Споделена история от На работното място

Бях отчаян, но ето, че се преродих
Здравейте!

Преди 2 години завърших гимназията. Като цяло не бях добър ученик, т.е. не сядах да уча, но въпреки това успях да си взема и двете матури с много добра оценка.

Училището свърши, респективно животът. Предвид факта, че в гимназията бях затрупан с курсови работи имах чувството на умора, просто исках да си почина малко - дали година, дали две.

Доста приятели ми казват - хей, ти ако не започнеш сега, никога повече няма да започнеш! А защо не? Като има желание, има и начин. Защо да инвистирам пари на вятъра? И така де, започнах да си търся работа.

На доста места кандидатствах, но на всяко едно от тях не ме удобряваха, защото искаха хора с опит. Проблема беше, че аз сега ,,прохождам'', ако мога така да се изразя и нямаше как да натрупам този опит.

Тук-таме си намирах работа в строителния бранш на частно - я гипскартон, я облицовка, я настилка и пр. и си изкарвах някой друг лев, но проблема беше, че това не ми се трупаше като стаж, респективно и не променяше нищо.

Един ден ме нае един собствен на селскостопанска фирма за ремонт на жилището му. Работата протече 2,3 дни, в които имахме време за разговор и разбра как точно стоят нещата.

Мина известно време, може би около 2 месеца и той ме потърси с въпроса: още ли си търсиш работа? След като му отговорих положително, той ми каза, че има свободно място като ,,тракторист'', само че за тази цел ще е необходимо да си изкарам необходимата категория ТКТ, което не бе проблем.

Е, сега си работя тракторист. Тракторист, който изкара много добра оценка и на двете матура - парадокс или не? Вие ще прецените. Е, за да ви бъде още по - ясно ще кажа и заплащането си, което варира от 1000-1500 лв. на месец, като добавим, че през зимата съм на борсата на минимална заплата.

Ето, че има и добри хора на този свят! Има добри, земни хора с пари. Не вярвах, че ще срещна такъв човек, но ето, че се случи.

Успях да си направя ремонт на къщата, да си купя нов автомобил, помагам и на родителите си, а сега съм решил и да си заделя някой лев настрана, за да мога след година-две да започна и висше!

Коментари

1.   Браво! И благодаря, че сподели. Прочетох го с интерес. Пожелавам ти успех.

2.   Браво! много добре се е получило при теб!
с такава заплата гледай да отделяш повече пари и ги събри за висше по-рано защото годините си минават, нали знаеш?