Споделена история от На работното място

Дилема на работното място
Здравейте на всички. Обичам си работата, фирмата в която работя, както и колектива. Имам висше образование, работя това, за което съм учил. Не си обичам заплатата. Както се сещате кризисно заплатите са сравнително замразени и не мърдат нагоре, въпреки, че работа има, но явно с по-ниска печалба. Като цяло обаче възможностите за развитие са ми изчерпани, защото фирмата е доста малка и няма повече на къде да раста (подчинен съм на брата на собственика, а него едва ли мога да го изместя).
Много ми се иска вече да достигна управленско ниво. Пробвах да потърся нова работа, но в най-добрия случай е на същата позиция. И пак в най-добрия случай е на същата заплата или максимум с 10% по-висока. Чудя се дали за 10% по-висока заплата си заслужава да зарежа място, което ми харесва, където последните няколко години съм наясно с всичко, на което знам точно какво правя и да отида някъде, където нито знам кой какъв е, нито е много ясно какво точно ще правя.
Как мислите? Да сменям ли работа или да изчакам нещата да се пооправят и тогава да търся нова работа?

Коментари

1.   Ако не ти отърва - зарежи го! .

2.   В никакъв случай не се мести! Щом се чувстваш комфортно, остани си там, поне засега. Не знаеш за тия 10%, които не са кой знае колко много, какво те очаква. Може би е добре да запишеш магистратура и тогава да ти се разкрият нови възможности.

3.   В никакъв случай не се мести! Щом се чувстваш комфортно, остани си там, поне засега. Не знаеш за тия 10%, които не са кой знае колко много, какво те очаква. Може би е добре да запишеш магистратура и тогава може да ти се разкрият нови възможности.

4.   Не знам какво да ти кажа, човек. 10% са много малко, нищожни дори. На 1000 лева, това са 100, не мисля, че има особена разлика. Ако са под 1000 да не говорим. Смяната на работно място е гаден процес, не знаеш къде отиваш, какво те очаква. Аз сега съм в подобна ситуация, предлагат ми нова работа, но разликата е, че при мен процентите увеличение на заплатата са доста повече. И все пак се колебая, парите са си пари, но не знаеш дали на новото място няма да си жертваш нервите, дали няма да въртиш овъртайм, да се разправяш с идиоти и т. н.. Дори да имаш вътрешна информация, пак не може да си сигурен. Обмисли добре, ако се чувстваш добре на сегашната работа и нямаш много по-добри финансови предложения не рискувай, поне аз така го виждам. Работил съм както с идиоти, така и със свестни хора и даже за двойна заплата не бих се върнал при идиотите. Внимавай с избора, но в никакъв случай не се плаши. Намираш нова работа, взимаш един лист, записваш предимствата и недостатъците със сегашната ти и претегляш нещата. Аз сега правя така, дано не сбъркам. Успех!

5.   Колебаеш се,защото знаеш, че ще постъпиш глупаво, ако смениш работата. Стой там ,където си. Достатъчно силни и разумни са доводите ти.

6.   Мда братле, изчакай още малко, недей се мести точно в тези моменти... стой си на гъза и бъди доволен че имаш работа...

7.   от автора - благодаря на всички, за сега съм решил няколко месеца да не отварям джобс-а. Относно магистратурата - това също ми е един от доводите да си седя тук. Преди няколко месеца говорих с шефа дали има нещо против да започна втора магистратура, като го предупредих, че ще ми се наложи да отсъствам от време на време. За сега нямам проблеми с това. Но ако отида на ново място - не знам дали ще минат уговорките.
Поздрави на всички и успех

8.   Номер 2 ти пише. Много се радвам за твоето решение. Ако в бъдеще искаш да си сменяш работата, направи го след тази 2-ра магистратура. Но се мести ако си наистина сигурен, че отиваш на по-добро място.