Нотариуси не искат да признаят завещание! - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (125153)
 Любов и изневяра (30815)
 Секс и интимност (14741)
 Тинейджърски (22097)
 Семейство (6832)
 Здраве (9833)
 Спорт и красота (4795)
 На работното място (3410)
 Образование (7475)
 В чужбина (1723)
 Наркотици и алкохол (1133)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1783)
 Други (19558)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Други

Нотариуси не искат да признаят завещание!
преди: 4 месеца, 18 дни, прочетена 979 пъти
Разведена съм с дъщеря на 16 г. От няколко години живея на семейни начала с мъж, доста по-възрастен от мен, когото нямаме брак и той никога не е бил семеен. Наскоро почина, като последните месеци беше доста зле и аз го гледах. Той притежава етаж от къща и направи завещание, в което ми завещава жилището. Приятелят имаше сестра, която е починала, но има двама сина. Отидох при един от нотариусите в града, който ми каза, че не може да признае завещанието, защото приятелят ми го е занесал при нотариус, който да го подпечати, заведе в дневник и обяви в съда. Отидох при друг, и той ми каза същото. Общо в града ни са пет нотариуса, четирима категорично отказаха, само петия говори за някаква графологична експертиза, която обаче струвало пари, тогава можело да се види, ама в общи линии ми каза, че е безсмислено. Отидох при адвокат - той вдига рамене, щом нотариусите казвали, че не може, значи не може. Имам чувството, че нотариусите в град са се наговорили. Не мога да ги разбера - нямат много работа, не са като софийските им колеги с многото пари и всеки лев би им добре дошъл, да не искат да признаят завещанието и издадат нотаршален акт на моето име. Сега се оказва, че собственици на етажа са синовете на сестра му. Наистина, засега нищо не са ни казали, макар, че единия мърмори, че етажа бил на вуйчо му, и ако ни изгони с дъщеря ми няма къде да отидем.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 4 месеца, 17 дни
hash: 764bf9cd7d
гласове:
1 2 3 4 5
  (313149 гласа)

1.   Авторката съм. Приятелят ми НЕ го е занесал при нотариус да го завери и остави. Беше в нощното шкафче. Пропуснала съм едно "не", което променя смисъла.

 
  ...
преди: 4 месеца, 17 дни
hash: 7eed96c141
гласове:
1 2 3 4 5
  (258716 гласа)

2.   Да сте мислили навреме. Трябвало е нотариално да са заверени нещата, или завещание, или брак. Това са закони, не е да идеш при друг нотариус и той да ти реши проблема. А от близките му не очаквай съчувствие.

 
  ...
преди: 4 месеца, 17 дни
hash: 664ef8a428
гласове:
1 2 3 4 5
  (229372 гласа)

3.   Имаше дядо и етаж, сега няма нито дядо, нито етаж. Ами завещанието му е невалидно, пък и сигурно не знаеш, но роднините имат запазени части. Ще си намериш друг...

 
  ... горе^
преди: 4 месеца, 17 дни
hash: 41c14f004e
гласове:
1 2 3 4 5
  (205505 гласа)

4.   Нормално е нотариусите да не желаят да обявяват вашето завещание, защото знаят, че следва дело и ходене по съдебни заседания. Затова и последният нотариус ви е препоръчал да направите графологична експертиза, за да му е чиста съвестта и да знае, че поне не става дума за измама. Нали си представяте ситуацията - някой си отива при тях с някакъв си лист хартия и твърди, че е завещанието на трети човек. Ами съмнителна работа. Защо приживе приятелят ви не отиде да депозира завещанието си при нотариус? Тогава нямаше да има съмнения, че е негово, а сега съмненията са огромни и основателни. Ако въобще имате претенции, то наистина направете графологична експертиза и се обърнете към последния нотариус, също така бъдете готови за съдена битка с наследниците по закон - децата на сестрата на починалия. Това е реалността, съжалявам.

 
  ...
преди: 4 месеца, 17 дни
hash: 571cf7568d
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

5.   Естествено, че няма да признаят подобен лист, всеки може да каже, че починалия е съставил завещанието. Това не е списък за бакалницата. Защо не го е обявил при нотариус, който да го заведе по законовия ред, или направо да е съставил завещанието пред нотариус, подписано от двама свидетели? Тогава никой и копче не може каже. Дори и този, който е споменал за графологична експертиза индирекнто Ви е заявил, че няма смисъл, защото наистина е така. (Там има изключително много условия). Адвоката в случая нищо не може да направи, защото обявяване на завещания и съставяне на документи за собственост се върши от нотариусите. Не се чудете защо не искат, нито се притеснявайте за техните доходи. Все пак няма да си рискуват професионалната кариера и подронват репутацията. Дори се радвайте, че във Вашия град има съвестни нотариуси. Към коментар 3. При така описания от авторката случай, няма наследници със запазени части, защото братя и сестри, и съответно техните низходящи са наследници по закон, но без право на запазена част. Така, че приживе приятелят на авторката е имал пълната свобода да завещава или дарява на когото си поиска. Имал е желание, но не е изпълнил изискванията на закона и сега според ЗН собственици на етажа/жилището са синовете на починалата му сестра.

 
  ...


...
преди: 4 месеца, 17 дни
hash: ac39d877f2
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

6.   Намери да прочетеш в какъв вид трябва да е завещанието, за да водиш дело за признаването му за валидно. Друго- можеш също да водиш дело за гледането на мъжа, докато е бил болен, за да получиш обещетение от неговото наследство. То обаче няма да е етаж от къща. Съжалявам, но е трябвало да го направите, както законът изисква.

 
  ... горе^
преди: 4 месеца, 17 дни
hash: c3f4aa3113
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

7.   Не става ясно, авторке, защо не се подсигури с редовно завещание, себе си и дъщеря си, като видя накъде отиват работите. Сега пак ще трябва да мислиш за жилище, вместо да си живееш спокойно.

 
  ...
преди: 4 месеца, 16 дни
hash: e9614cc6f4
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

8.   Има два вида завещания саморъчно и нотариално. Това за което говори авторката е точно саморъчно, което е и доста по срещано. И се пише точно така на ръка и на хартия това е изискването на закона чл. 25 от Закона за Наследството трябва да е изписано саморъчно от завещателя и да съдържа дата и подпис. Отделно закона не задължава да е предадено за пазене при нотариус а само се посочва като възможност. Чл. 27 от същия закон казва че, лицето у което се намира такова завещание трябва да го занесе на нотариус за обявяване! А защо не искат да го обявят вече е друг въпрос. Явно на практика нещата са други!

 
  ...
преди: 4 месеца, 15 дни
hash: e95b114c8d
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

9.   Това НЕ решава всичко, пий една студена вода.

 
  ... горе^
преди: 4 месеца, 15 дни
hash: df14df8c02
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

10.   От 4. Изказах мнението си като юрист. Коментиращите са дали и добри и не чак толкова съвети, 8 е прав, че завещанието си и в този си вид е напълно действително - стига да няма задрасквания, зачерквания и други поправки и да е написано собственоръчно, а не на компютър. Да, така е, НО то трябва да бъде обявено от нотариус и вече тук идват реалните проблеми с които се сблъсква авторката. Наистина ли е съставено от починалия? Как нотариуса би могъл да бъде сигурен в това и да не му се наложи да участва в съдебен процес с години? Затова графологичната експертиза е НАЛОЖИТЕЛНА! Въобще за да се започне процеса и оттук нататък - ако наследниците по закон, които поради липса на запазена част, ще бъдат напълно лишени от наследството при признаване на завещанието, е важно как ще реагират - ще приемат волята на вуйчоси или ще оспорват завещанието в съда. Ако бяха жени щях да кажа, че 100% ще се стигне до съд, но щом са мъже наследниците, могат да приемат и по-философски нещата и да приемат волята на вуйчо си:) /опитът ми показва, че в подобни случаи жените са по-безкомпромисни, отчитайки само и единствено собственото си право/

 
  ...

...
преди: 4 месеца, 15 дни
hash: 70ab790978
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

11.   Завещание в България също може да се оспори и то успешно от законните наследници - дори и да е било направено пред нотариус и заведено и оставено при него на съхранение! (Ако решат да го направят! )
Неслучайно в България, хора, които искат да оставят нещо само на едното си дете примерно - не го правят със завещание, а предварително му го прехвърлят или продават фиктивно!
(Който не ми вярва - може да провери при адвокат! )

Така, че не се коси!

Аз затова не се съгласих да направят завещание в моя полза(защото знам, че в България завещанието винаги може да се оспори успешно в съда), а предпочетох да се разбера като човек с другите наследници...

Единственият правилен вариант е бил да сключите брак! Но след като не сте го направили - сега ти остава само варианта - да се разбереш мирно и тихо с наследниците му!
Можеш да им покажеш КОПИЕ от завещанието - да видят и да знаят все пак каква е била волята на вуйчо им - и ако са свестни хора, ще се разберете!

 
  ...
преди: 4 месеца, 15 дни
hash: 3b9b7bbef0
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

12.   Направете графиологична експертиза и се гответе за съдебна битка.

 
  ... горе^
преди: 4 месеца, 14 дни
hash: 70ab790978
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

13.   От 11

Допълвам - това съм го проверявал при адвокат за моя близка, която искаше да припише апартамента си само на едното си дете, защото другото е с хазартна зависимост и всичко проиграва...

И адвокатът каза, че в България - завещанието не е 100% задължителен за изпълнение документ! - както сме гледали по западните филми.
Това е документ, който просто показва каква е била приживе волята на завещателя, и ако наследниците са го уважавали и почитали - ще се съобразят с нея, НО НЕ СА ДЛЪЖНИ! И ако се оспори в съда - завещанието няма да бъде валидно!

Още нещо се сетих, защото скоро имаше интересна тема по този въпрос тук - даже само сключен брак нямаше да е достатъчен, авторке, защото щом нямате деца - тогава родителите му(ако са живи) или братя/сестри(и евентуално техните деца) имат право на 1/2 или 1/3 от неговия дял( в зависимост дали бракът е от повече от 10 години).
Така, че при вас, щом нямате деца(от вас двамата), вариантът да наследите (с дъщеря си)100% имота е бил: сключване на брак осиновяване на дъщеря ти от него!

Затова, авторке - просто гледай с добро и с уважение и с любов да се разберете с племенниците му!

п. с. За да си сигурна, че е така - консултирай се и с адвокат!

 
  ...
преди: 4 месеца, 14 дни
hash: df14df8c02
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

14.   13, ами ето, пише ви го адвокат :) Завещанието си е документ, който си е задължителен, доколкото не противоречи на закона и добрите нрави. И дотолкова, доколкото може да се докаже автентичността му. Какво значи незадължителен за изпълнение документ? Ако се докаже, че документът е автентичен и отговаря на законовите изисквания за съставянето му, съответно бъде обявен по надлежния ред, то защо според вас не следва да се изпълни? Да, може да бъде оспорвано по съдебен път, както често се случва, но затова и съдът взема предвид всички доказателства и решава да се кредитира ли завещанието или не, но това произтича от това дали са изпълнени формалните изисквания на закона по отношение формата и съдържанието на документа и неговата автентичност, а не по някакви имагинерни изисквания, които са хрумнали на един или друг участник в процеса.

 
  ...
преди: 4 месеца, 14 дни
hash: 712d16c664
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

15.   Какъв мръсник! Използвал те е до последно, без никаква мисъл за теб и за това какво ще се случи след смъртта му! Възползвал се е тотално и напълно егоистично да му бъдеш болногледачка. Но и ти сама си си виновна, как е възможно да не му поставиш въпроса докато още е бил здрав и да не се погрижиш за себе си и най-вече за детето си! Сега за съжаление вече е късно.
Преди години аз бях в същата ситуация. Живях дълго с по-възрастен мъж от мен, уж голямата ми любов, бурна връзка. Направих грешката да го науча да си делим всички сметки и разходи наполовина, исках да съм честна и да знам че не съм държанка, той за благодарност взе да ме приема като съквартирантка. Като поостаря още повече и като видя че единственият му син с когото не са близки изобщо няма да му обърне внимание реши че в мое лице си е намерил сигурен болногледач до края си и най-важното - безплатен. Тогава ми светна лампичката. По принцип бих го гледала безкористно защото наистина го обичах, но когато разбрах че никога не е имал намерение да се ожени за мен и че все пак е решил да остави всичките си имоти на сина си с когото дори не се виждаха, тогава и моите чувства изтинаха. Поставих му въпроса директно: "Щом разчиташ на мен да те гледам и да посветя живота си на това да те обгрижвам, аз какво ще получа за грижите си? Ще ме обезпечиш ли? " Той зяпна. Всичко стана ясно и затова всеки по пътя си. Беше ми адски трудно, сама съм и на квартира, но съумях да сглобя отново живота си. Вие поне сте две, това трябва да ти дава сили. Не се отчайвай, намери си добра работа и бъди готова да се изнесете на квартира, защото рано или късно наследниците ще си поискат "своето". Както казаха някои хора тук, може и да се съдите за признаване на нищожното завещание, но за това ще ти трябват доста пари а ти едва ли ги имаш. За друго вече е късно, нека това поне да бъде урок за дъщеря ти да не допуска същата грешка и да се подсигурява.

 
  ... горе^

...
преди: 4 месеца, 13 дни
hash: cb569726d7
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

16.   Авторката до 14. Нотариусите се съмняват, че завещанието е съставено от приятеля ми. Иначе казват, че е добре написано, с дата и подпис. Според мен просто не им се занимава.

 
  ...
преди: 4 месеца, 13 дни
hash: df14df8c02
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

17.   От 14 и не знам кой си още отгоре:) Авторке, за не знам кой път ти казвам и аз, а и другите са го споменали - графологичната експертиза е наложителна с оглед доказване автентичността на документа. Другото като форма на документа явно починалият го е докарал - пишете, че са изпълнение формалните изисквания на закона, НО засега автентичността се губи. Една тройна графологична експериза би излезнала около 1000-1500 лв, но би решила въпроса за автентичността на документа, като начало и заключение на един експерт би свършило работа, а цената ще е наполовина. Това предполагам би било достатъчно, за да накара нотариуса, който ви е препоръчал експертизата, да започне производството. Естествено, че на нотариуса няма да му се занимава за една относително ниска нотариална такса да се разкарва по съдилища в следващите 5-6 години. Много нотариуси въобще не приемат на съхранение завещания пак по същата причина, там таксата за съхранение е 36 лв с ДДС, смешно, нали:) Самото обявяване е по-скъпо и зависи от стойността на наследството, но все пак. Та бъдете реалист и ако държите да получите завещания имот започнете с експертизата и последващото обявяване, за да не се получи в един момент, че наследниците по закон не само са си извадили необходимите документи, ами и вече продават имота. Обикновено така става, без да искам да ви плаша. Ще дойдат братята и ще кажат, ами ние продаваме имота, искаш ли да го купиш или да започнат огледите...

 
  ...
преди: 4 месеца, 13 дни
hash: 70ab790978
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

18.   До 14

от 11/13

Може да си адвокат, но твоя колега(много опитен адвокат) каза следното на моята позната - в никакъв случай не разчитай на завещание, щом искаш да те наследи само едното ти дете! Защото в България не е като на запад! И тук завещанието няма практическа стойност в такива случаи - другото дете ще го оспори в съда и ще спечели! И имотът ще се радели между двете поравно!

(СЪЩОТО СЪМ ЧЕЛ И В ЮРИДИЧЕСКИ ФОРУМИ! )

И моята позната се отказа от варианта със завещание и прехвърли апартамента си приживе на едното си дете(с условие докато е жива да има право да живее в този апартамент)...

 
  ... горе^
преди: 4 месеца, 13 дни
hash: ec232e1a53
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

19.   Ужас- на толквоа години си. а още мешаш времената!

"От няколко години живеЕХ на семейни начала с мъж, доста по-възрастен от мен, С когото нямаме брак и той никога не е бил семеен. Наскоро почина, като последните месеци беше доста зле и аз го гледах. Той притежаваШЕ етаж от къща и направи завещание, в което ми завещава жилището. Приятелят имаше (КАК в началото на това изречение можеш да ползваш правилното време, а в предните и по-натам не можеш!?? ) сестра, която е починала, но има двама сина"

А от това НИЩО не се разбира!

" Отидох при един от нотариусите в града, който ми каза, че не може да признае завещанието, защото приятелят ми го е занесал при нотариус, който да го подпечати, заведе в дневник и обяви в съда. "

Като не обясняваш добре/грамотно, как очакваш помощ!?

 
  ...
преди: 4 месеца, 13 дни
hash: 41c14f004e
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

20.   До 18 от 14.
Господине, въобще не вниквате в същината на казаното от мен:) Сравнявате краставици със сливи. Не вниквате в същината на казуса, но за сметка на това сте упорит в съжденията си... Не знам колко е опитен колегата, но вероятно не съм с по-малък опит точно във вещното и наследственото право, с над 20 години практика в сферата. Колегата е напълно прав, но в случая на познатата ви става дума за наследници със запазена част. Не знам дали разбирате, но разликата е огромна, наследник със запазена част по закон НЕ МОЖЕШ да лишиш от наследство посредством завещание! Поне що се отнася до запазената част, но има разполагаема част, която наследодателят може да завещае на когото си поиска.
Докато случаят на авторката е друг - завещанието съвсем спокойно може да лиши от наследство децата на сестрата на починалия, защото те НЯМАТ запазена част по закон. Проблемът тук е да се докаже автентичността на завещанието и да бъде прието. За жалост не можете да задължите нотариуса да обяви завещанието ви, виждате какъв проблем има авторката, това са фактите. Затова препоръчвам да се направи графологична експертиза, която да убеди нотариуса да се заеме със случая. Разбира се, сама по себе си тя не е задължителна, но при условие, че жената не работи всеки ден с нотариуси и няма към кого да се обърне, то ще се наложи, за жалост.

 
  ...

...
преди: 4 месеца, 12 дни
hash: 70ab790978
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

21.   до 20 от 18

ОК, благодаря за подробното разяснение!
Сега, след вашето подробно разяснение, стана ясно, че казусите са различни!

Аз обаче продължавам да смятам, че единствения добър вариант за авторката - е да се разберат с добро, и с мир и любов, с наследниците!

Разбира се, авторката си решава, като иска - да опита вашия вариант, но той ще бъде свързан с дълга, скъпа и трудна съдебна битка, и ако изгуби - освен, че ще е много назад финансово - ще трябва и да се изнесе от жилището!

 
  ... горе^
преди: 4 месеца, 12 дни
hash: 143ceeb9ca
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

22.   21, не е ясно дали могат да се разберат с добро, и с мир и любов. Освен това дори да се разберат и да я оставят да живее там на добра воля, няма гаранция, че след година или 2 няма да размислят и да я изгонят.
Така че ще е добре освен с добро, да го облекат и в юридическа форма, което те едва ли ще направят. Не знам кой би се отказал просто така от наследството си.

 
  ...
преди: 4 месеца, 12 дни
hash: 045dddc25d
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

23.   до 22

Знам, че ще бъде много трудно и трябва наследниците да са много честни и съвестни хора, за да се получат нещата, но по вашия вариант е много вероятно в момента, в който тя започне да се съди с тях - те като разберат, че е завела дело, да се ядосат и да я изгонят веднага от жилището - защото в момента по закон жилището сега се води на тяхно име!
А тя вероятно, както стана ясно, ще трябва да води дълга, скъпа и трудна съдебна битка, и дори да я спечели - могат да минат години, докато може да се върне отново в жилището. А ако загуби - освен всичко друго, ще бъде и много назад финансово...
А и щом нотариусите не искат да се заемат с нейния случай - означава, че го смятат за загубена кауза!

Затова, единствения добър вариант, който аз виждам е авторката да им покаже КОПИЕ от завещанието - за да видят и да знаят все пак каква е била волята на вуйчо им - и ако го уважават(него и последната му воля) и са честни и съвестни хора(като се има предвид и, че тя го е изгледала преди смъртта му), да й отстъпят(прехвърлят) собствеността - ЮРИДИЧЕСКИ!
Ако не са съгласни на този вариант - може да се смилят поне да го разделят с нея наполовина като я оставят да живее там(без да го продават) поне, докато дъщеря й порасне и стане самостоятелна.
Или да й предложат друг вариант, свързан с взаимни компромиси.

Аз лично винаги смятам, че такива въпроси трябва да се решават с добро и с мир, любов и разбирателство!

И в моя случай така и постъпих, и в крайна сметка се разбрахме за вариант с взаимни компромиси с другите наследници.

Разбира се, авторката си решава как да постъпи, ние само споделяме мнението си!

 
  ...
преди: 4 месеца, 11 дни
hash: dffc68347e
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

24.   Правят се на ударени, защото им е най-лесно и им е през оная работа за твоя казус. Законово не носят никакви последствия, че ти отказват, а за съвест при такива хора пък и дума не може да става. Сама го каза, отиди при нотариус от друг град, а най-добре ако успееш да намериш някой чрез познанства. Графологична експертиза задължително трябва да се направи и това завещание да се прогласи.

 
  ... горе^
преди: 4 месеца, 11 дни
hash: 41c14f004e
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

25.   И пак от 14. Да, хубаво е да се разбират хората, ама щом такива като мен имат работа, значи разбирателството не е в основата на човешките взаимоотношения... Човек трябва да е готов за най-лошото, за да приеме всяко друго развитие на ситуацията.
В случая на авторката - има завещание и няма логика да остави нещата такива, каквито са в момента, а именно имотът да е наследен от децата на починалия. Не мога да приема, че жената следва да стои пасивно и всъщност неправейки нищо, остава без нищо. Не е задължително да се ходи в съд, ще има съд, ако наследниците по закон НЕ УВАЖАТ волята на вуйчо си. Което те могат да направят и в случай, че авторката първо отиде при тях и им заяви, че има завещание в нейна полза. Моето лично мнение е, че жената трябва да направи въпросната експериза и да обяви завещанието, а братята след това да решат да водят дело или не.

 
  ...

...
преди: 4 месеца, 9 дни
hash: 571cf7568d
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

26.   До коментар 24 - нотариус от друг град не може да направи нищо, защото е в друг съдебен район. Освен това нотариусите носят някаква отговорност, поради, което не искат да признаят завещанието. Освен това не се изказвайте категорично за цяло професионално съсловие. Затова говори и самият факт, че изразяват съмнение в автентичността на завещанието. Съветът ми към авторката е да не протака нещата и задейства експертиза, защото в това положение племенниците му без проблем могат да си извадят констативен нотариален акт на тяхно име и докато се усети, жилището да бъде продадено. Тогава да тръгне в съда да разваля сделка с добросъвестен купувач, закупил етаж от законни собственици!

 
  ...
преди: 1 месец, 4 дни
hash: 571cf7568d
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

27.   Авторката съм, и отново се връщам към темата. Смятах да пусках отделна, но тъй като в нея трябваше отново да обяснявам предисловието, реших да продължа тук. Какво да кажа... Значи тези двамата братя, синовете на сестра му, се разбрали зад гърба ми, и без въобще да ме уведомят, единия купил дела на другия. Още на следващата седмица пък вече собственика на целия етаж, също без да ме уведоми, дарил етажа на неговата дъщеря. Съответно мацката ни изгони и сега с моята дъщеря сме на квартира. Значи нотариусите не искат да признаят завещание, но признават документи за наследници! Това ни е правото, нямам думи!!!

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 3 дни
hash: 67b1eb162a
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

28.   Авторке, точно това е правото. Удостоверенията за наследници са официални документи, издавани от служба ГРАО. За разлика от въпросното саморъчно написаното, но не вписано завещание, чиято истинност при този случай е съмнителна. Така, че всичко е извършено според закона. Едният от наследниците, защото синовете на сестра му са наследници, купува дела на брат си. След това същия дарява етажа на дъщеря си. Не са длъжни да те уведомяват какво правят с тяхната собственост. Съжалявам, но не винаги право и справедливост са равнозначни понятия.

 
  ...
преди: 1 месец, 3 дни
hash: 5069c17535
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

29.   Не са се наговорили. Така е по закон. Трябва да е нптариално заверено.

 
  ...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 41c14f004e
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

30.   От 14/25. Авторке, аз нали това ти пишех през цялото време - трябваше да бъдеш активна... Сега нещата са мноого изпуснати. Би могла да потърсиш правото си и да запонете да се съдите, но ми се струва, че не ти е до това, а и едва ли имаш финансовата възможност, но пак питам - защо не ме послуша да направиш експертиза и да поискаш обявяване на завещанието? Можеше и да предупредиш нотариусите в района на имота, че е възможно да се направи опит за имотна измама от наследниците по закон в противоречие с волята на наследодателя, да ги предупредиш и да си знаят, като го направиш писмено, та в последствеи да не посмеят да изповядат сделка с имота... Докато си блеела и НЕ ПОСЛУША съветите тук, хората са си изпекли работата, сега ходи да гониш Михаля... И нова тема да пуснеш, това е положението...

 
  ... горе^

...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 571cf7568d
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

31.   Авторке, безнадежден случай. Вместо да харчиш средства и късаш нерви за дело с неясен изход, си намери друг дядка. Но да направи нотариално заверено завещание, че после никой да не може и копче да каже. Не такива листа в чекмеджета. Успех!

 
  ...
преди: 1 месец, 1 ден
hash: 3711088d38
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

32.   Авторке всъщност всичко е извършено според закона, момчетата на сестра му не са длъжни да те уведомяват за разпореждането с имота, а правото е трябвало да си го търсиш.
Първо докато дядото е бил жив и е писал завещание си пропуснала да провериш как да е защитено твоето право в това завещание, тогава е можело да заверите завещанието чрез нотариус.
В последствие веднага след смъртта е трябвало да направиш експертизата която те е посъветвал петия нотариус, ти си пропуснала и тук да си търсиш правата.
Номер 4 ти е обяснил подробно защо нотариусите не искат да обявяват завещанието без да са сигурни в автентичността му. Докато докумета за наследници е издаден от държавата и има доказателства за неговата автентичност.
Не разбирам как искаш държавата да те защити, без да потърсиш помощ от нея? Съдът е този който защитава правата на хората, обаче за да се явиш пред съда трябва да се сдобиеш с автентични документи, завещанието е такъв вид документ и ти бе обяснено че трябва да докажеш автентичността му чрез експертиза и тогава да го ползваш в твоя полза. Ти не си се възползвала от собствените си права.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker