|  | 
 
 
	
		|  |  
		|  |  
		| 
				
			    | Полезно |  | Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена  Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.  Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |  |  
		|  |  
		|  |  |  |  
	
		|  |  
		| | Споделена история от В чужбина | 
 
			Мнения за Ирландия, Испания и Португалияпреди: 9 месеца, 28 дни, прочетена 459 пъти
 Какво е мнението ви за тези три страни като места за туризъм,  живот и как са като хора?
 
 Не знам дали е случайност,  но всички португалци,  които съм срещал в чужбина са били топли и приятелски настроени.  Мой саквартирант португалец вместо просто да ми каже къде да си извадя резервен ключ за квартирата направо ми каза да отида с него и ме заведе лично.  Беше си на поне 500 метра,  може би на 700.  Дойде с мен и дори изчака и се върна до квартирата с мен!  Не очаквах такова нещо от европеец.  Но пък ме е страх да не се разочаровам и на техен терен да не са толкова добре настроени.  Но определено бих посетил страната като турист.
 
 В Ирландия не съм бил,  но казват,  че са по-нормални от англичаните и по-дружелюбни.  Единственото англоезично място,  където съм бил е Лондон и бяха обратното на дружелюбни като кажех от къде съм.  Дали ирландците са по-малко ксенофоби спрямо източно европейците?
 
 И в Испания не съм бил още,  но съм с много добри впечатления от хората от Андалусия и Албасете.  Със смесени впечатления съм от мадриленьос - хората от Мадрид.  Част от тях са арогантни.  Но как са хората например в Галисия?  Иска ми се да посетя Сантиаго де Компостела и да отскоча до два града,  които познавам само заради футболните им отбори - Ла Коруня и Виго,  като ги съчетая с екскурзия до Порто и Брага в Португалия.  Някой бил ли е в Галисия?  Казват,  че били по-студени от другите испанци,  но дали са като мадридчани или са по-свестни?
 |  
		|  |  
		|  |  
		|  |  
		|  |  
		|  |  
		|  |  |  |  
		| 
				
					| Коментари |  |  
					|  Вземи последните коментари по RSS |  
					|  |  
					|  |  
			 
 
																				
					
																				 
						
							| преди: 9 месеца, 28 дни hash: 5230160b8d |  |  
						
							| 1.   От ирландците и португалците,  най-топли и разговорливи са испанците.  За туризъм също бих избрал Испания.  За живот, нито една от изброените държави.  |  
						
							| преди: 9 месеца, 27 дни hash: 0011178993 |  |  
						
							| 2.   Приятелка (испанка) е от Галисия.  Като цяло са по-резервирани (тя не,  но с нея сме близки) саркастични,  гледат и се държат "отгоре" спрямо всички останали,  без значение испанци от друг край или чужденци. Тя (приятелката) пробва в началото като се запознахме с мен това поведение,  но аз съм по- саркастично,  арогантно когато поискам и умея да споря с усмивка докато вкарам другия в тиха истерия,  та си паснахме хаххаах
 Времето там е доста по-дъждовно,  мъгла,  студено зимата.
 Имат си и техен диалект,  доста различен от кастеляно.
 За мадриленьос не знам на какви си попаднал,  но арогантно не бих казала.  Те са така свикнали с всякакви чужденци,  дори с утайки от цял свят.  Обикновено са услужливи,  приятелски настроени,  дори лицемери в това,  но ги разбирам.  Аз се изместих от Мадрид след няколко години живот там именно заради толкова човешки боклук концентриран в столицата.  Стана център за крими контингенти,  не смееш да аси извадиш мобилния дори при звънне,  че така бързо ще ти го дръпнат от ръцете...   Дрога навсякъде,  дори в детските паркове оставят на места,  откъдето клиентите им минават да вземат.  Вярно,  пълно е вкл.  с цивилни полицаи,  но няма оправя,  много забатачииха вече и не знам как ще разчистват толкова сган.
 Из Андалусия разбираш ли ги като говорят,  те цяло изречение им е като една дума изстреляна с турбо скорост.  Там природата е много красива,  има евтини жилища и под наем и за продажба.  Който си работи от вкъщи например,  е страхотно място за живот и доста по-евтино.
 Навремето работих по един проект в Андора с повечето колеги португалци.  Всички,  абсолютно всички бяха наркомани!!!
 И всички се оправдаваха с работата- стрес,  висока концентрация се изисква,  здрава психика т.  н ами аз как работих без никакви такива субстанции...   И всички се опитваха да ме принудят по някакъв начин да пробвам и аз.  Поне беше за месец само проекта,  та си се върнах в Испания,  но ми остана насоченост към португалците,  поне младите.
 |  
						
							| преди: 9 месеца, 27 дни hash: fb49dacc0e |  |  
						
							| 3.   Аз имам приятели в Северна Испания,  Астуриас и Леон.  Страхотни хора са.  Запознахме се случайно и всяка година се виждаме,  показаха ми много неща там,  толкова са сърдечни и мили!  Ние също ги поканих е и ги разведохме там където живеем(в Германия).  Испанците са много отворени хора и бързо можеш да се сближиш с тях.  Обиколихме Испания,  всяка година прекараме почти 2 месеца там.
 В Португалия имам подобни впечатления.  Не ми хареса само,  че в селото,  в което бяхме на празника на селото почти всички пушеха трева и пиеха,  а после се прибираха с колите си.  Имаше малки деца до 3 часа през нощта.  На този концерт на открито продаваха предимно сладки неща за ядене,  като пуканки.  Хората в Португалия бяха много мили и усложливи.  Най-трудно ми беше да си купя винетка
 |  
						
							| преди: 9 месеца, 26 дни hash: 569b8a4e1f |  |  
						
							| 4.   Благодаря за мненията,  ами освен да рискувам и да посетя и трите страни,  като може би първо ще посетя Испания и Португалия.  Дали може лесно да се съчетаят,  например Порто с Виго и Ла Коруня?  ДО колкото знам в Испания са бързи влаковете и ако се закупи много рано билетът може и да не е толкова скъп.  Дали има смисъл да прекарам 1-2 дена в Аликанте (има директни полети от София и освен това е по-кратък полет от колкото до Мадрид или чак до Лисабон) и след това с влака да отида чак в Северна Испания като например Хихон,  Ла Коруня и после Порто и да се върна от Мадрид?  От Порто до Мадрид предполагам няма директни влакове и трябва да се връщам в Испания?  |  
						
							| преди: 9 месеца, 25 дни hash: 0d53cdc5c7 |  |  
						
							| 5.   Бях в Португалия за няколко месеца.  Като цяло не ми хареса че са прекалено близки до Българите като манталитет,  но въпреки това са по-адекватни и разбрани от нас.  Като цяло не мога да понасям южняшкия ака балкански манталитет.  Поне Лисабон е доста добре за живот стига да можеш да си го позволиш. Относно Република Ирландия.  Скоро се местя,  надявам се за постоянно там.  За момента от разговори с Ирландци и впечатления на други хора живеещи там съм останал с добри впечатления,  ще видим.  От всичките нации с които съм живял работил или съм бил турист най - не понасям българите,  а съм българин.
 |  
					
					
					
					...
 
						
							| преди: 9 месеца, 20 дни hash: 148b7b9e04 |  |  
						
							| 6.   А има ли разлики между хората от Галисия и Астурия? 
 5 сериозно,  дори чехите,  надутите англичани и французи ли харесваш повече от българите?
 
 Автора
 |  
						
							| преди: 9 месеца, 16 дни hash: 5c0880d9b6 |  |  
						
							| 7.   5,  и аз съм като теб.  Нашите са ми най-противни.  |  |  
		|  |  | Коментари очaкващи одобрение: няма |  | ... |  
		|  |  
 |  |