Гурбетът си е гурбет - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132698)
 Любов и изневяра (32483)
 Секс и интимност (15405)
 Тинейджърски (22380)
 Семейство (7428)
 Здраве (10262)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4070)
 Образование (7827)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21981)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Други

Гурбетът си е гурбет
преди: 1 месец, 16 дни, прочетена 1395 пъти
Като много други и братовчед ми заедно с един негов приятел заминаха на гурбет в Германия. Първата година като се върнаха на почивка за една седмица... то бяха хвалби, то беше чудо... Ролекс часовник, който по късно си призна че го е купил за 25 евро на улицата от черните.
Минаха се три години и се завърнаха с увиснали уши, но за доста време не казваха защо. Най-накрая и двамата си бяха пийнали в бара и си казаха цялата история. Като пристигнали там, си намерили работа чрез една агенция. Уж било добре, но им взели акъла от работа и на кая, от зор направо се пропили. В най-трудните им моменти, дори се е стигнало до там, че са се хранили с храна за кучета. Две момчета циганчета, също от България им казали за един магазин, където продавали много евтино храни за хора и за кучета, на които крайния срок за годност скоро изтича и от там са си купували кучешка храна в консерви - 10 за 1 евро. Циганетата им го препоръчали, защото били много евтини и вкусни.
Гурбета си е гурбет...

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 месец, 15 дни
hash: 58e1546551
гласове:
1 2 3 4 5
  (10 гласа)

1.   Видял си двама неуспешни в чужбина и вече гръмки и общи изводи - гурбета си е гурбет.

 
  ...
преди: 1 месец, 15 дни
hash: fae219fae4
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

2.   Може би има и такива, да. Като няма професия, няма минимален език, няма никакви амбиции, пък и пияндета... Еми може ей така да завършат.
Но над 90% не сме просто "гурбетчии" а хора с професии, адаптираме се бързо и живеем нормално. А за много от нас някоя чужбина вече е домът ни.
Сега, ясно че искшяе да пооплюеш, за да се поувстваша ти малко по-добре, ама няма да ти помогне на теб това да мръднеш напред в каквото и да е.
Ясно ти самият си под няколко дъна, та се чувстваш добре като говориш за някакви пияници, нищо не правили с живота си нито в Бг, нито в чужбина.

 
  ...
преди: 1 месец, 15 дни
hash: 3d968961f6
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

4.   Да беше казал, че са спали под мостове, щях да повярвам. Обаче в 2026 година да ми разправяш как нямали пари за храна е смешно. В супера като влезеш и всичко е без пари. Кило пилешко на промоция е под 4 лева. Консерва боб оня ден взех за 80 стари стотинки.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 913f60e954
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

5.   До 4 Явно алкохола е скъп и като са се пропили изпиват си парите, затова накрая на месеца карат на такива консерви.

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

6.   Но. 2
Ако ти и други умници и нагаждаци като теб просто не сте като останалите българи "гурбетчии", а сте много преуспели хора с професии, адаптирали сте се и сте се интегрирали до такава степен, че вече сте щастливи и живеете в някаква създадена в мозъчетата ви несъществуваща Нирвана, нормално като бели хора. Ако беше така, ти и други като теб, нямаше непрекъснато да висите по българските сайтове, да се изхвърляте на сухо и да обяснявате какъв страхотен живот имате там. По този начин, просто се опитвате да избиете комплексите си, разочарованието и носталгията си. За разлика от вас там и кучетата имат повече приятели от вас и самотата не ги смачква и убива бавно и садистично. Такива като теб, уж сте успели, но сега разбирате, че сте по нещастни от всякога, защото чужбина не е майка, а мащеха. Виждате как живота ви бавно, година след година си заминава и вие живеете там в една въртележка, в станата на Мики Маус и Насредин Ходжа, заобиколени от джамии и песните на Аллах Акбар.
МАЩЕХАТА НИКОГА НЕ СТАВА МАЙКА И КЮЧЕКА НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ РЪЧЕНИЦА

 
  ...


...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 2ab9f59555
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

7.   И аз съм на гурбет…
Получавам над 50. 000€ на месец
Идея нямам какви са тези магазини
И такъв вариант има на гурбета
Но аз се определям като трудов емигрант, който има огромен шанс да работи, да влага цялата си енергия за благоденствие на фирмата и да получава достойно заплащане за това!
Нека не генерализираме, че гурбетът е лошо или хубаво.
Всеки си има своя история
Успех на всички, дали са в България или по някаква причина не

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 86953a99fa
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

8.   Обобщаваш.
Успешни и неуспешни хора, има във всяка страна.
Реалността е, че в Германия заплатите са средно с около 3 пъти по-високи от българските.
Тоест, ако един работник е завод в България взима средно около 1000 евро нето в немски завод може да взима около 3000 евро нето. Давам пример със завод, защото знам как се движат заплатите и в българските и в немските заводи.
А храната в Германия е на същата цена като в България.

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 578043cbbd
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

9.   Н 6, няма успели граждани, успелите не се нгаждаме, а правим и градим каквото искаме защото можем.
За разлика от теб също кючеци и подобни няма тук хахахахахахаха намери неудачника с какво да плюе, жалка работа.

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 1e46689c03
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

10.   Естествено, работа предимно.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 дни
hash: a19544674f
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

11.   То е ясно, че който е успял в чужбина, устроил се е с къща, семейство, добра работа, няма да се върне тук, освен да си види родителите, ако са останали такива. Познатите ни от Канада ходят на курорт в Мексико, Куба, Франция, роднините от Кипър почиват в Индонезия, приятелите от щатите-в Хавай, Антигуа, прекосяват Атлантика с яхта, тук за 20 години дойдоха един път и нямат намерение да повторят. Децата им все още знаят български, внуците не.

 
  ...

...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: f75423210c
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

12.   Че то във всяка държава, ако се пропиеш или станеш наркоман, можеш да изпаднеш. Даже да имаш добра работа нормалното е по някое време да те уволнят и да изхарчиш парите си даже да отнеме малко по-дълго. Алкохола е ужасен порок и историята нищо не ми казва за Германия.

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 2f89d113b5
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

13.   Не генерализирам имам познат, който от рано гурбет, личи си, че вдигна финансовото си състояние турове, работи, но на близо 40 няма семейство, няма приятелка, вече и тези, които са му връзвали извъртат поглед, защото пълнее парчета с някакви приятелчета идват си, маркови дрехи, заведения, но остана без семейство, което е по-важното от марковите дрехи.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

14.   Но. 2
Ако ти и други умници и нагаждаци като теб просто не сте като останалите българи "гурбетчии", а сте много преуспели хора с професии, адаптирали сте се и сте се интегрирали до такава степен, че вече сте щастливи и живеете в някаква създадена в мозъчетата ви несъществуваща Нирвана, нормално като бели хора. Ако беше така, ти и други като теб, нямаше непрекъснато да висите по българските сайтове, да се изхвърляте на сухо и да обяснявате какъв страхотен живот имате там. По този начин, просто се опитвате да избиете комплексите си, разочарованието и носталгията си. За разлика от вас там и кучетата имат повече приятели от вас и самотата не ги смачква и убива бавно и садистично. Такива като теб, уж сте успели, но сега разбирате, че сте по нещастни от всякога, защото чужбина не е майка, а мащеха. Виждате как живота ви бавно, година след година си заминава и вие живеете там в една въртележка, в станата на Мики Маус и Насредин Ходжа, заобиколени от джамии и песните на Аллах Акбар.
МАЩЕХАТА НИКОГА НЕ СТАВА МАЙКА И КЮЧЕКА НИКОГА НЯМА ДА СТАНЕ РЪЧЕНИЦА

 
  ...
преди: 1 месец, 14 дни
hash: 27b8818ab0
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

15.   Представи си от какво са избягали, щом са търпяли това.

 
  ...
преди: 1 месец, 12 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

21.   Гурбетчиите заминават предимно за Германия, която бавно, но сигурно се превръща в Германистан и е станала магнит за всички помияри и отрепки. Традициите им започнаха да се променят, културата им също. Все повече се празнува Коч Байрам и вместо операта на Вагнер „Тристан и Изолда“, сега започват да гледат операта „Кючек майстора от Истанбул“ на Али Хасан и вместо балета „Лебедово езеро“, сега там се наслаждават на кючеците от „Шербет балет“
И по средата на цялата тази „хубост“ са се курдисали нахилени гурбетчиите.

 
  ... горе^

...
преди: 1 месец, 12 дни
hash: 578043cbbd
гласове:
1 2 3 4 5
  (8 гласа)

22.   14, явно много ти се иска да сме нещастни в "мащехата" за да се чувстваш ти добре със себе си.
Съжалявам, че ти разбивам илюзията, но не, ако бяхме нещастни- щяхме да се върнем. А ние сме си у дома в "мащехата" и нямаме никакво намерение да се връщаме. Категорично казвам "ние" имам предвид над 90% от успешните, в бездънното гърло на български управници и паразити като теб например, няма да влагаме нито стотинка.

 
  ...
преди: 1 месец, 11 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (9 гласа)

27.   №11
Тези коѝто са успяли в чужбина и са се е сдобили с добра работа и къща, никога не влизат в сатовете за да се изхвърлят колко успешни и щастливи са!
Те просто си живеят живота и се радват на успехите и удовлетворението, което това им е дало. Тези хора просто не си губят времето да пишат тези глупости в сайтовете, колко са „успяли“ и колко са „щастливи“, защото те НАИСТИНА са го постигнали.
От коментара ти се вижда, че си един от многото като теб, които отидоха в други държави с мисълта и мечтите за бързо забогатяване и добър живот. Проблемът им е, че след като изкараха няколко години в Прехвалистан, един ден проумяха, че боксуват на едно място и до края на живота си ще си останат там в КАНАВКАТА. Такива като теб си идват веднъж в годината на почивка в България, само да се изфукат снова маркова дрешка или златно синджирче и да покажат колко са успяли там, а за това че живеят в едно от най мизерните гета на Европа, и дума не обелват.
Такива като теб в чужбина... С ЛОПАТА ДА ГИ РИНЕШ...
Пази боже сляпо да прогледне!

 
  ...
преди: 1 месец, 11 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

28.   Имигрират в чужбина с надежата за по-добра заплата и по-добър живот. Един слънчев ден, те разбират, че ден след ден, година след година, животът им е заминал и неусетно са станали на по 45-50 години. Косата им оредяла, космички са започнали да растат по носовете и ушите им. Патката станала по-малка, дисагите и ушите им по-гоеми. Вече не им се ходи по барове и дискотеки, пък в много случаи, от напрежение и притеснение са станали диабетици и като резултат от това патките им не стават. По-голямата част нямат семейство и живеят като вълци единаци под наем в някое западнало, евтино гето, осушват се като глухи кучки и се чудят как така са останали сами и защо на никой не му пука за тях. Опитват се да си намрят партньор, но е трудно, защото единствените които са останали свободни, самотакива очукани като тях самите и не стават за нищо. Едва тогава проумяват, че живота е веднъж и такова нещо като втори шанс няма. Изтърви влака и след това, ходи да го гониш...

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 578043cbbd
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

30.   27, в Бг съвсем не ми е било "слабо, което погледнала" :))))))
Даже за първите 2-3 г в чужбина, бях доста под нивото, което имах в България -икономически. За него време компенсираше спокойствието и сигурността, хората, нямаше подобни злобни и завистливи зурли като теб.
Чак около 3 г по-късно стъпах отново в моята си среда за работа и възможностите, които имах преди в България.
А вече 20 г съм тук, в "мащехата" която ми стана "майка". Смятай заа 20 г колко ми е "зле" и смятай ти колко си "добре" щом щастието ти е в това да злобееш из анонимни сайтове срещу хора, които открито казваме, че няма да се върнем сред подобна помия.
По принцип дори да нямах нищо, дори да живеех под някой мост, теб какво би те стоплило това, освен очевидния кеф "ето, имало е смисъл аз да не си мърдам гъза за нищо, не сум неудяячник, а визионер" буахаххаххаха Теб именно вероятността за успели, които няма да се върнем и да наливаме в гърлата на паразити те вбесява, а завистта те трови. Но на много те трови, че ТИ нищо не си направил с живота си, а явно вече чувстваш, че е и късно, никой не иска да те захранва, и така се виждаш някъде около контейнерите скоро.... Еми, всеки ше сърба каквото е надробил, аз и ти също :)

 
  ...
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 98bbb85f8c
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

31.   27 е причината, защо никой, никога не споделя хубави работи в тоя сайт

 
  ...

...
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 0a9828b82c
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

33.   28 ами то същото става и ако стоиш тук в България и не си ИТ и нямаш връзки. ъбуждаш се един ден на 40 с оредяла коса и си казваш "дадох младостта си за тази държава, а получих един голям тлъст отзад".

В чужбина все пак един университетски преподавател, журналист или една мед сестра ще са по-добре платени от колкото тук. Но, да ако ходиш без език или само да вършиш работа тип строител или пчеличка в кол център няма смисъл.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 0a9828b82c
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

34.   И само цифрово да кажа нещо - видях обява за жилище на 32 километра от Средиземно море във Франция в градче със ЖП гара от размера на Карнобат за 78 000 евро. Толкова струват аналогични апартаменти в Карнобат, който е на 50 километра от Черно море и улиците в Карнобат определено не са на нивото на тези във френското градче като качество.

Заплатите в това малко френско градче са доста по-високи от колкото в Карнобат, но цените на жилищата не отразяват това. Дори в Северозапада къщите поскъпнаха, а знаем какво е там и какви са заплатите.

Единственият ни плюс е, че роднините са тук и данъците са ни ниски, другото е минус. Искат по 60-100 хиляди за апартаменти в Монтана, като във Френската провинция цените са същите, малко имам чувството, че у нас всеки разчита на това да прекара някой друг? !

Даже и баламите англичани започнаха да свършват, повечето се усетиха, че цените на имотите в България скочиха твърде много. В други страни от Източна Европа е същото - балони. В една никакава Братислава искат 4000-5000 евро на квадрат, при условие, че за тази цена има много прилични градове във Франция и Италия с много по-добър климат, а навътре е още по-евтино.

 
  ...
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

35.   Но 33
Колко от имигрантите които са се изселили от България са създали семейства там и се радват на деца и внуци? ... МНОГО МАЛКО!
Става въпрос за това, какво ще оставиш след себе си!
Повечето хора, които предпочетоха да си останат и да живеят живота в България са със семейства, щастливи са и самотата не ги убива.

 
  ...
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 578043cbbd
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

36.   31, да, подобни на 27 скачат веднага с цялата си злоба, завист и комплекси. Типичният екземпляр, който визираме когато кажем, че заради манталитета няма да се връщаме в Бг много от нас.
Това е... страшна работа, че и свободен, без лечение...

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

37.   №30
Ако ти беше толкова успяла и щастлива в чужбина, нямаше и да ти мине през ума да влизаш в българските сайтове и да се опитваш да обясняваш на хората тук България, какъв „страхотен“ живот имаш там. Ти си също като някоя втора класа артистка, която с години драпа да вземе каквато и да е роля в някой трета класа филм и на края единственот което са и предложили е една малка роличка, но ще трябва и да я заснемат гола в леглото в не много показателна секс сцена. Тъй като много и се иска да я приемат за сериозна актриса, след това ЩЕ ПРЕКАРА ЖИВОТА СИ да обяснява на хората, че в тази секс сцена, всъщност не са и го вкарали, а е имало нещо като джоб и е бил там и нищо друго не е станало.
Така, че и ти ще прекараш живота си, като ходиш и да обясняваш на хората в България, колко си „успяла“ и колко „щастлива“ си там. Не си прави труда, защото повечето от нас, или са минали вече по тоя път, или познават хора които още са там и много добре знаем какво е истинското положение.
Моме имигрирала и преуспяла... , толкова много злоба и омраза към нас българите живеещи в България има в коментара ти, че ако ти беше една отровна змия и сама се ухапеше, щеше да умреш на секундата. Между другото... с този манталитет който го имаш, не мъж, но и бездомно куче няма да стои с теб.

 
  ...

...
преди: 1 месец, 10 дни
hash: dbf0e346b3
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

39.   35. Има хора, които трайно са се изнесли, другите са трувови мигранти, там някъде в чужбина са, защото обикновенно в малкото населено място и не само няма работа, а ако има е недобре платена. Тези хора ще се върнат в пенсионна възраст, но децата им, внуците обикновенно не. Кой създава семейство в чужбина, ами създават, защо да не създават. Има една категория живеещи с родителите си, на 25-30 от работа, вкъщи, език не знаят, там е по-трудно.

 
  ...
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 758b3113a4
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

40.   Първо да кажа, че не живея в чужбина и никога не съм работил навън. В други страни съм бил само по работа или на почивка. Не знам обаче, защо е тая злоба към хората в чужбина. Дори и някои да ядат кучешка храна и да спят под мостовете, това радва ли ви? На всеки може да се случи да изпадне в затруднение, да остане сам и т. н., без значение къде живее. Имам доста познати в чужбина, не им следя живота, но не съм чул някой да живее зле или да е сам. Даже знам хора, които са се запознали навън, създали са семейство, имат деца и т. н.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 0b0fb9276b
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

41.   Коментар 24, много сте ми смешни такива като теб, които дрънкат как цените на жилищата там са по-евтини. Ако е така ми обясни защо масово на Запад живеят под наем?

 
  ...
преди: 1 месец, 10 дни
hash: 347f2edd49
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

42.   35 А как измисли това, че емигрантите нямат семейства? ! Хора недейте да ставате смешни! Заради такива като Вас Бълхария е на този хал!

 
  ...
преди: 1 месец, 9 дни
hash: d2efb6ee8e
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

43.   Трябва да се отчетат няколко фактора. България никога не е успявала до подготви в голям мащаб качествена работна ръка за западните пазари. В миналото-поради технологичното си изоставане, а в ново време-защото западните работодатели си откриха офиси тук да ползват евтината работна ръка. От много години листата на гурбетчиите се попълва главно със строителни работници, тук-ам някакви по-така специалисти. 80% са нискоквалифицираните дейности, които на практика всеки би могъл да изпълнява и причината да ги наемат е просто защото им се плаща по-малко или се ползват данъчни и счетоводни врътки наемането на чужденец да излиза по-евтино от това на местен. Строители, куриери, работници в туризма, непрофесионални шофьори и какво ли още не. Това е масовият профил на бългрския гурбетчия.
Това прави гурбетчиите силно зависими от местните колебания в пазара на труда. Ако в БГ има работа бол, но е нископлатена, там възможността да останеш без работа и да не успееш да си намериш друга в разумен срок, е съвсем реална. Специалистите не ги коментираме... за тях изборът е просто в коя държава искат да се установят. За неквалифицираните не е точно така.

 
  ... горе^

...
преди: 1 месец, 9 дни
hash: 0a9828b82c
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

44.   41 Виж цените на селските къщи и имоти в малки градчета във Франция в сайта Green acres и тогава говори. В аналогичен български град със същото население, но по-лоши пътища цените са аналогични.

Разбира се на първа линия на море във Франция е по-скъпо и в големите градове, но за английските пенсионери там е по оферта от тук. Да не говорим, че там и малките градове ги гледам по Уикито населението им се увеличава, а у нас намалява. И там чернилките и арабите са по големите градове, а у нас по селата и малките градове са повече лилави от колкото и в градовете.

Но ти си вярвай, че огрухана селска къща в Монтанско или Карнобат е по-добре от апартамент или къща в град тип Ille-sur-Tet.

 
  ...
преди: 1 месец, 9 дни
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

45.   Но. 30 има манталитета, темперамента, граматиката и начин на изразяване, характерни за някой човек от ромски произход.

Народната поговорка
Ако прилича на овца
Ако върви като овца
Ако се държи като овца
Ако блее като овца
Ако мирише на овца
Значи е овца...

 
  ...
преди: 1 месец, 7 дни
hash: a18849f2ac
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

50.   Но 45 е от хората, които не понасят някой да е просто нормален, с нормален стандарт на живот. Просто защото за него удобството е в тинята, всичко над това му напомня колко се е закопал.
Затова така буйно и активно атакува всичко, което е над него.

45, не съм ромка, но със сигурност мога да кажа, че всички роми, които познавам са с по няколко нива над теб!
Поне знаеш как миришат овцете, това значи, че прекарваш доста време в кошарата, но... не ги ползвай за инстинктите си, че изглежда да ти е паразитиран мозъка от тези действия.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 16 часа
hash: 38cb00449b
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

59.   Но. 44
Не е само цените на жилищата, но живота във Франция като цяло, много поскъпня, включително и много високи такси. За това, много англичани и скандинавци, които живеят там от години, започнаха да продават къщите си там и да се местят в Португалия и източна Европа, като България е една от най предпочитаните. Имам къща в село на 16 километра от Поморие и годишният ми данък за зградата е малко повече от 9 лева. Данъците за зградите са разходи които са фиксирани и не можеш да изменяш. Всички други разходи, като за дрехи, храна, отопление, вода, електричество и транспорт, можеш да си правиш сметката и да ги контролираш. Живяхме 14 години в Англия и годишният ни данък за къщата ни там беше над 2300 паунда. Щети кажа, че е много по-лесно да намериш в джоба си 9 лева, отколкото 2300 паунда. Така, че не е само да купиш сградата, но и колко ще ти струва годишно да живееш в нея. Защо мислите, че толкова чужденци, предимно англичани живеят от години в България и и през ума не им минава да я напускат.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net