Споделена история от На работното място

Актриса в България или в чужбина?
На 17 години съм, догодина завършвам. Решила съм, че остана ли в БГ, ще уча в НАТФИЗ. Но честно казано се замислям и за чужбина. Едни хора ме съветват да остана, други - да замина. Но всичко е много сложно. Знам английски и руски, в същото време много ме влече италианския и бих желала да отида в Италия, но нямам време да започвам трети език точно сега, а и се страхувам, че ще го объркам с първите два, защото вече почнах да бъркам английския и руския. Не съм избрала изобщо държава.
От друга страна, съм голям патриот и бих искала да остана тук, където съм се родила. Виждам, че се опитват да разрушат българската култура и киното - и на пук искам да остана, за да им покажа, че може да се възроди. В крайна сметка трябва отнякъде да започнем да променяме, не може всички да бягаме настрани. Моля ви, посъветвайте ме - струва ли си да остана в България и да се боря за мечтата си или по-добре да замина и в чужбина да постигна това? От 10-годишна ходя на уроци по актьорско майсторство и да бъда актриса е най-голямата ми мечта, но още по-хубаво би било за мен, ако съм актриса в моята страна!
Ако има хора, които знаят как стоят нещата в НАТФИЗ, моля ви споделете! Публикувайте историята ми, моля, имам нужда от съвети!

Коментари

1.   В Италия ще пробиеш! Чичолина беше като тебе, мислеше си дали да остане в Унгария след тамошния натфиз или да замине, направи избора си и успя! Не виждам защо ти да не успееш. Щом хора като асен блатечки успяват тук, не виждам причина ти да не успееш там. Успех, mio dolce coniglietto!

2.   НАТФИЗ е пълна порнография, от личен опит ти го казвам. Бягай надалеч, там ти е бъдещето.

4.   Здравей. Моята мечта също е да стана актриса, но ще чакам да навърша 18. Аз ти предлагам да заминеш към Италия/Испания - избора си е твой, но не и в България. Няма какво да правиш тук...

5.   Само тебе чакат там.