 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Семейство |
Семейни проблеми
преди: 1 месец, 16 дни, прочетена 653 пъти
Последните 1–2 дни мама и тате не се търпят. Само се карат и вече не издържам. Тате е малко по-спокоен, но мама прави скандали от абсолютно всичко. Още от малка знам, че бракът им не е стабилен. Спомням си как сме ходили при баба и дядо и сме оставали там, а тате е оставал в апартамента или си е тръгвал. Винаги някак са се оправяли, но сега, като пораснах (14–15 години), е още по-зле.
Те очакват да се съгласявам с абсолютно всичко, което ми кажат да направя. Не казвам,
че това е мой плюс — по-скоро е негатив, но съм свикнала да си отстоявам мнението и затова много лесно се стига до спор, особено с мама.
И сега отново се карат. Обиждат се, а мама обижда и мен. Наистина не знам какво може да се направи. Тате се опитва да си мълчи, за да не се разведат, а и заради по-малката ми сестра, която е на 11. Аз също не искам да се развеждат. Просто ми се иска мама да спре да прави скандали и да бъдем като нормално семейство.
Вярно е, че понякога и аз може би развалям нещата. Не знам. И аз имам свои проблеми училище и като цяло и когато се прибера вкъщи, започват съвсем нови. Чувствам се психически изтощена от всичко това.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: b69118e372 |
|
1. Съжалявам за ситуацията, в която ти се налага да изживяваш детството си.
Скоро ще станеш пълнолетна и трябва да знаеш, че семейните проблеми не са чак толкова редки. Има ги и в най-добрите семейства. Така се е случило, че в твоето семейство са може би повече и се виждат. Това не е голямо успокоение, но въпреки това ще те посъветвам да бъдеш силна.
Баща съм на 2 дъщери и един син, едната е почти на твоите години. И тя като теб не се съгласява с всичко, което и кажем да направи, но ние не сме спрели да я обичаме, дори и когато и повишаваме тон или и налагаме наказание. После се чувастваме много гадно, че се е стигнало до ситуация в която се е наложило тя да чуе скандал или ние да и повишим тон на нея или на някое от другите деца. Защото всички сме били деца и знаем, че децата най-малко имат вина за нещо.
Аз смятам, че майка ти не иска да те нарани, а те обижда, защото е под афект и не може да си овладее емоциите в дадения момент. Изкарва си го на теб, изкарва си го на баща ти, а реално истинския проблем може да е съвсем другаде.
Бих те посъветвал да се опиташ да бъдеш силно момиче. Да почакаш родителите си да си оправят отношенията си. Това, което може да направиш за тях е да им кажеш че ги обичаш и двамата и не желаеш да се карат и да се разделят. Че искаш да си останете заедно. Бъди мила с майка си, тя може би има нужда в такъв момент да я прегърнеш и да и кажеш нещо мило.
Пък дали нещата ще се подобрят или не, само времето ще покаже, но каквото и да се случи, бъди силна. Живота и занапред ще те поставя в подобни трудни ситуации.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: cdd2bd1deb |
|
2. Здравей, в доста семейства имат проблеми като в твоето, но не е прието да се говори за това. Когато се карат или ти се карат гледай да излизаш и да се разсейваш. Явно, че това е техният начин и няма да се променят.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: acb6ca43b0 |
|
3. Не се обвинявай. Работата на родителите е да създат нормална и любяща среда, в която децата им да растат. Когато има скандали те неминуемо се отразяват и на детето. И не е твоя работа или на малката ти сестра да им решавате проблемите. Очаква се, че щом имат две деца, трябва да са достатъчно зрели и емоционално интелигентни да решат проблемите помежду им без да замесват децата си в това. Да отстояваш себе си не е негативно качество. Разбирам, че не искаш да се развеждат, но понякога това е по-добрият вариант. Те няма да спрат да са ти родители ако се разведат. Понякога разводът е по-добрият вариант, когато ежедневието минава в скандали, напрежение и непоносимост.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 3390b8b6e2 |
|
4. Е и аз какво да направя..
Разсъждаваш като много по-малка..
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 9cd52b2de5 |
|
5. Дете ти нищо не разваляш, а разводът е най-правилного нещо, защото за всички трябва спокойствие. Отиди и ти се разкрити, че ви с симпатичен физически и психически. А майка ти няма право да ге обижда.
|
...
| преди: 1 месец, 14 дни hash: 1c933cd5f6 |
|
7. Всички жени действат по този начин, когато има друг мъж. Жената започва скандал за напълно незначителни неща. И когато минат месец-два-три, тя казва, че повече така не може и иска да живее отделно. Това съм го преживял, видял съм го и чул от няколко мъже, с които жените им искаха да се разведат. Не във всички случаи се стига до раздяла, но наличието на друг мъж е сигурно. Дори да не се разделят, след този гаден период, нищо вече няма да е както преди. Сега тя се държи за два клона и се чуди кога да пусне стария клон. В правотата на думите ще се убедиш, ако започнеш да обръщаш внимание на поведението на майка си. Дори не е нужно да я следиш. Тя говори по телефона, само когато се отдалечи. Ще разбереш по това, че понякога не се прибира в обичайното време с различни смехотворни обяснения. Това не са старите обичайни караници. Не искам да те плаша, но очаквай скандална развръзка.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: 4baa1a3f9a |
|
8. Аз само можех да мечтая моите да са заедно когато бях на 15... Но се разведоха още като бях на 5.
На тая възраст трябва вече да разбираш, че реалният живот не е като в приказките, няма такова нещо като "и заживели щастливо". Хората са в крайна сметка животни, и като мине периодът на хормоните, и се покаже кой какъв е наистина, малко бракове оцеляват. Особено в днешно време...
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: 1af2a0424e |
|
9. Ами така е номер 8..
Просто се приемат някои неща.. Родителите ни понякога се развеждат и това не е краят на света.
Незнам защо толкова драматизират някои хора.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: 395e7e0bb0 |
|
10. Разграничи се, прави живота си хубав за теб, другото игнор, проблема е техен.
|
| преди: 1 месец, 13 дни hash: 2f89821c5c |
|
12. Покажи това, което си написала на майка си. Питай я какво мисли за този текст.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|