 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Пълно щастие няма - истина или оправдание
преди: 23 дни, 19 часа, прочетена 324 пъти
Навярно всички сме чували поне веднъж в живота си, че, пълно щастие няма”. Аз обаче в последно време започнах да се замислям сериозно над него, и честно казано според мен хората много често го използват като оправдание и в тяхна защита, когато се провалят, изложат и просто ги е страх и срам да поемат вината, да предприемат действия и тн. Разбира се, всички имаме лоши дни, но говорим като цялостно постигане на атарксията. Сигурна съм, че сега много от читателите ще ме питат: А ти постигна ли пълно щастие, като казваш, че това е оправдание? Ами истината е, че пълно не, но това е защото съм непълнолетна и това ме ограничава доста от моите мечти за постигане на евдемонията(като желаене за самостоятелност, следване в университет, изграждане на семейство и кариера).
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 23 дни, 9 часа hash: 2659bdc18f |
|
1. Няма общо с пълното щастие и поемането на вина, страха или срама. Българина иска всичко сега и веднага и ако не е на неговото драма страшна.
|
| преди: 23 дни, 6 часа hash: 811e6d8b29 |
|
2. Няма да.
Замисли се от 8 милиарда на планетата - колко хора са здрави, богати и щастливи и то през повечето време.
Разбирам, че си малко момиче сигурно 15- 16 и си мислиш, че като имаш някаква кариера, самостоятелност и свое семейство ще си най-щастлива, но това рядко е така - идва умора, отговорности и ред други неща. Имам приятел става милионер и пак не е толкова щастлив като на 20 години, когато бяхме бедни студенти.
Реално огромната част от хората са най-щастливи като ученици и студенти. Между 15 и 25 години.
Тогава си млад, повечето хора са и здрави на тези години, силни, изпълнени с енергия и любопитство към света.
Спортуваш, влюбваш се силно, имаш искрени приятелства и т. н.
Така, че радвай се живота сега.
|
| преди: 23 дни, 2 часа hash: 3b5218f523 |
|
3. Ами то това си е съвсем инженерно понятие, даже и психологическо не е...
Работата се състои от факта, че обикновено трябва да се удовлетворят две или повече взаимно противоречащи си условия. Например - колкото и да ти се иска да направиш кекса или хляба по-пухкав, то не можеш в него да сложиш прекалено много сода (или мая), защото от един момент нагоре не просто ще бухне, ами ще се спука направо, или ще изтече от формата...
Или какъв друг пример - като шофираш с висока скорост, стигаш по-бързо за където си тръгнал, но задно с това увеличаваш и риска никога да не стигнеш... Или пък си вдигаш разхода на гориво 2 пъти, а стигаш само с 20% по-бързо. Няма пълно щастие - това е положението!
Ако под "пълно щастие" разбираш, примерно, само да лежиш и да ядеш, то няколко дена може и да си на 7-мото небе в този режим, но след това ще започне да ти се отразява на здравето, да не говорим, че изобщо не е най-доброто за твоето развитие.
Според мен, най-добрата тактика е постоянно да полагаш съзнателно усилие за постигане на смислени и значими цели - трудно е, понякога дори боли, но обикновено целите си заслужават вложеното. А когато постигнеш някоя от целите да ѝ се радваш известно време. Смислени усилия -> добро удовлетворение! Това е най-близкото до "пълно щастие".
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|