Глад за специалисти? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (124633)
 Любов и изневяра (30687)
 Секс и интимност (14696)
 Тинейджърски (22078)
 Семейство (6786)
 Здраве (9790)
 Спорт и красота (4786)
 На работното място (3376)
 Образование (7450)
 В чужбина (1712)
 Наркотици и алкохол (1131)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1773)
 Други (19410)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Други

Глад за специалисти?
преди: 13 години, 2 месеца, прочетена 2816 пъти
1. Глад за какви специалисти ще има след 5-10 години в световен мащаб?
2. Кои са специалности са по-трудни и кои не толкова?
3. Има ли специалност за изучаване на много езици?
Благодаря!

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 13 години, 2 месеца
hash: 81e5a487f2
гласове:
1 2 3 4 5
  (305911 гласа)

1.   Ами за след 10 години трудно да се предвиди, но мога да ти кажа за в момента, като също така предвиждам, че тенденцията е вероятно да се запази и за в бъдеще. Ако влезеш в популярните сайтове за работа ще видиш, че 10 обяви от 15 са за хора, които се занимават със софтуер. Езици учи, но компютърни такива... Java, C++ и така нататък.

 
  ...
преди: 13 години, 2 месеца
hash: ecbb2c5379
гласове:
1 2 3 4 5
  (252444 гласа)

2.   1. Медици, информатици, инжинери. Но не се осланяй на „глада“ на пазара на труда. Виж ти в каква област имаш своите таланти. По-добре един добър учител, отколкото един лош лекар.
2. На мен е трудно едно, на теб друго. Аз обаче мога от опит да кажа, че ако човек има интерес и много иска нещо, той го постига. Винаги математиката ми е била много слаба, но успях с много, много усилия да компенсирам и да завърша специалност, в която математиката има основополагаща роля. Няма невъзможни неща.
Но най-трудни са трите - медицина, право и икономика. Може да е банално, но е така. Трудни и съответно добре платени са и инжинерите, информатиците.
3. Лингвистика
Надявам се да съм била полезна....

 
  ...
преди: 13 години, 2 месеца
hash: 0812458596
гласове:
1 2 3 4 5
  (223330 гласа)

3.   1. Специалисти свързани с производство и технологии, включително ИТ.
Икономисти, хотелери и тн си имаме достатъчно... Поне за Бг...
2. По трудните специалности тези дето после са по добре платени (има и изключения - философия, астрономия, приложна математика... ).
3. Да. Най вече Английски и Немски.

 
  ... горе^
преди: 13 години, 2 месеца
hash: 4fb34e3bd9
гласове:
1 2 3 4 5
  (142012 гласа)

4.   Нещо не съм съгласен със вас! Има глад за пчелички, а след толкова години ще бъде още по - голям! Тези с образованието, не са на мода вече! Образованието ти е нужно, ако имаш връзки да те тикнат някъде. По добре гледай да можеш нещо, а моженето в университета не се учи - това е твоя задача!

М29 :)

 
  ...
преди: 13 години, 2 месеца
hash: fbbf971ab7
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

5.   Ж29: Специалности за изучаване на много езици: Славянска филология; смесени филологии: Английски с Френски, Немски и английски, Руски и... всякакви ги има, зависи от университета. В зависимост от твоето желание, преговори с Ректора на университета и т. н. може да ти съчетаят програмата така, че да завършиш няколко филологии едновременно. НО трябва да подпишеш декларация, че успехът ти по всичко няма да е под определен минимум, определен от Ректора.

 
  ...


...
преди: 13 години, 2 месеца
hash: da86306713
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

6.   Според мен(авторката), след няколко години няма да взимат хора без висше дори за неквалифицирана работа. Уменията наистина са важни, но няма как да имаш такива, след като не те взимат на работа, защото нямаш висше.
Това беше към номер 4.
1 и 3 ми бяха наистина полезни.
Номер 2, не питам за съвет какво да избера, въпросът ми е друг, но благодаря ти все пак.
Какво мислите за мениджмънт?
И за биотехнологий, биоинформатика, роботика, нанонаука?
Имат ли бъдеще и трудно ли се изучават?

 
  ... горе^
преди: 13 години, 2 месеца
hash: fc3f7443a0
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   След 5-10 години най-актуални ще са СПЕЦИАЛИСТИТЕ ПО ОЦЕЛЯВАНЕ! Учи пустинно земеделие, животновъдство, оръжия и бойни спортове, ако искаш да доживееш до старини...

 
  ...
преди: 13 години, 2 месеца
hash: bb5c6c5ba7
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

8.   от 2
Авторке, не си права. Аз като работодател винаги ще предпочета една чистачка с 5 години стаж по специалността, отколкото една висшистка по философия да кажем. Искам да ми се върши работата, кой каква диплома има - не ме интересува.
Ако има работа за строители - ще се търсят строители, не хора с висше по физика да кажем, дори не строителни инжинери. Така може „простият“ строител да има работа за 2000 лв., а строителният инжинер да е без работа, ако не върши работа.
Винаги ще има повече работни места за ниско и неквалифицирани хора, съответно - те на 25 ще имат 7 години стаж, а ти ще си излезнал от университета. Но и винаги високо квалифицираните специалисти ще са много по-добре платени. Никога необразованият не може да ти е конкуренция за работните места за високо квалифицирани, обратно е възможно.
Всяка жаба да си знае гьола. Един висшист може на 25 да взима по-малко от един строител, но на 40 ще взима с пъти повече, докато строителя ще е изхабен физически и няма да може да печели повече.
Който инвестира в образование време и пари, в момента се лишава от потребление и стандарт на живот. Това важи за всяка инвестиция - изкарваш да кажем 2000 лв. и ги даваш за стока за магазинчето си. Днес не можеш да си купиш Голф, не можеш да го караш и да му се радваш, но утре ще имаш 2500 лв., а с Голфа си утре на -500 лв. като му купиш гуми, бензин и т. н.
Същото е и с образованието - вложеното време и пари ще се изплатят след години. Ако сега си с нагласата да работиш нискоквалифицирана работа, а да имаш някакво висше в университет ПУТКА например, то просто е пълна загуба на време и пари това „образование“ и много по-добре ще си инвестираш времето, ако събираш стаж на строежа.
Сам(а) решавай, но или се образовай според качествата, талантите, пазара на труда, КАЧЕСТВЕНО, или НЕ УЧИ ВИСШЕ, просто загуба на средства и време е всяко висше в лош университет, нетърсена специалност, специалност, без оглед на таланти и способности. Такъв висшист е обречен да чисти тоалетни и после да не се сърди - пазарна икономика, каквото можеш - това работиш! .... Дипломата ти може да ти послужи за тоалетна хартия - най-скъпата такава

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker