Споделена история от На работното място

Бягство от работата
Здравейте, в понеделник съм на работа от 8:30 до 17:00 и мисля някъде към 12-13ч да избягам от работата. Причината е че няма да мога да издържа толкова много време там, много тежко ще ми дойде. Ще е много забавно да хвана автобус за някъде и после да отида да изпия едно кафе и да се прибера. Какво мислите? Добра идея ли е да избягам?

Коментари

1.   Според мен не е. Това е нарушение на трудовата дисциплина, а и работодатеят разчита на теб. Представи си ти да си работодател да разчиташ на някой човек и той да си тръгне.

Слънце&Луна

2.   Нали имаше една тема наскоро за "провокациитв". Това сега някой мисли ли, че е адекватна тема?!
Абсолютно нереална тема, че и откровена тъпотия.
Все едно да питаш "Аз съм мъж над 30-те, мислите ли, че е добре да се изакам в женската тоалетна. Какво бихте направили на мор място"...

3.   Не бягай от работа. По този начин ще си нарушиш трудовия договор. Ако по дадена причина не ти се ходи на работа си вземи болничен или отпуска.

4.   Не те съветвам да бягаш. Неразумно и незряло поведение.
Навярно си млад човек, обяснимо е, и аз съм го правила, но в името на кауза, важна за мен, преди години.
Но сега е друго, рискуваш работата и репутацията си.
Вземи си отпуска, болнични, но не постъпвай така детински... и то за едно кафе...

5.   Вземи си отпуск. На всеки му писва в един момент

6.   Това желание според мен е провокирано от факта, че през почивните дни или работите или си стоите по цял ден у вас. Опитайте следващата седмица през почивните дни да посетите близък до мястото където живеете град. Разходете се, пийте едно кафе, вечеряйте някъде, отседнете в някой хотел и така. Смятам, че ще ви дойде добре.
Ако наистина желаете да избягате от работа го направете. Дано да няма последствия. Успех.

7.   Ако си държавен служител няма проблем да отсъстваш и една година, едва ли някой ще забележи, тъй като и другите около теб са същите безполезници и паразити.

9.   Нали ще те уволнят без причина.

10.   Хаха, случвало ми се е примерно в средата на работния ден, когато ми е накипяло до ента степен, просто да си изляза от офиса, да се разходя до близкия парк, да пийна една бира на някоя пейка и след час-два да се върна. Много добре ми се отразяваше.

11.   Мислех си, че това е поредната тема провокация, но като се замисля колко без отговорни лекета има... Сигурно е истинска.
Та относно питането ти... Не си писал къде и какво работиш, дали си струва. Това, което мислиш да направиш отнема поне 1-2часа. Никой ли няма да забележи отсъствието ти.? Естеството на работа позволява ли го? Ако е така, то явно работата не ти е особено трудна или отговорна. Аз например, ако липсвам повече от 2-3-5 минути, ще се вдигне врява и ще стане проблем, че ме няма. Добра идея е само, ако не ти пука за работата.
Аз на мястото на работодателя ти нямаше да съм очарована от такъв служител.

12.   Да

13.   Според мен бягство може да се нарече само когато някой те е завел и държи там насила. При усовие че ти по свое желание си подписал договор да работиш тази работа и по свое желание ще идеш утре сутринта, то тръгването по обед не е бягство а не спазване на договор подписан лично от теб.

14.   Чудесна идея! Започни да го правиш редовно. Първо всеки понеделник, после включи и петъците. Така правеше един колега. И всички свикнаха, че го няма в петък след 12 часа. Казваха-а, този в петък не го търсете. Сякаш е напълно нормално да си тръгва на обяд, а ние да работим.

15.   Ами да, може също да продадеш всичкото недвижимо имущество, ако имаш такова и да си живееш съвсем спокойно в кемпер, да пътуваш. Аз искам да го направя, но топките ми не са достатъчно големи.

16.   Добра идея е, работата е тежка а заплатата малка поне обикновено е така

17.   Автора: Избягах цели два пъти, единия път със сигурност не ме хванаха, после другия път не съм сигурен дали ме хванаха, но мисля че не. Според вас дали ще ме хванат някога? Обикновено бягам 1 или 2 дни в седмицата. Има 50 лв глоба, ако закъснеем за работа, но не знам има ли глоба ако избягам, ако изобщо ме хванат