Споделена история от На работното място

Приятели верни - предатели безгрешни!
Искам да ви покажа какви верни приятели имам и колко съм разочарован от тях...

Един ден моите колеги направиха нещо нередно, пакост, беля, абе идиотщина... (мисля, че всеки е имал такива моменти на работното си място), но беше много забавно. А аз станах неволен свидетел. До тук всичко е ОК от тук нататак става интересното...

Няколко седмици след това, прекият ми началник дойде лично при мен и ми заяви, че аз съм го бил направил, пред колегите ми които бяха го направили. Дори не се опитаха да ме защитят по някакъв начин че и се подсмихваха зад гърба ми. Аз поех цялата вина, без да се оправдавам и обяснявам... Глобиха ме 100 лв., които сам ги платих, с намерението че ще ми ги възстановят, но не стана така. След случая с началника ми се подиграваха и иронизираха по най-жалък начин. А аз си замълчах, защото не съм портаджия, за да не развалям колектива все пак имаше някаква колегиалност...

Вие какво бихте направили в моя случай?
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Това е то, поБЪЪЪлгарщина. Свиквай!

2.   Аз лично на твое място не бис се държал като п**ьо, а като мъж. Ок, приел си вината за пред шефа, но после защо си мълчиш пред тях и им търпиш обидите? Чия е вината в случая да е така? Помисли върху това...
Палав Мечок

3.   ОТ АВТРА!
Не зависи от мен дали ще ги търпя или не, все пак съм на работа и не мога да ги отбягвам. Просто работата е от такова естество, че не става. А да се скарам с тях ще е най-голямата грешка, която мога да направя...

И кое те навежда на мисълта че се държа като пи*льо? !

4.   Нямах предвид пик**о, а пут*о!
П М

5.   Сега някой друг ще ги изяде и изпие тези 100лв. На работа най-добрият ти приятел е шефът! Колегите идват и си отиват. Не стига, че са неблагодарници и не са ти възстановили стоте лева, за сметка на това, че шефът ти вече си мисли, че ти си тъпакът на фирмата и ще те смени при най-удобен случай, ами и са ти се присмивали и подигравали. Аз не издържам такива унижения и бих им шибнал по един тукат на тези смотаняци.

6.   ко са напраили тез балъци? я обясни, моля.
на шефа обясни как са нещата, парите няма да ти върне. но поне да знае.
балъците ги напсувай ама досте добре и то във фирмата преф всички. и изобщо направи така, че да се разбере ко са напраили :)
поздрави
дедовия

7.   ОТ АВТОРА:

Те знаят много добре какво съм направил, както и те, но не го оценяват! Все едно съм намерил чанта с пари и съм ги върнал - знаете как им се присмиват на тези хора...

Няма значение какво са напавили. На работа е понякога доста скучничко, работим млади хора и си правим интересното по един или друг начин. Но до сега никога не са се дънили така, т. е. да прецакват някои... винаги са се защитавали (аз съм "нов" от година и половина работя там). И аз не знам защо стана така...
Повечето хора, които знаят истината (извън работното ми място) ми казват, че съм постъпил глупаво, че те не биха направили нищо такова за когото и да е! Да съм отишъл при шефа и да му кажа всичко, да съм постъпил като мъж! Това ли е "мъжката постъпка" - да си клюкарка, да дъниш всичките си колеги? А аз го направих, защото знам колко е кофти да те издъни човек на когото разчиташ, знам какво е да те те разочароват...

8.   Забрави вече, минало-заминало, гледай да ти е спокойно и приятно на работното място, другото е без значение. Като си отворят устите да се подиграват ти просто трябва да ги поставиш на място с една дума без заяждане. А замислял ли си се, че може би това е техният начин да изразят благорността си към теб? Знаеш хората са горделиви и не всеки умее да изразява чувствата си подобаващо, и наистина е някак смешно и непонятно да обвинят невиният.... а и майната му стотака. За мен си постъпил мъжки-шефът ти е бил надъхан че ти си виновен, нарочен си бил, така че ако беше мрънкал и се оправдавал може би освен глоба щеше да си отнесеш и уволнение. шефовете не са справедливи и не си признават грешките, тях не ги интересува истината, ако някой е счупил или направил нещо друго наказват този, който се води отговорник, без значение дали е той или не. Прибират си парите както в твоя случай и забравят. Не знам какво всъщност е станало и на колко години си, но това ще ти е обица на ухото и просто трябва да пораснеш и да ти стане ясно, че освен на себе си на друг не можеш да разчиташ и очакваш да направи нещо за теб.

9.   Или на момента, когато неправдата се случва, или никога. Сега и да се тюхкаш, файда йок! Стискаш зъби и траеш, приел си вече да играеш жертва. Единствено ме дразни фактът, че продължават да ти се подиграват. Ако действително е така, направи им ясен намек, че трябва да престанат и не ти е приятно. Заради тях си го отнесъл ти, а те трябва да го оценят, не да сипват още сол в раната. Тъпо и детинско е.

10.   имаш колеги скорпиони;;-) гадни, зли, отмъсстителни с изключително манипулативни.. правят от доброто интрига

11.   що не ги смениш тез колеги, що за колеги са...

12.   Еми, приятелче, много лошо са те изработили, ако наистина е станало така. Тези сто лева не са никак малко пари, независимо каква заплата получаваш. И защо са те накарали да платиш, повредена фирмена собственост или мениджъра е решил за назидание да те глоби? Явно си много добродушен и наивен човек, щом колегите ти те вземат за мезе. Това да търпиш подигравки, за да "не се разваля колектива" е много опасно мислене за теб. Колектива си е добре, просто ти не си част от него. Сега останалите като се наговорят ще бъде 5-10 човека срещу теб самия и няма как да спечелил. Шефа, без много да му мисли, винаги ще предпочете да махне черната овца, за да са добре останалите. Избий си тези мисли, че колегите са ти приятели. Някъде може и да стане, но не навсякъде и не с всички. Повечето хора нарочно ще гледат да се сближат с теб, за да научат с какво могат да ти навредят и злепоставят. В действителност, за много некадърници и скатавки това е единственият начин да оцелеят в работната среда.

13.   Ако си човек с много опит и нямаш проблем да си намериш работа-напусни този колектив.
Ако не си от тези хора, по добре се опри на поговорката "Залудо работи, залудо не стой". Стой на работа, изкарвай си парите, но си имай едно на ум за предателите и не си мълчи, ако не си виновен.