Споделена история от На работното място

Шефа ми ме хвана да се пързалям по пода с кърпа
Здравейте! Работя като барман в 5 звезден хотел в Лондон. Бях разпредален нощнa смяна. Както се досещате, няма кой да пие кафета през нощта. Първите з часа издържах, но след това скуката стаHа непоносима. Вървях в кръг и се приплъзваx върху хлъзгавия под u тогава ми дойде гениалната идея колко забавно би било да се пързалям с кърпа по земята, като едно време с чувал по леда. Така и направих, грабнах покривка за маса метнах си задника върху нея и започнах да се пързалям зад бара. След няколко щастливи момента чух гласът на нощния мениджър, който казва " What the fuck are you doing for the god sake. Погледа и изражението му - безценни. Но от друга страна шефа ми ме хвана как си пързалям задника по пода върху една от кърпите за масите - престижa и доверието в мен на 0. Има ли как да изтрия това срамно петно? Как мислите?

Коментари

1.   Ха-ха, голямата работа. По-скоро е реагирал учудено, но имай в предвид, че на Запад заради такова нещо могат да те уволнят заради нарушаване да безопастността на труда. Аз работих в бюро и имах навика да тичам по коридорите като трябваше например да копирам нещо и ми бяха пратили хора от HR отдела да ми четат конско по темата и по още една тема - не съм била правила обедна почивка, което е в нарушение с договора между синдикати и работодател бла-бла.
С две думи има и глупави правила, но твоето е било по-скоро смешно и абсурдно. Човекът се е учудил, но не вярвам, че е загубил доверие в теб. Най-вероятно си много млад, под 25 г., а за млади хора има много „бонуси“ специално в такива неща. Скуката вечер ще преодолееш като подреждаш и чистиш разни неща. Това ще направи и добро впечатление - ако трябва всяка вечер чисти едни и същи неща, но хем ще са ти благодарни колегите, хем ще направиш добро впечатление и скоро могат да те сложат да правиш нещо по-добро. Гледай шефа си в очите и не се притеснявай, той ще се прави, че нищо не се е случило.

2.   Хaхaхх, че ме рaзвесели.
Кaжи, че си получил невероятно щaстливa новинa някaквa и просто от щaстие си "полетял", но друг път нямa дa се случвa дa прaвиш товa:)))).
Слaдур/кa, опрaви ми денят, честно.

3.   :) да беше взел някоя полезна книга за четене, поне да научиш нещо ново, а защо не и да започнеш да развиваш нови квалификации

4.   Такива индивиди като автора, изграждат лош имидж за всички българи по света...

5.   Такива индивиди като автора, изграждат лош имидж за всички българи по света...

7.   Айде поне като пишеш на английски дай и превод на това, което си написал. Не всички разбират този език. Какво точно ти е казал човечецът? А, и между другото имаш 2 правописни грешки в една дума - пише се God's. Първо Господ е с голяма буква, второ е притежателно местоимение, както си го използвал в изречението и се поставя апостроф и s в английския с изключение на думите, който завършват на s. Тогава се поставя само апостроф. Айде със здраве и се научи първо да пишеш правилно на английски, и след това да се правиш на интересен.

8.   И не e for the god sake, а for God's sake, без the.

Или не си в Англия, или толкова и си го научил английския.

9.   Леле, Боже! Не те знам на колко години си, ама вземи порасни. Такива простотии правят децата в училище и то в началните класове. Изражението на шефа ти може и да е било безценно, ама и твоето ще е такова, ако реши да те накаже за тая простотия. Така, че се научи, че на работа се работи, а не се държиш като 12-годишен.

10.   Представям си как щеше да те гледа шефа ако те беше хванал да млатиш кренвирша зад бара... Пич там си да бачкаш, не за забаваления, не го забравяй че си подритваш работата ;)

11.   Още ли си на работа? Ако да, имаш много готин шеф. При нас ако хванат някой да прави простотии в работно време ще намерят начин веднага да го махнат. Е, формално поводът няма да е "пързаля се с кърпа", ама на всички ще е ясно какво означава "не справяне с работата и уронване престижа на компанията". Така, че ако искаш да останеш на работа не си и помисляй друг път да правиш глупости. Тях ги остави за извънработно време.

12.   1, заради безопасността на труда? :Д, най-много да убие някоя плочка от търкане с покривката

13.   Плочка няма да убие, номер 12, но я си представи, че в този момент влезе клиент? Едно, че може да го блъсне и да стане гадно, второ, че какво ли ще си помисли горкия човек, като види автора как се държи?