Споделена история от На работното място

Какво да правя с такъв човек
Здравейте,

Много ми се иска да чуя съвети от мъже, макар и да не знам дали мога да си обясня проблема достатъчно... добре. Мъжът е симпатичен и умен, но с някакви проблеми в общуването, не знам на какво се дължат, не го познавам добре. Много е затворен и има ниско самочувствие, мисля, а няма причина. Работи с мен и дори може да се каже, че зависи от мен в работата си. По-малък е с много - около десет години. Този човек ми създава големи трудности, защото мисля че се влюби в мене и аз по едно време също. Знаете - чувтвото, че някой постоянно те следи с поглед, отговаря на всяка полудума... винаги е съгласен с всичко... такива първи признаци. Ставаше така, че губеше говор на моменти, но това може и от притеснение да е, само че не мисля, защото с други хора не съм го виждала да се държи така. Аз се трогнах, защото реших че това са чувства и всъщност много се привързах към него без да имам основание някакво, и постоянно му показвах, че го харесвам, насърчавах го в работата и гледах да станем близки. Аз имам семейство, той не, но има някаква връзка, за която казва, че е приключил ( не съм го питала) но се вижда постоянно с жената, щото останали много близки. Обикновено не лъже, може и така да е, но няма значение.

И така аз постепенно почнах да мисля само за него, да гледам едва ли не да върша неговата работа, защото все ми се виждаше еди такъв безпомощен, и някак фиксиран върху мен, и взех за всичко да му вярвам и да се чудя какво да правя, защото се влюбих сякаш и аз. Чак започнах да си фантазирам, а не съм парвила такива неща - :) любовници, флиртове... тц. Макар да имам много сериозни проблеми в брака си в момента, но не ги решавам като търся спасение вън. Казах си, че няма да си го позволя и само ако той направи някаква крачка, ще го мисля. Но той не направи нищо. Само си пишехме и си говорехме постоянно, а аз започнах да се чудя аз ли го предизвиквам това или той.

И така докато той постепенно се успокои и разглези. Не знам дали има нещо от предишните чувства, сигурно, но вече се отнася към мен като към човек, който всичко ще направи, приеме, компенсира... само нещата с него да са ок. И ако аз не правя това, той показва някакво раздразнение, което минава на моменти в злоба. Вече рискува работата ми. Дължи се като разглезен пубер и просто ми казва какво не е направил, или какво е решил, без да се тревожи. Аз трябва да му мисля, когато има проблеми. Чудя се какво да направя, за да не става по-зле. Да поискам уволнението му, защото мога, и да не се задълбочавам. Или да опитам да изправя нещата, но не знам как. Какво движи един мъж в тия неща. Защото както казвам нямам опит от такива отношения. Виждам, че ако опитам с някакво по-разично поведение, той явно го тълкува като ненормално. Или мисли че го правя, заради другото... Ако опитам да говоря с него, сигурна съм че ще отрече каквото и да било, за да си запази достойнството... Тъп въпрос, но може ли един мъж да запази добри чувства към жена, която е харесвал, но не се е получило, щото не се е престрашил, или е решил че тя не се е престрашила :). или си губя времето и нервите.

Коментари

1.   За голяма част от проблемите си виновна ти. Самата ти месиш личните си проблеми в службата.

2.   Оф, жени, жени гледай си семейството и не се занимавай с глупости. Не ви ли писна е жени от един на друг влюбила са еди кво си..

3.   Не си губи времето в игра на мълчанка. Заслужава си да опиташ да го вкараш в правия път. Бъди откровена с него, свали картите. Кажи му че усещаш нещо помежду ви, но със сегашното му държание ще бъдеш принудена да се откажеш и да го оставиш да се оправя сам. Попитай го какво се случва с него. Имаш право да знаеш, все пак правиш много за него. Допълни че си загрижена. Според мен ще се разберете и ще се изяснят и чувствата му.

4.   Взел те е за канарче. Сама си се набутала да му помагаш, а сега просто те използва.

5.   Тоест ме съветвате по-скоро да приключвам работа с него? Ако наистина е така и е толкова хитра постановка, не виждам какво да му кажа или да направя. Явно наистина аз съм виновна, защото се връзвам на някакви сигнали. Но го мислех за много чувствителен човек. Явно не разбирам от хора... Защо ви е на мъжете да правите това; уж жените флиртували от суета :). авторката

6.   За чувства от негова страна - дума не може да става. Не се унижавай, като ги правиш обект на разговора ви. Като жена те съветвам, да си го спестиш :). Но преди да го предложиш за уволнение, не би било лошо да му дадеш шанс да се поправи. Обясни му, че не се справя с работата и затруднява екипа с действията/бездействията си. Обясни му, че има примерно две седмици да опита да коригира действията си. Ако не видиш промяна - махай го - няма да се оправи :) Ако имаше чувства - щеше да ги е показал - повярвай ми. Това просто е поредният лигльо, дето му е намерил лесното.

7.   Разбира се, че трябва да му поискаш уволнението му. Не си длъжна да му вършиш неговата работа. Сега в момента той си мисли, че ти си му длъжна за нещо. На въпроса ти: Да, за съжаление, мисля че един мъж би могъл да си развали отношенията с една жена, само защото той не се е престрашил. А и ти си имаш семейство. Дори и да имаш проблеми в семейството си, сигурен съм, че ще ги решиш - не бива да се отказваш. Съветвам те да не се занимаваш с това работник и да НЕ му вършиш неговата работа - не си длъжна.