 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Правото на силния
преди: 11 дни, 2 часа, прочетена 417 пъти
Много често в живота ми се случва едно и също: казват ми, че греша, не защото аргументите ми са слаби, а защото другият човек е „по‑силен“ или по‑нахален, по‑влиятелен или просто по‑агресивен. Защо хората приемат това за нормално? Защо силата автоматично се приема като доказателство, че някой е прав? На мен това ми изглежда като чисто объркване между натиск и истина.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 11 дни, 10 мин. hash: 344ac7e30e |
|
1. Ами толкова им е акъла на тези хора, наистина.
|
| преди: 10 дни, 23 часа hash: d2af8a6432 |
|
2. Защото живеем по законите на джунглата, а не по правилата на закона, истината и справедливостта. Защото хората се приспособяват да оцеляват или да получават облаги и не ги интересува честта и достойнството. По-силният винаги може да наложи своята воля и интереси, защото има зад гърба си хора и институции или военно превъзходство да диктува правилата. Така е на национално, международно и лично ниво. И не, не е нормално, но сме принудени да го приемем, защото не можем да го променим.
|
| преди: 10 дни, 21 часа hash: 4426fa2de4 |
|
3. Такъв е живота, по-силния побеждава по-слабия. Вместо да мрънкаш виж как ти да станеш силен.
|
| преди: 10 дни, 20 часа hash: 34991772a3 |
|
4. Това е в твоя житейски цикъл, в моя не е така.
Умишлено не се вкарвам в ситуации, в които трябва да се обяснявам. Силен, арогантен не ми е интересно като понятие и нямам взаимоотношения с такива хора. Ако се случи нещо на пътя, в заведение, не реагирам, тъй като вече съм предвидил някаква тъпа случка, с някакви елементарни глупости, а аз нямам време за това.
|
| преди: 10 дни, 20 часа hash: 48409eb12e |
|
5. Защото на хората им е писнало от теб и твоята истина. Така както на нас от темата ти тук.
|
...
| преди: 10 дни, 19 часа hash: 5a9f862807 |
|
6. Животински инстинкти. Силния винаги е прав. Такъв е живота
|
| преди: 10 дни, 19 часа hash: 2e6caa79e6 |
|
7. Повярвай ми. По-силният е прав. Който има зъби накрая да говори, винаги е прав.
|
| преди: 10 дни, 8 часа hash: 2ba70da306 |
|
8. Тук на земята, в цивилизованите общества е така, злото царува. Не се бунтувай, няма да го промениш, казва ти го човек с много, много житейски опит. Не се и опитвай да намериш място, където това не съществува, на земята няма такова. Просто има друга реалност след това, след земната, колкото и на хората да им е трудно да повярва, и тогава, тогава шоуто започва :)Всеки ще си плаща, ама плаща... да плащат.
|
| преди: 10 дни, 7 часа hash: 7dccdeb9ad |
|
9. Хората, с които спориш, не търсят обективната истина, а победа и доминация в разговора. Това е дълбоко заложен еволюционен механизъм. В миналото по-агресивният физически е оцелявал и е налагал волята си. В съвременните разговори тази агресия се проявява чрез висок тон, прекъсване, самоуверено и арогантно поведение, използване на социален статус или възраст като щит. Освен това работи и ефектът на Дънинг-Крюгер: колкото по-малко знае един човек, толкова по-уверен е в правотата си. Неговата увереност не идва от знание, а от липсата на капацитет да разбере колко много всъщност не знае. И сякаш тези ефекти са по-характерни за по-старото соц поколение по мои наблюдения. Може би заради културата на авторитаризма, в която са израстнали; заради казармата, която беше основният инструмент на системата за пречупване на индивидуалността и налагане на сляпо подчинение; заради когнитивния дисонанс - за толкова години са формирали твърди убеждения и не искат да си причинят дискомфорта да признаят, че не са прави понякога, защото това ще разтърси целия им емоционален свят, граден толкова години.
При мен се случва, когато например обсъждам соца. Аз се аргументирам с конкретна икономическа наука и факти и примери защо това е утопия, а отговора е нещо от сорта: ти не си живял тогава, не си ходил в казарма, джендър си, нямаш право на мнение. И са супер уверени, че са спечелили спора. А аз дори не го порицавам, а само обяснявам, че и двата строя си имат предимства и недостатъци и се аргументирам.
|
| преди: 10 дни, 7 часа hash: 270e9e344f |
|
10. Защоти дълги години ни управляваха хора от ГЕРБ, а при тях важи следното - "С нахалство към прогрес". Каза ми го една майка на герберски кмет, чиято жалейка виси от единия й джоб, но пък за сметка на това до последно ще си остане алчна съпартийка!
|
...
| преди: 10 дни, 7 часа hash: 5a7b8552c1 |
|
11. Защото външно изглеждаме като хора, но вътрешно сме просто едни маймуни, водени за носа от примитивните си инстинкти.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|