Висше образование в чужбина или в България - Spodeli.net


Нещата от живота...
 


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127569)
 Любов и изневяра (31391)
 Секс и интимност (14930)
 Тинейджърски (22197)
 Семейство (6991)
 Здраве (9991)
 Спорт и красота (4840)
 На работното място (3590)
 Образование (7587)
 В чужбина (1763)
 Наркотици и алкохол (1147)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1861)
 Други (20317)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Образование

Висше образование в чужбина или в България
преди: 9 години, 9 месеца, прочетена 1832 пъти
Здравейте!

Пише Ви ученик от 12 клас от езикова гимназия с профил английски-руски. Ориентирал съм се към Международни отношения. Най-вероятно ще уча в България, освен ако не "изскочи" някоя възможност за друга държава. Повечето университети от Европейския съюз изискват сертификат, показващ определено ниво на владеене на английски език(IELTS). Въпросът ми е дали има университети, които не изискват такъв сертификат, тьй като подготовката коства много пари, а и вече съм 12 клас и нямам време за нея. Също така до кога са сроковете за кандидатстване в чуждестранните университети? Другият ми въпрос е относно работата в чужбина. Ако уча извън България ще трябва да работя, за да се издържам(имам документ за спасител на море) и възможно ли е да работя и да уча едновременно?

Търсил съм информация в интернет, но е много объркващо и бих искал да прочета мнението на хора, които са били в чужбина и са наясно с нещата.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 9 години, 9 месеца
hash: f7a5efc50a
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Навсякъде искат сертификат, доказващ добро ниво по английски език. Иначе, сроковете и останалите неща са много относителни - във всяка държава е различно. Ти на къде си се ориентирал?

 
  ...
преди: 9 години, 9 месеца
hash: 00ddce287f
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Ти си много неоринтиран, защо направо не се беше сетил за учене като станеш на 30? Още в 10 клас се подготвя човек. Аз ходих 10, 11, 12 клас на уроци по английски и изкарах IELTS и искам да ти кажа, че е бая труден и не си мисли, че ако в училище имаш 6 по английски, че значи си го знаеш идеално, нищо общо няма. Няма университети в чужбина, които да не искат този сертификат, освен Германия, там искат сертификат, който се нарича DAF и е за немски език. Изпита IELTSструва близо 400 лева, абе триста и нещо. Иначе уроците за 5 месеца ходене само събота и неделя ми излизаха 1000лева и така 3 години общо 3000 лева и с изпиа станаха 3400лв., така че наистина са си скъпи. Ако го нямаш този сертификат дори няма да ти гледат оценките за 12 клас, то е все едно да кандидатстваш без диплома. В България вече не знам, тука не съм наясно, за чужбина повече знам.

 
  ...
преди: 9 години, 9 месеца
hash: f7a5efc50a
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   #2, не можеш ли да му обясниш като човек, какво му се караш? Да не си му майка? ! Какво лошо има и на 40 да започне да учи? По-добре по-късно, но да учи нещо, което наистина го вълнува, вместо както 90% от завършващите да запише каквото и да е, само и само да е някакво висшО. И не е вярно това, че още от 10 клас се подготвяли хората. Аз в началото на 12 клас започнах да се подготвям за IELTS, зимата го взех, подадох си документите и ме приеха в Дания, където съм и сега. Така че авторе, не се притеснявай. Важното е да учиш нещо, което ти харесва, а не нещо, което обществото ти налага. Наистина внимавай със сроковете. До колкото знам, за Англия срока е някъде Декември-Януари, но за останалите държави е чак пролетта, така че имаш време. Успех!

 
  ... горе^
преди: 9 години, 9 месеца
hash: 79bffacfb2
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   IELTS е лесен. Ако не можеш да покриеш IELTS, или го вземеш на късмет, ще има много трагични моменти в следването ти.
И помни - Възможностите не "изкачат" ей така.
Проблема е, че няма университети, които да НЕ изискват сертификат, но в крайна сметка е за твое добро. Сроковете за кандидатстване варират от януари, до късна пролет. Но аз те съветвам да търсиш компании, които ще търсят хора с избраната от теб специалност, сравни колко души наемат всяка година, колко заплати дават, каква стоят въпросите с повишения и след това избери университета, обучил най-много и успешни специалисти в тази област.

Смея да твърдя, че за студент, самоиздръжката е по-лесно в чужбина, отколкото в България. Аз ненавиждах факта. че след 12 клас, трябваше да съм толкова зависим от родителите си. Потърсих работа, но разпокъсаните лекции, търсенето на хора, само на пълна работна седмица (дори една "перфектна за студенти" работа бе 50 часа на седмица) и "добрите" заплати от по 400 лева, ме поставиха в много неудобна за мен позиция. В западните икономики е възможно да работиш един или два дена в седмицата, да взимап стипендия да имаш нормален стандарт на живот, а не да си затирен в студентско обжтежитие и да ръфаш хляб и да чакаш на родителите си.

Номер 2 - Браво на теб. Отнело ти е 3000 лева и три години, за да премнеш един не толкова труден изпит. Сега спри да се хвалиш и хулиш околните, ами направи нещо продуктивно за промяна. О и нещо друго... Изкарах IELTS с 8. 5 (за една правописна грешка... ) на 15 години, но без малко да не ме допуснат, защото в офиса си мислеха, че не може да се явяват кандидати под тази възраст, но всъщност се оказа, че 16 е минималната препоръчителна и се правят изключения. Отне на родителите ми 360 лева, както и солидна 4 месечна подготовка. Така че... не си направил нищо специално.

 
  ...
преди: 9 години, 9 месеца
hash: 1e3d97772a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Не съм се ориентирал към определена държава, просто искам да знам, че ще съм независим в парично отношение тьй като в Швеция, Норвегия, Финландия и т. н е по-лесно да намеря работа със заплата, от която дори ще спестявам пари. Най-много ме интересува дали има университети, които не искат сертификат за владеене на английски, а просто да има изпит там на място за определяне на нивото ми. Но щом няма ще се пробвам на някой IELTS тест в интернет и ще видя дали имам някакъв шанс въобще, защото нямам никакво време за подготовка, а не искам да губя една година след 12 клас в учене за изпит IELTS.

 
  ...


...
преди: 9 години, 9 месеца
hash: 1e3d97772a
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

6.   Ако пратите примерни тестове на IELTS ще съм благодарен, защото търсих, но не намерих.

 
  ... горе^
преди: 9 години, 9 месеца
hash: 79fede1256
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   Няма сертификат, няма образование.

Срокове - варират зависимо от ВУЗ/държава, най-често от зима до към по-късна пролет. Не сме Интеграл или Униконсулт, няма тук да ти вършим твоята работа за проучване, сори.

Можеш да работиш и да учиш, но като ти гледам нивото на организация...

Линкове за изпитни материали:
http://bookfi.org/s/?q=ielts&t=0
http://croco.freeonsciencelibraryguide.com/search.php?button=ielts&submit=Dig for&search_type=magic

Има несъмнено още материали, това че си пуснал 2 пъти Гуугъл и си се отказал заради Фейсбуук, не е никакво търсене.

Some advice:
Стига си се ЛИГЛИЛ, а започвай сериозна подготовка. Никаква независимост нямаш, след като не можеш и към държава да се ориентираш. Романтично звучи, нали - уча, независим съм от мама и тати. Ще видищ колко бързо безсънието, нервите и сроковете ще убият романтиката.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net