Споделена история от На работното място

Понижиха ме
Здравейте!
Много харесвам този блог и не веднъж съм писала по различни теми. Започвам с проблемът, който в момента ме терзае. Тази година имах сътресения в професионален план. Смених две работни места, не исках да се получава така, но за съжаление така се стекоха обстоятелствата. През август месец най-сетне започнах работа, която изключително много ми допадна, с много добър екип, прилична заплата, въобще за пръв път се чувствах толкова добре на работното си място. Изведнъж обаче работата много намаля, наложи се да свият бюджета, някои колеги освободиха, на мен ми предлагат да започна в друг отдел с естество на работата с което не съм сигурна, че ще се справя, и по-ниска заплата. Аз приех, защото в момента друга алтернатива нямам, но определено не знам колко ще издържа. Вие как бихте постъпили на мое място?
Благодаря

Коментари

1.   Човек се разпростира според възможностите които има пред себе си. В Етиопия си мечтаят за нашия стандарт, докато пък западняците ни се смеят и никога не биха работили в нашите условия. Така, че избрала си най-доброто, което е имало пред теб. Не съжалявай за нищо, дерзай, и след време дано имаш късмет за по-добра работа.

2.   Ами така е, душа, криза е, какво да се прави. И май не сме стигнали дъното ? още! А като гледам как млади хора напускат страната, може и никога да не свърши.
Трябва да се радваме наистина че въобще имаме работа. А ако се смяташ за много силна и имаш идеи/клиенти - направо започвай нещо самостоятелно, не си губи времето!

3.   Това означава, че те харесват и искат да те задържат!!! Аз на твое място ще приема понижението. Със сигурност ще се пооправят нещата и ще се разширят твоите възможности във фирмата!!! Повярвай ми.

4.   Ти се радвай, че имаш работа. Аз без работа от 5 месеца, търся постоянно и то в София и все още нищо.

5.   Авторката:
2, прав/а си. До кога ще сме в криза мамка му? От както се помня тази държава е в криза. За съжаление собствен бизнес не мога да започна, защото нямам никакъв капитал. Определено обаче се замислям и аз да се махна от тази държава, не че в чужбина е лесно, дори напротив, но нашенците са по-доволни от живота там.

6.   Майсторлъка е да оцелееш

М17

7.   В живота има и надолу има и нагоре. Понижението изглежда не е, защото ти липсват качества, а поради цялостното влошено състояние. Продължи си работата там, а ако не ти харесва си търси нова работа.

8.   Всеки трябва да си знае цената. Ако на мен ми се случи нещо подобно, веднага им тегля майната.

9.   В тая криза и това е нещо. Да, не е приятно, ама по-добре на по-ниска длъжност и с по-малка заплата, отколкото изобщо без работа. Пък дано видят, че се справяш добре и бързо те повишат. А до тогава, ами старай се и това е.
И аз в момента работя на по-ниска длъжност от предишната, ама като ме съкратиха и 2 години бях без работа, да знаеш и на тази работа колко се зарадвах! А като си помисля, че някога взимах почти двойна заплата... ама то беше едно време.
Така, че добре те разбирам, ама в България това е положението.

10.   Съгласен съм с № 8

11.   @Номер 3 - Не, това означава, че си мислят, че тя няма да откаже подобно предложение, докато за другите са били сигурни, че няма да се съгласят. Причините може и да са стереотипни, защото е жена и прочие. Един мъж никога не би приел да му намалят заплатата. Второ, дори и работата да потръгне, може и въобще да не и възстановят предишната заплата. Веднъж приемеш ли понижение, ще приемеш всичко.

12.   Лошо е, особено, ако си читав човек. Според мен на всеки трябва да се дава шанс за професионално развитие. Но в нито един момент човек, когато отиде на по-висше ниво в йерархията не трябва да забравя от къде е тръгнал. Доста такива началници съм видял, които, когато глътнат малко шефски въздух се самозабравят, но си има една приказка - саламът си има начало и край.