Сблъсък на два свята - една банална история
Има много подобни истории тук, но искам да споделя и моята болка.
Имах връзка с един мъж, в когото съм много влюбена. Той е турчин, а аз съм българка. Но това никога не е давало отражение върху отношенията ни. Истинските проблеми се появиха, когато семействата ни разбраха, че имаме сериозни намерения. Моите ми казват, че мюсюлманите са много ревниви, че ще ме заведе в неговата страна и ще ме заключи някъде. Техните са от Турция и живеят там. Казали са му, че българките сме леки момичета, че спим с кого ли не за пари или просто за удоволствие и че не се знае когато той е в Турция, аз какви ги върша тук. Думите на близките ни дадоха отражение. Аз започнах да му натяквам, че за него съм нищо, а той започна да ревнува. Питаше ме дали не съм си намерила друг, дали все още е единствен и т. н. Имаше повод за съмнения, защото в началото на връзката ни обръщах внимание и на друго момче. Но избрах този, за когото пиша, а не другия, а и до секс не се е стигало с другия, а той е сигурен, че съм му изневерявала. Разделихме се и девет месеца бяхме като напълно непознати. Той поиска пак да се съберем. Аз приех. Отначало всичко вървеше добре, но аз не показвах чувствата си както преди, а родителите отново заеха своята позиция - против. Раздорите пак започнаха и той стигна твърде далеч. В момента е в Истанбул и ми каза, че отишъл на бар с негов приятел и след това отишли в един хотел с три момичета. С тях правили много хубав секс. Много ме заболя и се скарах с него.
В момента е много объркано всичко. Струва ми се, че хем иска да е с мене, хем още си мисли за думите на техните и иска да ме нарани. Но отстрани може би нещата изглеждат различно и може би се е върнал само за да ми отмъсти. Не знам какво да правя. Вие как мислите?

Коментари

1.   Бягай, бягай колкото можеш по бързо от този човек. Един ден ще съжаляваш, но ще много късно. Турците са отвратителни хора, не съм расист, ксенофоб и т. н., но ще се превърнеш в робиня на майка му, на сестрите му и на него, а ако не си изпълняваш задълженията на робиня тежко ти. Имам приятелка едва се отърва, но не може да вижда детето си. Везеха й го.

2.   Мила, зарежи го. дори и да е най-най-най-невероятният човек на света, връзката ви е обречена заради роднините ви. Защото сега сте само гаджета, ами я си представи, че се ожените и отидеш да живееш с неговите родители? Та те ще ти почернят живота! Непрекъснато ще те тормозят, ще кроят интриги, ще му говорят глупости за теб... те щом без да те познават могат да говорят, гадости, представи си после какво ще е. А и твоя приятел... хм... ако толкова много държеше на теб нямаше да хукне да ти изневерява при първия възможен повод. Та какво излиза, той може да ходи по барове и да забърсва момичета, а ти едва ли не нямаш право да говориш с друг мъж. На това равностойна връзка ли му се казва? А и доверието, не ти вярва, че не си му изневерила, но вярва на родителите си че всички българки са леки. Кажи ми как ще живееш с някой без доверие? Не, мисля, че просто не е за теб! А и имах приятелка женена за турчин, която замина да живее с него там. Познай. Само няколко месеца след сватбата избяга с писъци! И сега е разведена. Каза, че там не е място за образовани жени. За тях идеалната съпруга е по-ниска от тревата, без мнение, готова да слугува 24 часа... не гледай сериалите! Действителността няма нищо общо! Това си е просто една малко по-напреднала мюсюлманска държава! Да, не е като в Саудитска Арабия, но няма нищо общо с Европа! И съответно за една жена родена в Европа е много трудно да се приспособи.

3.   Не се занимавай с него. След като вярва повече на родителите си, отколкото на теб, значи имаш проблем. И той няма да отшуми, а ще се задълбочи още повече.

4.   Благодаря за коментарите! Ако се оженим, няма да живеем с техните. Той се изнесе от при тях. Проблемът е, че е спал с тези момичета и ми го заявява в очите. Аз не съм идеална, но той прекали.
авторката

5.   Напълно подкрепям горните три коментара.

6.   Ти наистина ли мислиш, че проблема ти е, че е спал с трите момичета? Ако изобщо е!? И ако наистина е - защо ли да ти казва, а? Дали пък не му е бръмнала муха в главата само за да те подразни? И колко иска ти да се чувстваш добре с него щом ти казва това, знаейки че ще те нарани? ...
Мисля обаче, че каквото и да е станало въпросната вечер, ще забравиш много по-бързо това, отколкото ще се примириш с тяхната култура. Не слагам всички под един знаменател, но помни, че културните различия (особено с различни религии) могат да ви унищожат. Особено ако се намесва и родата!
Аз живея с човек от демократична, цивилизована и много по-напреднала държава от България. Далеч сме от моите и неговите близки. Нямаш си и идея с колко неща се сблъскваме заради особености идващи от различните светове, в които сме израстнали. Представям си и ако се намесваха родители и религия!
Мисля, че решението ти да продължиш връзката си с него подлежи на по-сериозно обмисляне, отколкото да си биеш главата за момичетата.

7.   Всички ти казват да се спасяваш от този човек, ти не та не!!!! Ами жени се тогава и си чупи главата... Само другата историа да не е сложих фередже и съм в турси сериал

8.   Момиче, мюсулманската и християнската култура са две много различни и напълно несъвместими неща. Сама виждаш, че още от сега, имате толкова проблеми и от двете страни. Опитай се да си представиш какво ще е след, ако решите и се ожените. Нещата неменуемо ще се влошат многократно и на края ще се разведете. Ако това стане преди да имате деца, няма да е толкова зле, но ако имате, тогава ще започнат истинските проблеми и както винаги децата са тези които ще страдат най много. Запмни че любовта минава и заминава - остават само последиците, с които трябва да живееш до края на живота си. Мюсулманската религия е най нетолерантната спрямо жените религия. При тях жената е втора каса човек и за това помисли си дали ще можеш да живееш така. Ти си решавай.

11.   Щом се влияе от другите, значи любовта му към теб не е достатъчно силна, за да си струва да си губиш времето с него. Това с изневярата е признак на слабост. А на теб слаб мъж, с който да създадеш поколение, предполагам, че не ти трябва!

12.   От № 1. Няма значение, че се е изнесъл за тях семейството е свещено. При първа възможност ще се върне при тях. Разбери ожените ли се край с живота ти. Сама си прецени, но има много жени които са съжалявали. А това, че ти го заявява в очите доказва, че той доминира над теб и не му пука за теб. Пак ти казвам ожените ли се край с теб.

14.   Въобще не си струва да си с този мъж. И като гледам тези 3-те туркини-те милите въобще не си лягат с първия срещнат та седали техните да обиждат нашите момичета.

15.   Аз съм авторката. Отново ви благодаря за коментарите. Писах в предния пост за трите момичета, понеже те сигурно спят с кой ли не и той е бил с тях, а не с мен, която обичам само него. И седнал да ми разправя колко хубаво било и как направо се изморил от секс. Не че не му пука, той го иска. Иска да ме нарани умишлено, понеже е убеден, че изневерявам. И наистина е бил с тях. Отбележил се е на профила си от някакъв хотел, за да разберат всички, че е бил там. Просто нямам думи вече.

16.   ДО 1

Това ми е любимото - еди кои си са еди какви си. После някой от тези еди кои си да ходи да ти обяснява, че не е еди какъв си.

Като ти излезе име, че сестра ти е курва, дурма обяснявай, че нямаш сестра.

17.   разкарай го намери си българин за мъж и край на проблемите от този род иначе туркините от българия не са по-далеч от българките един дол дренки като им се усмихнеш и им кажеш нещо хубаво и са готови за секс

18.   Възхищавам се колко умни хора има тук! Какви умни съвети са ти дали! Подписвам се под всяка дума и бих ти казала абсолютно същото. Но виждам, че от нашите думи няма смисъл. Като всеки влюбен, и ти си мислиш, че светът се е наговорил срещу любовта ви и никой не я разбира. Хората ти казват да бягаш и да не се обръщаш, тя пак за женене приказва. На такива като теб не може да се помогне. Просто трябва да си счупят главата. И после реват по форумите.

20.   http://spodeli.net/4/story-7362.html - тук е споделено за арабите има малко и за турците. Между тях в културен, религиозен и всякакъв друг аспект няма разлика.