Споделена история от На работното място

Разработване на онлайн магазин
Здравейте, искам да започна търговия по интернет.Започнах да се ровя из и-нет за създаване на онлайн магазин, но изпитах затруднение.Ще продавам предимно дрехи и обувки.Може ли някой да ми помогне да ме насочи как мога да си направя сайт, безплатен да е :)

Коментари

2.   Има много софтуерни платформи за онлайн разпродаждания, разбира се, че не са безплатни и трябва да платиш определена сума и след това всичко качваш наготово. Има и други системи така наречените CMS. В тях има вградени модули за покупка/кошница, но шансът да успееш е нисък и ако успееш много бързо ще хакнат сайта ти. Ако искаш да нямаш главоболия след това, най-добре купи някоя платена. В интернет са много тези, които предлагат такива услуги, затова оставям ти да решиш.
Ето нещо безплатно, малко по-надежден от CMS - http://www.rexcart.com/functions/

3.   Безплатен?! Забрави! Изработването на хубав сайт с разплащателна система, връзка към складова програма и т.н. струва към 5 000 лв., освен ако не си добър специалист в областта. Но дори и да си, ако го правиш за първи път, минимум 1-2 години ще чистиш грешки и ще доразработваш по системата и методите. То само една хубава и изчистена от бъгове разплащателна система като SummerCard струва към 2 000 лв., ти за готов сайт с CMS и администрация бълнуваш...

Шансът ти е да се вържеш към някоя Affiliate program, като тази на Amazon, но там имаш месечна такса от $30-40 плюс 15-ина % комисионна от цената на всеки продаден артикул.

Безплатен обяд няма! Особено такъв, от който се надяваш да изкарваш пари... Сори!

4.   регистрирай си домейн в tophost.bg цената годишно е около 50 лв./ име и подръжка на сайт/
вътре има готови магазини натискаш само инстал и си готов
ако на ти хареса има безплатни магазини на sf.net
КЪСМЕТ С ТЪРГОВИЯТА

5.   Единственият вариант да е безплатен е сама да си го направиш, но не ти го препоръчвам, защото за да стане добре трябва да отделиш много време за образоване, защото не е елементарно. Просто не си струва времето, което ще инвестираш, защото за това време можеш да си разработиш магазина и да започнеш да печелиш от него. Така че в крайна сметка пак работата опира до пари (или пропуснати ползи). Пък и ти като нямаш опит, пак няма да стане достаъчно добър. Освен това ти трябват и куп други неща, за които пак трябват пари - хостинг, разплащателна система, скалдова програма и т. н. Според мен по-добре си плати, но да е както трябва, иначе ще ти излезе по-скъпо и ще се проточи във времето. Пък и помисли дали клиентите като видят един нескопосан сайт дали ще пазаруват изобщо. По-добре си сътрудничи с хора с опит в тази област, те със сигурност по-добре знаят от теб кое би ти донесло печалба и кое не. Има неща, от които можеш да спестиш, но това не е от тях, в случая по-евтиното ще излезе по-скъпо. По-добре си плати, но всичко да е на ниво, иначе няма да ти върши работата, която трябва и се губи смисъла.

6.   Купи си домейн, наеми си хостинг и си качи някоя платформа за онлайн магазин.

Аз използвам Престашоп (http://www.prestashop.com/, http://www.presta.bg/), но тя далеч не е единствената - на този линк (http://www.webappers.com/2010/07/09/15-best-free-open-source-ecommerce-platforms/) има лист с още. Имай предвид, че макар самата платформа да е безплатна, разните темички или допълнения и инструменти към нея може да са платени.

Ще си поиграеш малко и ще се научиш как да я ползваш. Аз съм пълен аматьор и ми отне няколко дни да хвана кое как и от къде се прави. Не хапе.

Успех!

7.   Купи си книгата "На 1 клик разстояние" на Александър Ненов. Доста подробно и ясно е обяснено как може да се направи напълно фукнционален и работещ интенет магазин почти без пари. Можеш да се справиш сама и то само за ден. Много вдъхновяваща книга. Пише и за самите бизнес идеи и много други неща. Авторът е започнал с интернет бизнес с нула лева, а сега е в основата на повечето успешни местни проекти.

Между другото ибей също е вариант освен онлайн магазин.