Споделена история от На работното място

Не мога да си намеря работа!!
На 28год. съм и не мога да си намеря работа.
Работил съм като охранител, докато уча висшето си образование, но закриха обекта, на който бяхме 8 човека и сега съм безработен. Никъде не ме взимат на работа, дори като охрана, на "Добър ден" навсякъде ми отговарят с "Кой те праща? " и не стигам до започване на работа. Големите фирми имат телефон за връзка, на който никой не отговаря, може би умишлено е направено така, а ако ходя на място да питам - не ме допускат, ако нямам предварително уговорена среща...
Как да си търся работа? Посъветвайте ме.

Коментари

1.   Зависи каква работа търсиш. Не знам какви квалификации имаш за да те посъветвам. Действително в джобса се намира работа, но трябва да си добре подготвен с документи, които да отговарят на изискванията и да стискаш палци да няма уреден наш човек.
Ако знаеш език може да правиш преводи на хонорар.

2.   Питай големите родолюбци в сайта, според тях работа има, колкото си искаш. Даже дават и по 2000 лв заплата от раз. Изобщо всичко е цветя и рози тук, обаче видите ли тебе те мързи и си гола вода, та не ставаш за нищо.

На всичкото отгоре държавата ти е плащала образованието и сега си длъжен да стоиш тук макар и без работа и карайки на фотосинтеза, защото ай си отишъл в чужбина, ай автоматично си станал родоотстъпник, дезертьор, предател и какъв ли не.

Обаче ти си живия пример, че нещата са и така, и така. Затова моят съвет е да пробваш в чужбина. Защото тука мисленето ни е ориенталско, колкото и да имаме претенции да сме в Европа, ние сме, ама само географски. Докато всеки мисли кой от братовчедите си да оправи, нищо че няма хал хабер от работата, така ще е. Защото хората, които наистина биха свършили работа, стоят без работа, а тези, които не знаят за какво изобщо става въпрос, я работят, само защото са нечии братовчеди.

3.   Какви документи за джобса бе? Иначе се намира след 1000 пуснати cv-та от лоша по-лоша работа за 400лв. А той понеже явно търси като охранител и ходи на място, защото фирмите се знаят, но сигурно по 100 на ден идват и затова ги връщат. Но те имат постоянно обяви в джобса, като заплатата е до 300лв. и ти си знаеш сигурно-плащаш въшливите дрехи, сертификати някакви дето уж ти издават, уж психо-тест и е такива простотии. Е в сравнение с охранител работата в офис е по-добре до някъде, но с 300, 400 или 500 или 600лв. все си умрел от глад и унижение.

4.   Ако нямаш работа на мястото на което живееш, премести се да живееш на друго място. Град, държава, континент - това са само географски понятия.

5.   Ако още следваш се опитай да си намериш работа около университета. Също поговори с преподавателите си. Възможно е те да ти дадат някакъв съвет.

6.   важно е да уточниш за кой бранш става дума и каква работа търсиш. в някои сектори има търсене, стажантски програми, в други - не толкова,