана, ама... пуста му пара, като на моменти е седмица година храни и то буквално. А после има възможност да повторим две-три такива седмици, няма как.
Поне хубавото е, че като имаш някой лев, релакса е много лесен после, поне за мен, защото не обичам да пътувам, не съм фен на коли, скъпи или евтини. Никое от хобитата ми не е особено скъпо или поне в положението, в което съм, не ми излзиа скъпо. Всъщност, ми излиза мнго евтино, но па е голяма играчка...

Общо взето, ако нямах периоди, в които имам "дупки" по 3-4-5-10 месеца, в които мога да правя минималното, щях да съм припаткал вече или да се бях върнал в кухнята.

2.   Абе не много добре, ама може и много по-зле. :D

3.   Предишното ми работно място беше ужасно стресиращо, постоянно викане, крякане. мрънкане и в крайна сметка си бих шута и започнах собствен бизнес. И това не е лесно постоянно мислиш, действаш, струваш, пак имаш нерви стрес и т. н. но в края на деня поне съм доволна.

4.   Работата ми е да лекувам чуждата психика. Та, как може да ми се отразява?

5.   В момента не бачкам и това ми се отразява доста зле. Не толкова финансово, колкото седенето в нас изолацията, липсата на ангажименти.

6.   4 - зависи от настройката на гледната точка.

7.   Н 4 "Работата ми е да лекувам чуждата психика"
Божествени комплекси?
Работата ти е да РАЗБЕРЕШ психиката на всеки отделен индивид, но дори това е условно. Работата ти е да помогнеш на всеки отделен индивид да изведе каквото трябва, да асимилира/процесира, изместване на фокус може би в зависимост... т. н
Ужас, такива "лечители" на мозъци сте се навъдили, че...