Споделена история от На работното място

Лош човек ли съм
Здравейте. Работя на едно място, на полето, в едно ранчо. През цялото време съм си сам, сам се грижа за работата и т. н. То е на други хора, аз само съм работник там. И както се казва, сега, когато трябва да се съберат плодовете накрая, идва една жена, представителка на шефа, която седи при мене, към два месеца докато съберем продукцията. Та въпроса ми е: Аз съм мъж, тя е жена. По цял ден сме сами, но нищо не съм и казал, нито с пръст съм я докоснал. Но вечер, като си пиина две ракии, ми идват едни мисли, какво искам да правя с нея, и си го написах на едни бележки. Но съм забравил да ги скрия и тя ги е видяла и сега си мисли, че искам да съм с нея, че искам да я изнасиля и такива работи. И я е страх от мен, и не иска да ме вижда и т. н.
А няма нищо подобно. Аз, ако съм искал, съм имал хиляди поводи да и посегна, но не съм го направил и никога няма да го направя, но тя си е втълпила това в главата и край.
Лошото е, че е взела бележките и ги е показала на близки хора, които сега ме мислят едва ли не за пълен боклук. А също и на началниците, което значи, че скоро може и да ме изгонят от работата.
Но както и да е. Та въпроса ми е: лош човек ли съм?
Това, че имам сексуални фантазии към дадена жена.
Ако трябва да съм честен, имам такива към всички жени.
Но аз съм си такъв по природа, никога не правя първата крачка, нито насила, нито по воля. То и затова съм си сам.

Коментари

1.   Няма лошо да имаш такива желания към противоположния пол, но защо си писал бележки на пияна глава? Когато не искаш никой да знае не оставяш следи, толкова е просто. Ако трябва извини й се и кажи й, че си ги писал на пияна глава. Може да и кажеш, че действително имаш някакви симпатии към нея, но никога без нейно позволение няма да направиш нещо с нея.
Когато не можеш да сдържаш при пиене, просто не пиеш, толкова е просто.

2.   Какво ти дреме дали някой те мисли за добър или лош? И без това не можеш да угодиш на всеки.

3.   Не си лош човек, просто спри да пиеш ракийка и не си записвай нищо на бележка, освен какви продукти трябва да купиш от магазина. Успех.

4.   Ти тийн ли си или дете, което си пише лексикони? Къде ти беше умът? Може да си фантазираш каквото искаш, но да пишеш? Излиза, че нарочно си го написал, за да го намери жената и няма как да докажеш, че не е така.

5.   Не мисля че си лош човек. Друг въпрос е вече, че си извратеняк. Защото не е много нормално да записваш извратените си фантазии. Нормално е да имаш някакви сексуални фантазии с нея, ок. Хората с нормална сексуалност имат фантазии. Но това да тръгнеш да ги записваш, вече идва в повече. Не е престъпление, но ми се струва бая извратено да тръгнеш да записваш всичко което ти е в главата.

Как очакваш да постъпи жената? Естествено е, че се е стреснала и е показала бележките на началниците. Постави се на нейно място. Жена си, т. е. физически си по-слаба и по-уязвима, и работиш сама с един мъж в ранчо на полето. И изведнъж прочиташ записките на колегата, в които той най-подробно описва всичките си сексуални фантазии с теб. Няма да ти е приятно, естествено, ще се чувстваш смутена и притеснена, най-малкото. И няма да искаш да работиш с този човек.

Я си представи майка ти или дъщеря ти в тая ситуация. Би ли спял спокойно, знаейки че цял ден стоят сами с някакъв тип който иска да им прави всевъзможни мърсотии? Или би отишъл директно при началниците и би изискал да вземат мерки?

Не си лош човек, но си глупав. Сам си си виновен. Аз ако бях на мястото на жената, също щях да се оплача. А ако бях началника, незабавно щях да те изгоня. Има неща които не бива да се допускат на работното място и това което си направил, може да бъде интерпретирано като сексуален тормоз дори твоите намерения изобщо да не са били такива. Но хората не са длъжни това да го разбират. Гледат се фактите.

Фактите са, че си написал черно на бяло сексуалните си фантазии с колежка. С какъв акъл? Началниците отде да знаят че не си насилник? Не са длъжни. Но за сметка на това са длъжни да осигурят сигурност на работното място. И коректното в случая е да те уволнят.

Следващият път авторе, се концентрирай повече върху работата и по-малко върху колежките. И такива сексуални фантазии, ако ги записваш, нека не бъде на видно за останалите място.

6.   Всички имаме мисли, фантазии... Забележи!!! Мисли! Фантазии!
Сглупил си като си ги написал, още повече на място достъпно за нея.
Вероятно си се надявал като ги види да под скочи от щастие и да се метне на врата ти. Това естествено няма как да се случи, уплашил се е, смята че си психар и нормално да си го мисли.
Опитай да говориш шефовете си, кажи им, че си самотен и си го написал като опит да пишеш еротичен роман или нещо от сорта.
Не си лош може би, но си е плашещо, и аз бих се стрес ала и отказала да работя и живея на едно място с теб след като вече съм видяла написаното.

7.   Не си лош човек!

8.   Първо, няма да те изгонят, вече много трудно се намират хора, които да бачкат на полето и то грамотни. Второ всички мъже имаме сексуални фантазии, няма рошо в това, обаче не ги пишем на хвърчащи листове. До сега явно не си бил с жена и си доста наивен. Иначе ако нямаше акъл и беше лош, нямаше да си задаваш въпроса ( Лош човек ли съм? )

9.   Не си лош, но не си много умен. За какво ти бвшв да пишеш такова бележки, че и да ги оставяш да ги намери?

10.   Кажи, че пишеш любителски романи и това ти е било нещо като чернова

11.   Темата е фейк

12.   Виж сега авторе, няма изцяло добри и изцяло лоши хора!

Във всеки човек се борят доброто и злото и той се скланя към едното от двете преди да извърши дадено действие!
Затова се случва и човек който изглежда добър да извърши нещо лошо и обратното.

В твоя случай си постъпил неразумно, първо - като си записал фантазиите си, и второ - като не си ги скъсал, когато си изтрезнял!

Съветът ми е да обясниш на тази жена и на началника си какво се е случило, като им кажеш истината! (Защото реално ти не си направил нищо лошо! )
Ако смяташ, че тя няма да иска да разговаря с теб - тогава го напиши писмено и й го дай да го прочете!