Радев ли е финалният бос на “спасителите” - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132559)
 Любов и изневяра (32450)
 Секс и интимност (15389)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7415)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4920)
 На работното място (4049)
 Образование (7824)
 В чужбина (1834)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1948)
 Други (21940)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Радев ли е финалният бос на “спасителите”
преди: 1 месец, 20 дни, прочетена 775 пъти
В българския политически живот често се появява образът на „спасителя“ – фигура, която обещава ред, стабилност и изход от поредната криза. През годините такива роли са заемали различни личности, идващи с амбицията да „рестартират системата“. Но когато спасителите започнат да се сменят твърде често, възниква въпросът: Докога? Кой всъщност стои на финала на тази игра?

Възможните отговори не са особено утешителни. Или играта никога не е имала финално ниво, или всеки нов спасител неизбежно се превръща в следващото препятствие. В този смисъл участието на Радев (макар и индиректно, чрез подкрепа или асоциация с ПБ) не е просто нов политически ход – то е символ на затворения цикъл, в който българската политика сякаш е заседнала.

В този смисъл въпросът не е просто дали Радев е „финалният бос“, а дали системата не е така устроена, че постоянно произвежда нужда от спасители. Ако обществото очаква един човек да реши всички проблеми, то неизбежно ще стигне до разочарование – независимо кой стои на върха.

И може би точно това е най-ироничният финал: не че има „финален бос“, а че играта е написана така, че никога да не свършва. А спасителите? Те просто се редуват – докато публиката още има търпение да гледа.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 месец, 20 дни
hash: f53444cbf5
гласове:
1 2 3 4 5
  (346345 гласа)

1.   Какъвто и да е поне е постигнал нещо. По-добре въздушен ас, който умее да прави коремни, отколкото за дебели свине и мутри.

 
  ...
преди: 1 месец, 20 дни
hash: 4391fcca83
гласове:
1 2 3 4 5
  (289916 гласа)

2.   Този дядо не е никакъв спасител. Не е нов и не е промяна. На слеващите избори няма да го има. Поредният лъжец. В Пловдив най-големите спонсори са строителлната фирма, която открадна автогара север. Ще раберем кои парцели е обещал. Градът вече няма възух заради "Хъс". Дано пловдивчани се осъзнаят и провалят плановете му.

 
  ...
преди: 1 месец, 20 дни
hash: 360764edc7
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

3.   Прочети за триъгълника на Карпман. Това е психодинамика, която описва ролите в един такъв цикъл. В религията е същото. Там този модел е олицетворен най силно. Изходът е, единият от участниците да осъзнае тези модели и да напусне системата.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 20 дни
hash: a7ba33fe79
гласове:
1 2 3 4 5
  (229202 гласа)

4.   Радев дори няма да получи мнозинство. С кой мислите ще управлява? ГЕРБ и ПП, иначе нови избори.

 
  ...
преди: 1 месец, 20 дни
hash: 66d4b25589
гласове:
1 2 3 4 5
  (208025 гласа)

5.   Не те знам на колко си годинки с тези игри и финални босове, но реалността в Булгаристан е, че 5 века сме нямали държава, после са ни присадили немски царе, с лед тях Тато... Не споря кой от тях става и кой не става, но българските традиции в политиката са точно колкото една Африканска държава. При положение, че дори САЩ са деградирали да си търсят "спасител", позволявайки на президентите си да увеличават още повече голямата власт която са им дали, не знам как някой би очаквал нещо по-умно баш тук... Факт е, че "спасител" се търси от десетки години, и ще продължи да се търси поне още толкова. Радев ще е "спасител" точно колкото Слави и ПП-тата. Моето мнение е, че бързо ще го минем и него.

 
  ...


...
преди: 1 месец, 20 дни
hash: a7ba33fe79
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

7.   И какъв спасител като няма да вземе и 30% от гласувалите. Сам няма да види власт, без коалиция.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 19 дни
hash: c99c040fe7
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

8.   Радев е поредия троянски кон, инсталиран от Борисов... Народа пак ще яде дървото, но явно сме си заслужавали 500 години робство...

 
  ...
преди: 1 месец, 19 дни
hash: 3d5d3638b5
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

9.   Търси обяснение от които разбира, това е решението.

 
  ...
преди: 1 месец, 19 дни
hash: 9fbce103af
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

10.   До 7 Ами ако отстрани другите?

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 19 дни
hash: 8626a2b651
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

11.   Дежа вю.
Колкото т. н. цар Симеон 2. 0 беше спасител и оправи наивниците за 800 дни, толкова ще ги спаси и пенсионирания зелен чорап. За съжаление до това води късата памет.

 
  ...

...
преди: 1 месец, 19 дни
hash: 3d84ab45ca
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

12.   Стоп на ИИ :)

 
  ...
преди: 1 месец, 19 дни
hash: dde23969b7
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

14.   Отвори каналът на професор Джанг от Харвард, който говори за това как елитите си организират затворени "конфликти", уж се борят един с друг, а целта е запазване на статуквото. За жалост единствено радикални събития носят истинска промяна, но понякога тази промяна не е отова, което очакваме...

Каналът се казва Predictive history.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 19 дни
hash: 64b5d50444
гласове:
1 2 3 4 5
  (11 гласа)

15.   Тази система е критикувана от векове. По повод изборите в Англия, преди повече от век четох следното /свободен цитат/:

Англичанинът гласува за някого. Първият мандат обещанията не се изпълняват, но човекът вярва, че това е, защото накой пречи. Подкрепя втори път, вече не така ентусиазирано. Отново е излъган и на следващите избори гласува за другите, за противниците на предишния си избор. Отново е излъган и опитва да гласува за някакра малка, крайна партия. Докато осъзнае играта и разбере безсмислието й, вече е на сериозна възраст и просто махна с ръка.

 
  ...
преди: 1 месец, 18 дни
hash: e124b06612
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

18.   Радев размаза тиквата и свинята. Такъв резултат даже и бившия цар не постигна!

 
  ...
преди: 1 месец, 18 дни
hash: 2b5b8e0350
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

19.   Иде Радев! Това значи връщане на левчето и най-вече...

НОВ
НАРОДЕН
СЪД!

 
  ... горе^

...
преди: 1 месец, 18 дни
hash: 41693744e9
гласове:
1 2 3 4 5
  (14 гласа)

20.   Истинският резултат е най-малко 60% гласували за "Величие". Това би си проличало и ако народното сдружение "Величие" направи ПОИМЕННО всенародно допитване! Тогава веднага ще лъснат по най-точния начин изборните измами с купуването на гласове!

Другият начин, по който ще си проличат измамите, ще е предстоящото... оставане на сегашното статукво и продължаващите:
- главоломно увеличаващи се цени и обедняването на народа;
- поквара на всички нива с държавната и местна управа;
- потисничеството за обикновения човек и вилнеещите олигарси;
- увеличаващият се държавен външен дълг;
- доубиването на българските земеделие и животновъдство;
- доунищожаването на българските язовири;
- още по-ожесточената сеч на горите;
- поставянето на все повече слънчеви и ветрени електроцентрали върху плодородните ни земи;
- НЕразтурянето на тайния договор за безплатно отдаване на нашите води на Турция за следващите 35 години (масата народ не знае за това)!

- КП

 
  ...
преди: 1 месец, 18 дни
hash: 41693744e9
гласове:
1 2 3 4 5
  (19 гласа)

21.   Румен Боташ е "троянският кон" на "Гроб". Както и "Сияние". Така партия "Мафия" си осигури още по-голямо парламентарно влияние. Всички до един са в кюпа, а слепите нека вярват в каквито си искат опаковки с еднакво съдържание. Както и горе писах, много скоро всичко ще си проличи. :)

- КП

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net