Чувствате ли се като роботи на работното място? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127354)
 Любов и изневяра (31350)
 Секс и интимност (14920)
 Тинейджърски (22182)
 Семейство (6977)
 Здраве (9982)
 Спорт и красота (4836)
 На работното място (3576)
 Образование (7572)
 В чужбина (1762)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20241)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Чувствате ли се като роботи на работното място?
преди: 3 месеца, 14 дни, прочетена 627 пъти
Старите хора са казали: “Учи, за да не работиш цял живот като робот на поточна линия на 4 смени и да почиваш само един ден в седмицата или да работиш редовна смяна като хамалин и да вдигаш 100 кг. за супер смешни пари“.

Като човек, който се чувства като робот на тези машини няма как да не ви задам този въпрос дали и вие изпитвате това? Идеята е да е поне част от нас да намерим решение на този проблем и да не сме цял живот роби на труда, а да работим това, което ни харесва, без да ни експлоатират като роботи и да ни вдигат прага за пенсиониране постоянно. С други думи да не ни мачкат, а да знаем как да си защитим правата и интересите.

Има решение и на този проблем. Ученето му е майката. Ще кажете каква полза от много учене като частникът си знае неговата песен? Не е съвсем така. Има и опция дори да не работиш за частник, а именно да започнеш държавна работа като експерт (учител, инспектор, еколог, химик, учен в БАН, преподавател в университет и др. ), както и да стартираш собствен бизнес, търговия с финансови инструменти на фондовата борса и др...

Пиша всичко това, за да не се чувствате цял живот като роботи и роби. Винаги има алтернатива.

Стана на мода да се говори за дългосрочни инвестиции, които не те правят финансово независим и не късат оковата, за която са те завързали да си роб на труда цял живот. Винаги държавата излиза по-хитра от обикновения инвеститор в активи и напечатва повече пари и прави над 15% инфлация на година. Това, което правят инвестициите, е да се опитват да запазят стойност на парите или да ги спестят. Нищо повече от това. По съвсем друг начин стоят нещата с инвестирането в собствен бизнес и въртенето на пари, което минава процента на инфлация.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 3 месеца, 13 дни
hash: 188044b422
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

1.   Роботи? По-скоро роби на алчен български работодател инвестиращ в чалга, ниски заплати, криене на доходи, лъскава лимузина, руса мутреса и изживяващ се като личен повелител на съдбите на работниците си.

 
  ...
преди: 3 месеца, 13 дни
hash: e9cfd8c1ea
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

2.   Роби сме си, работодателя изкарва много бързо заплатата, за която работиш цял месец.
Не мисля, че можем да направим нещо, всеки гледа себе си, нямаме единство. Като си гладен, ще работиш.

 
  ...
преди: 3 месеца, 13 дни
hash: c71d6614ff
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

3.   "Това, което правят инвестициите, е да се опитват да запазят стойност на парите или да ги спестят. "

Съжалявам, но не съм съгласен!

Аз твърдя, че инвестициите ти носят голяма възвращаемост, върпеки инфлацията. Базирам аргумента си на следните факти - представям движението на цената на S&P500, без да избраме определени фондове, в последните 10 години:

https://www. macrotrends. net/2488/sp500-10-year-daily-chart

След това представям последните 10 години от инфлацията на американския долар. :

https://www. usinflationcalculator. com/inflation/current-inflation-rates/

Преди 10 години, ако беше инвестираш 1325 долара, днес инвестицията ти щеше да е на стойност 6101 долара.

Тук не смятаме реинвестиция на дивиденти, нито отчитаме това, да си теглиш дивидентите!

Колко инфлацията на дола за последните 10 години? 32. 5%!
Колко е ръстът на SP500? 360%.

Едно просто сравнение показва, че инвестициите изпреварват инфалцията многократно.

Може и да влезем в задълбочен дебат и да вадим графики от университети и прочие, но разликите ще са минимални.

"Стана на мода да се говори" - Мода? Това е така от векове.

 
  ... горе^
преди: 3 месеца, 13 дни
hash: 75b4f05e32
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

4.   Мразя работното си място

 
  ...
преди: 3 месеца, 12 дни
hash: abb1dda0b7
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   Да бе, в БАН и университетите били цъфнали и вързали. Първо, че за да стигнеш до там трябва да учиш магистратура в български университет, което по начало си е мазохизъм, за да може професорите, които вече те познават, да те одобрят за някое от ограничения брой места на обявения конкурс за докторанти в същия университет. Сигурно под 1% от студентите в която и да е специалност въобще се интересуват от академична кариера, така че можеш да си представиш колко са хубави и атрактивни тези позиции. Като завършиш докторантура е вероятно да можеш да намериш някаква академична позиция пак в същия университет, БАН или друга държавна институция, макар че не е гарантирано. После имаш стабилна работа за ниска до средна заплата, но пък можеш да си докарваш допълнително от проекти евентуално. Има си позитиви, имаш гъвкавост, а и се занимаваш с наука, което може да ти е интересно, макар и в много по-неприятни условия, отколкото в университетите и институтите на запад. Но да твърдиш, че решението на всички проблеми на българските работещи е да станат академици е абсурдно. Повечето хора не биха го изтърпели това, а и няма чак толкова много такива длъжности.

Питай завършилите в чужбина, защо не се връщат в България. Защото като се върнат няма какво да правят. Аз като се върнах с научна специалност да не мислиш, че имам варианти за работа по специалността ми? Иначе, факт е, че не ми се налага да се занимавам с усилен физически труд. Мога да работя на административна длъжност за частник. Няма да забогатея от това и не използвам нищо от знанията си по специалността ми, но пак имам някакво предимство пред хора без висше. Обаче, категорично не мога да кажа, че работя каквото ми е интересно. Тук има и доста безработни висшисти, а напоследък и в чужбина също. За да работиш нещо, някой трябва да е готов да ти плаща за това. Ученето помага, но само ако си напълно наясно как точно ще го използваш и къде. И дори тогава ти трябва късмет. А за собствения бизнес ти трябват контакти, капитал, много време, усилена работа и възможност да поемаш рискове, което не е за хора, които планират семейство или децата им са още непълнолетни. Учи, ако нещо ти е интересно, може да ти отвори някакви допълнителни възможности, но не си мисли, че учените хора са много преуспели и превъртели играта.

 
  ...


...
преди: 3 месеца, 12 дни
hash: 062885003f
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

6.   Съгласявам се с номер 3. Авторе, не си много наясно с инвестициите. Мога да ти го кажа съвсем накратко - Пари при пари отиват. Ако влагаш малка сума няма скоро да "скъсаш оковите" и да си независим от нашата работодателска мафия. Аз така я наричам. Обаче ако влагаш по-голяма сума е съвсем друго нещо. Вече зависи от много фактори, но при правилна стратегия резутататите са видими и до няколко години, ако не си много алчен или другата крайност - прахосник, финансовата независимост се постига. Вече е относително какво е достатъчно за мен, за теб или за някой друг. Просто хората искат всичко на мига да се случи. Или пък с трици маймуни да ловят, както се казва. Обаче има и друго. Нашенците знаят само апартаменти да купуват. Това разбират под "инвестиция " само. Затова когато чуя някой да разправя как ще даде половин милион за апартамент, си мисля, че не е в ред. За толкова ще купя други по- рентабилни активи. Жилище за под наем си заслужава само в някой курорт на вечер да отдаваш на туристите. Моят опит това показва. Никой не анжирам с мнението си.

 
  ... горе^
преди: 3 месеца, 12 дни
hash: 94aa2ec948
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

7.   Решението е да работиш поне 2 неща(може и 3-4 ако имаш достатъчно енергия и сили), така като ги въртиш се разнообразяваш!

Не съм съгласен с "учи за да не работиш" все едно тези по офисите и служителите на държавна хранилка не са точно роби масово ?? Бачкат по 8 часа в някакъв смачкан офис 5 на 5 , абсолютно книжно робство

Т.Т.

Обичай работата си и няма да ти се налага да работиш нито един ден в живота си - Конфуций май го беше казал ?!

 
  ...
преди: 3 месеца, 12 дни
hash: 15088f35c3
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

8.   Интересно, като се чувствате роби, защо не започнете да работите за себе си? Няма делник, няма празник и няма работно време. Като изкарате някакви пари, първо плащате разходите - данъци, осигуровки, застраховки, заплати, наеми, ток, вода и още... И каквото остане, ако остане, е за Вас. Това е в дребния и средния бизнес. Но пук не си роб.

 
  ...
преди: 3 месеца, 12 дни
hash: 1b805b7830
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

9.   На работното ми място всеки, който влезе в ръководна позиция набързо забравя приветливото си отношение. Не казвам да няма санкции и правила, но една част клюкарят без да им се прави грам забележка не работят буквално грам и дръзналите да работят им се крещи за дребни грешки, докато хихикат клюкарите. Страшно нечестна ситуация, затова много се махнаха оттам свестни ще се махна и аз. Едно е нещо да не е честно леко нали да си има норма, но това е пълна подигравка.

 
  ... горе^
преди: 3 месеца, 11 дни
hash: 1b805b7830
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

10.   8, а не е ли малко глупав твоя коментар, как мислиш? Първо при отварянето на фирма има доста разходи, които средностатистическият работник не може да поеме? И да искаш нормално отношение на работата не значи да ти се отговори "като искаш ИЗОБЩО нормално от отношение, ми отвори си фирма, иначе стой и си търпи, какво си отваряш устата".

 
  ...

...
преди: 3 месеца, 11 дни
hash: 75b4f05e32
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

11.   Коментарът на номер 8 е напълно уместен. Точно така стоят нещата.

 
  ...
преди: 3 месеца, 11 дни
hash: 60466076ac
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

12.   8 е напълно прав, който не иска да е роб, си започва свой бизнес с всички позитиви и негативи от това. Всъщност това са двете възможности - или си наемен работник / служител, или си отваряш собствен бизнес. Всеки е свободен да се занимава с което и да е от двете.

 
  ... горе^
преди: 3 месеца, 11 дни
hash: ec29dc3e3d
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

13.   Като чета мнения от типа започни бизнес и започвам да се смея въртейки се на земята. Започването на бизнес крие много рискове и в крайна сметка не се знае печалбата ще бъде ли добра или не. В тази държава само бизнесмени и IT спеациалисти. Ще излезе, че ние сме Люксембург на балканите.
Единсвения доходоносен бизнес е рентиерството (отдаване на лични апартаменти под наем на туристи). Всичко останало е високорисково.

М33

 
  ...
преди: 3 месеца, 10 дни
hash: e887498f41
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

14.   На поточна линия скоро може да има само роботи, а тогава хората без високо образование ще протестират, че няма работа и никакви осигоровки за тях. Но като цяло, дали ще плеви и събира продукцията в някоя ферма през средновековието за някакъв феодал, или ще работи без никаква квалификация в съвременна фабрика за ниска заплата - не виждам голяма разлика.

 
  ...
преди: 3 месеца, 10 дни
hash: c71d6614ff
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

15.   "Първо при отварянето на фирма има доста разходи, които средностатистическият работник не може да поеме? " - Това върпрос ли трабва да е? На мен ми излезе 250 лева отварянето на фирмата.
И много народ иска, не нормално, а превилигировано отношение. Защото нормалното, не е да те галят с перце, да те тупат по рамото, да те питат как си постоянно... Още малко, ще искаш да има жена да проверява тепмературата, да ти готви и да имаш по 2-3 часа за релакс...

 
  ... горе^

...
преди: 3 месеца, 10 дни
hash: 1b805b7830
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

16.   15, ти даваш едно решение, което би било валидно за малко хора, защото малко хора могат да се справят с фирма, което не значи, че тези, отворилите фирма са над възможностите на други.
Превилигированото отношение си го получават връзкарите и тема подобни.
Не поясних, че нормалното отношение е твоето изопачено мнение, но щом смяташ. Значи според теб един работник трябва да се примири с викове и обиди "щото ти какво искаш, с перце ли да те галят".

 
  ...
преди: 3 месеца, 9 дни
hash: df027b397a
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

17.   Много назадничаво мислене наблюдавам в тези коментари. Решението е да се въведе универсален базов доход - за всеки да има някаква сума всеки месец, колкото да си покрива прехраната и режийните. Който му се бачка и иска да има повече пари - има тази възможност. Но да се спре този повсеместен тормоз над народа да работят всички, 21 век сме и има достатъчно ресурс да се живее и без това. Истината е, че не всеки е направен за работа, има хора, които са по-творчески натури и работата им тежи, не е справедливо да ги принуждаваме.

 
  ...
преди: 3 месеца, 9 дни
hash: e887498f41
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

18.   Номер 16, стига с вечните оправдания. Няма такова нещо като '' не могат'', а по-скоро е ''не искат''. Колкото до отншението, ами сменяш фирмата или дори държавата. Толкова ни е узряло обществеото. Тук не става въпрос за позицията ти, а цялостно. Едните избиват комплекси за малоценност като се величаят, други завиждат и злобеят.

 
  ... горе^
преди: 3 месеца, 9 дни
hash: 60466076ac
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

19.   17, и кой трябва да изработи според теб парите, за да живеят мързеливите като теб? Аз съм категорично против да давам на здрав и прав човек, който се мисли за творческа натура, а всъщност го мързи да се помръдне и иска друг да му плаща, за да живее.

 
  ...
преди: 3 месеца, 9 дни
hash: c253abc0c0
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

20.   До 17
Който иска да яде работи. Това е справедливо!

 
  ...

...
преди: 3 месеца, 9 дни
hash: c71d6614ff
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

21.   До 16 Това стана комента от типа "Значи викащ {нещо, което на мен. ми е противно и сега ще позлваммоента, да те нахокам}, така ли?"

Не ти давам никакво решение, което "може би" е валидно за малко хора. Просто ти казвам, че при отворяне на фирма, разхдоите не са толкова големи, че да не може да бъдат посрещнати от средностатистически работник.

"Не поясних, че нормалното отношение е твоето изопачено мнение, но щом смяташ. " - Е, ша мъ убидиж! Толкова ли ти беше зор, да се връеш един ред назад и да го "поясниш" там, вместо да вкарваш нов параграф? Знаеш ли? Мисля, че разбирам, защо ти е толкова трудно всичко - ми мързи те много бе, човек!

 
  ... горе^
преди: 3 месеца, 8 дни
hash: cb336b0429
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

22.   19, няма нужда някой да "заработва" каквото и да е, не живеем в средновековието. Технологиите и индустрията вече са достатъчно напред, за да можем да си позволим да не работим. Земята има достатъчно ресурси за всички и е крайно време да се ориентираме към по-прогресивни цели като развитие на науките, изследване на космоса, поправяне на щетите, нанесени върху околната среда, енергийна ефективност и пр. Може следващият Айнщайн да се е родил, но да си троши гърба да върти бургери и да пържи картофи на 16 часови смени в някой забравен от Бога щат. Талантът на новите поколения не бива да се хаби като се поставят в отвратителни условия без право на избор. Най-добрите идеи идват когато си спокоен и отпочинал, не когато си пребит и смачкан от работа.

 
  ...
преди: 3 месеца, 5 дни
hash: 1b805b7830
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

23.   22, кукловодите никога няма да позволят да живеем с ресурса, който е ясно, че го има. Винаги ще има "роби" и богаташи, голяма част от които не работят, впрочем.

 
  ...
преди: 3 месеца, 5 дни
hash: 60466076ac
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

24.   22, ами хубаво, бери си ресурсите от дърветата и живей на воля :-) Като сътвориш нещо велико, понеже споменаваш Айнщайн, вземи да го подариш на човечеството, понеже ще е ресурс за всички :-)

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net