Споделена история от На работното място

Търся си надомна работа
Искам да си намеря надомна работа, ясно е че не се изкарват много пари от това. Искам да разполагам с времето си, същевременно да си изкарвам и някой лев, колкото да правя нещо. Помагайте. Ако някой има опит, нека го сподели. Зная, че има много фалшиви и подвеждащи обяви за работа от дома с компютър. Посъветвайте ме, мили хора.

Коментари

1.   Преводи, но за това се иска квалификация

2.   Това, че работата е надомна, съвсем не означава, че ще разполагаш с времето си, даже обикновено е точно обратното. Надоманта работа обикновено е по-продължителна, защото е на свободна практика и колкото работиш, толкова ти се плаща. Това е като наркотик, все искаш повече, защото нагледно виждаш как ти се плаща повече. Още повече че в началото ще трябва да работиш настина много, за да си изградиш име и за да изкараш изобщо някакви пари. Това не е като да си знаеш на края на месеца сигурната заплатка макар и не толкова голяма.

3.   Не е задължително да се изкарват малко пари. Има и за повече, зависи от уменията ти. Има доста сайтове са freelance т. е. работа на компютър от вкъщи. odesk, freelancer, elance, fiverr.
Последният е за 5 долара сайт, ама това не значи, че ще изкараш само 5 долара. Има обяви примерно 5 долара за превод на определен брой страници. 99designs е за дизайн freelance сайт. Има и други сигурни. Много професии могат да се работят от вкъщи на компютъра. Аз не съм практикувал, но сайтовете са си реални и си плащат работодателите. Опитвам се да науча някоя полезна професия и аз :)

Ти какво разбираш под работа на компютър?

За цъкане на реклами, и лайкване на страници във фб не се плаща или се плаща много малко. Надомните работи от типа на шиене на ушички на някакви играчки също не ми звучат добре. Не казваш какъв опит имаш и какво точно търсиш.

4.   Интернет и компютър са достатъчни за доход. Причината за фалшиви обяви са истински такива, просто трябва да търсиш! Причината да има фалшиви пари също са истинските такива! Предполагам разбираш.

5.   Авторе, надомна та работа не е толкова лесна. В изброените сайтове се искат реални умения, место се работи под таймер, поставят ти се оценки от клиентите ( наскоро един такъв мръсен номер ми врътна, че 3 дена не мога се осъзная на кой свят съм), конкуренцията е голяма.
Има много стрес - на мен напоследък не ми понася стреса никак. Времето сам си го разпределяш, но в общи линии като не работиш се чувстваш често застрашен и виновен.
Моят съвет е да си намериш нормална работа, ако обстановката ти го позволява.

7.   Здравейте,

Eто идея за надомна работа чрез Интернет. Надявам се с това предложението да успея да помогна на хора търсещи законна надомна работа.

Ето сайт, на който можете да намерите повече подробности - www.ivelina.6x21.com

10.   До коментар 3,

Когато се търси работа ОТ ВКЪЩИ ключовите думи с които трябва да се търси са: work from home, from home; homeofficе, home office; remote, remote work; distance; (на английски език)

Freelance (freiberuflich) означава на свободна практика. Това означава, че работникът не е обвързан с никакви договори с работодателя. Това е по-скоро термин, който описва трудовото правоотношение между работник и работодател отколкото някаква професия на „свободна практика“ или надомна работа.

https://www.jobboardfinder.com/en/ - това е световна търсачка (или платформа) със 987 (към момента) сайтове за работа от 244 държави. Тука могат да се търсят сайтове за работа безплатно. Работници или фирми могат да намерят сайтове за работа ОТ ЦЯЛ СВЯТ, където да намерят (всякаква работна позиция) или да публикуват (всякаква работна позиция) .