Споделена история от На работното място

Нямам стаж
Здравейте. На 19 години съм. Това лято ще навърша 20. Имам планове за бъдещето, но като за начало, не мога да си намеря работа. Разгледах позициите в Jobs. bg, пратих общо поне 20 заявки и не получавам отговори. Братовчед ми каза, че може да ме уреди като охрана, понеже исках да съм такъв, но не съм много подходящ. Не съм и едър.
Вие какво бихте ме посъветвали? Дали ако това лято почна с лостове, догодина ще стане нещо? Както вече написах, предпочитам да съм охрана. 175/70 съм.

Коментари

1.   Съветвам те да инвестираш не само в тялото си (което е наложително), но и да завършиш някакво обучение за бодигард, охрана, да почнеш да тренираш бокс, карате - някакъв такъв спорт, защото охрана на разни сгради стават пенсионерите, а ти ако искаш да си изкарваш с това хляба трябва да предложиш повече.
Защо не се запишеш направо в Армията? Там и стаж не искат, а само успех над 4 май беше...

2.   От автора:

@1: А каква е заплатата и какво ще се налага да правя през по-голямата част от времето си там?
Иначе тренирах карате близо година и половина. Имам интерес и към таекуондо и айкидо.

3.   Първо качи маса за да имаш вид и да вдъхваш респект, това с лостове няма да стане, ходи на фитнес! :)

4.   Тренирай лостове, лицеви, тичане и се запиши на бойно изкуство по твой избор. Един с твоя ръст го познавам и се чувства страхотно с карате киокушин.

5.   Точно от джобса си намерих работа, пускала съм повече 200 СВ-та, да намерих си работа- трудно но става. На повечето обяви винаги има предварително избран, но... трудно но става. Не се отказвай и търси, а във форумите няма да си намериш работа! Какво като нямаш стаж до сега- все от някъде се започва. Бъди упорит, а не мрънкай- как ще гледаш семейство след време, мрънкайки ли? Действай и по- стегнато. Колко е платена работата- не е високо платена, но е работа, а и опит нямаш... Няма как без опит и без квалификация да очакваш и висока заплата- нищо не става наготово.

6.   Работа се намира чрез познати или кандидатстване НА МЯСТО. Зарежете Джобс, там само жени могат да си намерят работа и то като любовници на шефа.

7.   Ако ще ставаш охрана не работи само в/у тялото си, силата не винаги може да предотврати инцидент, бързата реакция на мозъка е много по-важна, чети книги за езика на тялото. 65 % от човешката комуникация е невербална, т. е., е неречева. Умението да разчиташ езика на тялото може да ти спаси живота и не само на теб, а и на клиентите. В САЩ вече обучават полицаите. Не си мисли, че като приличаш на ГОРИЛА може да си вършиш работата качествено. Ако българските охранители имаха повече мозъчни гънки, отколкото мускулни нямаше да има толкова кървави сблъсъци с летален край.
книгата на алън пийз и алън гарнър ''езикът на тялото'' е много добра като за начало. Ти решаваш.