Споделена история от На работното място

Да напусна ли
На 20г.съм работя касиерка почти година, но не ми харесва отношението на персонала. Ако споделя свое мнение с някои от персонала се разчува из целият супер или ако не знам нещо, започват да ми се подиграват. Понякога ако съм разсеяна забравям, но и обикновенно малко по-бавно работя от тях, за да не сбъркам нещо и затова сащо ми се подиграват. Много пъти сам се чудила дали да напусна, но ме спира това че сме в криза, затова искам да ме посъветвате какво да правя

Коментари

1.   Да не ти пука! Бачкай си и си взимай парите.Ако заплатата те задоволява, тогава отношението на колегите не би трябвало да те интересува.
И какво като работиш бавно? Нали шефа е доволен.Казвам ти не им обръщай внимание.Винаги ще има интриганти или такива лекета, които само си търсят повод да се подиграват.

*Syndrome

2.   Намери си друга работа и напусни. За касиерка в супер винаги ще намериш, продавачки и касиерки се търсят много. Аз съм в момента без работа и търся, затова знам.
Иначе, ако ден след ден търпиш лошо отношение толкова часове на ред, това съсипва нервите.
Защо не си потърсиш другаде работа? Не е само този магазин. Защо да се чувстваш вързана там, все едно че няма къде да отидеш, като това не е така.Така аз мисля... бях на много места, години наред търпях лошо отношение от колеги, от началници... край с това. Няма да търпя...
Идеята ми е, дори да не напуснеш, не бъди с мисълта, че няма къде другаде да отидеш. Виж, прецени... но, във всички случаи, направи нещо по въпроса, не го оставяй така.

3.   Мило момиче,

това което е около теб е навсякъде! важно е да знаеш едно много важно правило - в службата нямаш и няма да имаш приятели! Само колеги! не се доверявай на никого и бъди любезна с всички. така ще ти е по-леко и по-сигурно! Ако се довериш на колега - може да го използва срещу теб - за своя изгода или да се посмее или подиграе с теб!

4.   Абе то криза, ама има места в България където кризата я има само по новините. Просто нищо не си казала - от къде си, какво е положението с безработицата в града.
Ако само отношението на персонала те кара да искаш да напускаш и си доволна от работата и заплащането - просто да не ти пука, номер 1 ти го е написал/а.
А това че работиш бавно - еми аз също работя бавно, като целта и при мен е да не правя грешки. Така че и за това да не ти пука.

5.   Щом си доволна това е хубаво.Само краварки може да се подиграват за нещо си дек си мислят.Те с нищо не са по добри.

6.   И после като напуснеш ще ти се подиграват и за това.Я не им се давай!Слушай Номер 1-ако заплатата е добра,не им обръщай внимание!

7.   А защо да седи там?! Само заради единия инат ли да си хаби нервите... Парите са важни, но има и други важни неща.. Ако всеки ден се тровиш и нервираш от недобро отношение, кел файда от парите, няма с тях да си купиш здраве...кел файда от заплатата дето я взима, щом не се чувства добре там!

8.   Напусни. Била съм в подобна ситуация и не съжалявам, че напуснах. Сега съм на супер място и нямам никакви проблеми. Там не е за теб. Дерзай:)

9.   Почти навсякъде е едно и също, важното в момента за теб е да устоиш на своите принципи, и да им покажеш и на тях и на себе си, че си твърда, и че не се поддаваш на мнението на другите. Наистина да напуснеш е най-лесното, може и да си намериш много по-хубава работа, но и ако там се натъкнеш на такива хора? Тогава какво? Пак ли ще избягаш?

Не те обвинявам, аз направих тази грешка, избягах, знаеш ли кое е най-лошото, ти сама ще започнеш да си мислиш, че си по-долу от другите, че не си толкова кадърна и упорита, това ще подрине самочувствието ти, затова най-вече заради това трябва да останеш, за да се докажеш пред себе си, че нищо извън теб не може да ти попречи в живота.