Споделена история от На работното място

Объркана съм...
Много съм объркана в момента и не знам какво да правя. Приеха ме да уча в Варненски Свободен, но нещо семестърчето от 970 ми се видя кораво и се записах в Пловдив, колеж по Икономика, приеха ме Маркетинг, за 3 год. ми дава Висше, а в Варна е 4 год.

Сега обаче ме е яд, защото няма работа в Пловдив. Обикаляхме с моята пр.по цели седмици,само молби пишем и чакаме.. А и заплатите са мн ниски кам 300, което е нищо. Ние сме на квартира, иначе сам от Свети Влас, на 20год сам. Сега не знам сгреших ли, че отидох в Плвдив, мн ми е гадно. Винаги съм харесвала повече Варна заради морето ама този семестър.. А и всяка год се дигала таксата с минималната заплата.Аз докато завърша ще стане 1000 и косур. А в Пловдив е 700 лв и по малко години. Кажете ми сгреших ли?

Парите ми свършват.. Още не сам почнала работа, трябва и квартирата да сменям, че тази е мн скъпа.. Много ми е гадно и болно. Мисля, че се въртя в някакъв хаос. Иначе записах задочно. Надявам се да се оправят нещата. Даите ми съвет, Моля ви...

Коментари

1.   Вече си се хванала на хорото, може би е късно за промяна. Според мен Варна е бил по - добрият вариант, защото:
- близо е до родното ти място,
- има повече работа, особено лято,
- там ти харесва повече.

2.   И аз съм за Варна. Пробвай в Пловдив като сервитьорка, в детските центрове търсят персонал. Пусни обява, че гледаш почасово малки деца, в ресторантите търсят също персонал.Аз докато следвах работех като чистачка в Марково. Няма срамна работа, а и ако ти се бачка ще си намериш. Пусни обява във в. Марица и следи обявите за работа във същия вестник. Успех

3.   Много интересно как са те приели да следваш висше с тези правописни грешки и хаотично изразяване на мисъл. Където и да отидеш да учиш, пари ще се дават. Винаги можеш и да се прехвърлиш от един университет в друг. Иначе споделям мнението на N2. Стискай зъби само първата година и дерзай.

4.   Работа в Пловдив има. Просто в момента има криза и подбират доста добре кадрите си. А ти явно нямаш достатъчно опит. Да не говорим, че твърдиш, че заплатите са ниски. Да, такива са, но не навсякъде. Няма как да работиш в магазин и да искаш повече. За квартирите си права, скъпи са. Но какво да ти кажа. Не мисля, че е грешка. Просто не падай духом! Търси и ще намериш. Трябва да се докажеш, да държиш на работата си и вероятно ще те оценят. Ако не-просто фирмата не би си заслужавала!

5.   Hе искам да обидя никой ,но в Варненския свободен университет учат само най-големите малоумници.Тея които не са ги приели никъде.И кат опочнеш да си търсиш работа пише без този университет.Учих там 3 години от 400 лева стигна 1000 и реших да се изместя в Шумен доста трудно беше ,но успях.Но 4 години турпях унижения и присмех на всички около мен.Да плащаш и учиш. Живота във Варна нинаги ще е по-хубав от всякъде,но трябва да бачкаш много за добър стандарт.Незнам как си се набутала в тоя ПЛовдив ,като се има впредвид ,4е си можела да учиш тук ида се прехвърлиш някъде .
успех
ЕМили

6.   Абе, №3, то в днешно време... който не е казал, че ще става студент - той не е станал! Нямам думи!

7.   Не знам дали си запозната, но когато си подадеш някъде молбата и колежа и варненския не ти помагат изобщо. Роботодателите само като видят колеж, или съответно свободен универсистет и рядко наемат. Не можа ли да си стегнеш задника и на влезнеш във ВИНСа например или в някои друг държавен универсистет??

8.   Варненския частен университет е гола вода. Само татково- мамини манекенчета с мутренски джипчета. Не се трае и е пълно с гейове и тъпири, които не са ги приели никъде другаде. Как получават акредитации тези незнам, ама явно с парички в бг всичко става. Май пловдивския стои по яко на хоризонта. Не съжалявай

9.   Ами няма работа, защото Пловдив се напълни с хора от цяла България! Направо тоя колеж го зарежи!!
Напъни се да влезеш някъде държавно (по-евтино и по-престижно). Щом си от Св. Влас запиши се някъде по-близо