Споделена история от На работното място

Програмист, Хотелиер и Оператор на компютър?
Кое и защо? Ще ви бъда благодарен да ме информирате добре за тези професии. Благодаря Ви! :)

Коментари

1.   зависи от възрастта:
ако си под 35 - Хотелиер
ако си над 35 - сядай на pc-то
Успех!

2.   Програмистите са най-добре платени от изброените професии, но не всеки може да бъде такъв. Ако не разбираш много от програмни езици, колкото и да се напъваш и да учиш, няма да си от добре платените програмисти. Това е като рисуването - или го можеш или не.
Оператор на компютър ми звучи като обява за работа от jobs. bg, така че сам/а провери изискванията за тази длъжност. Доколкото знам е необходимо да имаш основни познания като MS Office /Word, Excel, Power point най-вече/ и Интернет браузъри /Mozilla Firefox, Internet Explorer/, мисля, че един курс по основни компютърни познания ще ти свърши чудесна работа.
Относно хотелиерството - уточни малко повече. Хотелиер се казва на човек, който притежава хотел или е управител на такъв. Ти дали се вписваш в тази картинка? От друга страна може да имаш предвид работа в хотел? Ако е така, то за рецепционист/ка трябва да имаш висше образование в областта на туризма и/или кетъринга, а също и да владееш поне 2 чужди езика. Ако визираш работа като пиколо - трябва да си мъж, добре изглеждащ и с много добри обноски. Работата ти ще се състои в посрещане гостите на хотела и пренасянето на багажа им до стаите им. Също така може да се наложи да ги упътваш из хотела /ако е достатъчно голям/. Ако визираш работа като камериерка, то обикновено това са жени, по-просто казано чистачки. В по-реномираните хотели /4 или 5 звезди/ и камериерките са добре платени. Като цяло те почистват стаите след напускането на посетителите, а също и по време на престоя им. Изхвърлят боклуците и т. н. За хотелите е важно да знаеш, че обикновено работният ден се състои от 12 часа. Два дни си първа, два втора, два почиваш, няма Събота, няма Неделя, няма Нова година.
Желая ти късмет! Катрин