Споделена история от На работното място

Как да поставя на място колежка , която ми лази по нервите ?
Здравейте на 20 г. съм студентка във втори курс. Още от малка всички ме мачкаха като парцал и непрекъснато ме унижаваха, заради което имах ниско самочувствие и ми беше трудно да общувам с хората. Откакто станах студентка не ми пука, чак толкова, имам няколко приятелки от групата с останалите също се разбирам добре, макар че с тях си говоря предимно по общите теми. Ето какъв е проблемът ми в нашата компания има едно момиче, което непрекъснато ме бъзика и ми лази по нервите ( например ще ме попита иронично що не съм казала на нея и нейната съквартирантка, че съм били на дискотека та и те да дойдат или пък защо не съм ги поканила на рд - то си ). Много ми се иска някой да я поставя веднъж завинаги на мястото и, но ме е страх останалите момичета да не ме намразят и да се отдръпнат от мен заради това. Неведнъж ми е идвало да стана и да я хвана за косата. Може би проблемът ми идва от това, че съм по - затворен човек, както и от дългогодишното мачкане в ученическите години. Засега я търпя, но не знам докога ще е това. Моля ви дайте ми някакъв съвет.

Коментари

1.   Разбира се това да я хванеш за косата не е добре идея, но в такива моменти аз винаги разчитам на езика си. Ще ти дам пример, в гимназията имах супер дълга коса, обаче момчетата все ме бъзикаха за какво ли не и един път един се изцепи, че трябвало да се пострижа. При, което аз го изгледах спокойно и "Ама аз за разлика от теб нямам въшки! Ако хвана ще се пострижа!" Направо го шашнах! И естествено млъкна. Та всместо да я биеш опитай се да използваш остроумието си и да я затапиш. Не казвам, че е лесно винаги да измислиш находчив отговор, ама става. И така тя ще изглежда жалка, а ти ще си готината. Освен това един или два пъти като я направиш смешна с думи и ще спре да те тормози, защото ще си има едно на ум. Като те попита защо не си и я поканила на дискотека с теб кажи нещо от типа "Ами исках да прекарам приятно заобиколена от ГОТИНИ хора!" т.е. без да и го казваш в очите намекваш, че тя не е готина и би развалила приятното ти прекарване. Изобщо научи се да използваш думите. Добре подбрани те могат да направят всеки за смях! А за рождения ден: "А, ти покани ли ме на твоя?" Предполагам, че не е, така че "След като ти не ме покани, защо аз да те каня?" Схващаш идеята, предполагам. Думите са страшна сила!

2.   Не й отговаряй, а просто й се усмихвай всеки път, когато ти задава въпроси, с които те дразни. Или давай лаконични отговори с "да", "не" и усмивка. Не ти препоръчвам скандали или сцени. Все пак ще сте заедно поне още 2 години. Но си мисля, че много навътре ги взимаш нещата или погрешно интерпретираш въпросите й. Възможно е да си търси въпроси/теми за разговор, а на теб да ти звучат обидно.

3.   И аз съм имала такива проблеми, но с времето спряха да ме вълнуват. На такива хора не трябва да обръщаш внимание. Щом се заяжда с теб, го прави или с цел да се прави на интересна (каквато всъщност не е) или нещо лично има към теб. Но какъвто и да й е проблема, мисли за себе си, да се развиваш в живота. А момичета като колежката ти ги има много и трябва просто да се сетиш за поговорката "глупакът се наказва с мълчание".

4.   Момичето може да иска да ти е приятелка, а ти и се дразниш. Иначе защо ще те пита защо не я каниш. Може да и е обидно, че не идва и тя.

5.   Тегли и една дълга и българска и да ти се маха от главата!!
НАЗДРАВЕ!!!!!

6.   Много умен коментар от номер 1! Това е правилната стратегия! Ако я приложиш, ефектът ще е потресаващ. Научи се на това! То ще ти върши работа още много пъти. Такива хора не идват случайно в живота ни. Те идват да ни научат на нещо. Опитай се да научиш урока си и момичето ще ти се види даже приятно!

7.   Авторката : Благодаря ви много за съветите, като малка постоянно вземах нещата навътре, съучениците ми ме уважавах главно като имахме контролни, по отношение на ученето не ми се отразяваше, но даде своето отражение върху самочувствието ми станах свит, затворен човек, който не знае как да започне разговор като е сред повече хора, е с някои успявам да се сприятеля, но не с всички. В университета е малко по - добре, но и там по някой път ми трябва време за да се заговоря с някой.

8.   моят съвет е да запазваш самообладание. да се усмихваш нежно каквото и да ти казва. когато показваш или се издаваш че ти пука или се връзваш това я подтиква нея да продължава а когато покажеш че не ти пука и не и отдаваш внимание на нея ще и е вече безинтерсно да се занимава с теб и сама ще се спре. другият вариант е да хвърляш с нейните камъни по нейната глава. тук обаче трябва да си изобретателна и да ти идва от вътре да я затапваш, така тя ще разбере къде и е мястото съответно то е там където ти си я поставила. препоръчвам ти първия вариянт, защото по това което описа мисля че няма да се справиш с втория вариянт, а ако го пробваш и не се справиш ще станеш за смях и ще и дадеш на нея по голяма сила. успех