|
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Други |
Кандидатстване-Медицина
преди: 9 години, 11 месеца, прочетена 1571 пъти
Здравейте,
аз съм ученичка в ПМГ. Уча в паралелка с профилиращи предмети немски език, математика, информационни технологии и български език. Мечта ми е да следвам медицина в чужбина - по-точно в Германия, но се притеснявам, дали ще ме приемат, тъй като в 12. клас няма да имаме биология и химия. Избрах тази паралелка, тъй като немският ми е любим език, а и в гимназията ни няма паралелка с предметите биология, химия и немски език, само с английски език. Всяка година (от 2. -до 7-ми клас) завършвах с пълен отличен 6. 00, но в новото ми училище се сблъсках с трудности по физическо възпитание и спорт и от 8-ми клас насам (вече съм 9. клас) имам бетон 4 :D. Затова оттогава насам успехът ми е около 5. 72-5. 80. Но за първи път учителят ми ми писа 5 и се надявам да поправя оценката си по ФВС до 12. клас. :D Бих направила всичко, за да реализирам една от мечтите си - да ме приемат в медицински университет в чужбина. Ученолюбива съм, старателна, по физическо също се старая, но не съм спортна натура, за съжаление... :D. Трябва ли задължително да съм в паралелка с биология и химия, за да ме приемат в медицински университет? Аз ще посещавам частни уроци, ще уча и сама, ще се подготвям и за сертификат по немски език. Тревожи ме само това, че няма да ме приемат, че ще се проваля на изпитите и всички мои мечти ще са напразно... Не кандидатствах в паралелка с профилиращи предмети биология, химия, английски, тъй като, както казах немският ми е любим, а и искам да следвам в Германия. Дали не съм сгрешила, като съм избрала тази паралелка? Преди да кандидатствам много мислих в каква паралелка да кандидатствам, но нямах друг избор, заради езика. Моето мнение е, че всеки би успял, ако има желание и е упорит. Моля, споделяйте Вашите мнения! Ще са ми от полза и Ви благодаря предварително! :)
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 9 години, 11 месеца hash: 5b6de60147 |
|
1. Първо на теб ти трябва сертификат за език възможно най-високо ниво. Имам предвид С1, за да кандидатстваш в хубав университет. Гледай да се добереш до С1 на DaF. Изпитът определено не е лесен и трябва доста подготовка. Аз съм учила медицина и никой не съветвам да кандидатства това. Прекалено много усилия за нищо. Избери по-добре нещо друго, каквото ти харесва. А и в Германия определено има отношение към чужденците. В по-големите градове не се усеща, но в малките определено.
А за физическото... може да се освободиш последната година в гимназията и тогава не ти влиза тази оценка в бала накраая. Диагноза като поликистозни яйчници върши работа.
|
преди: 9 години, 9 дни hash: 5a96a554cf |
|
3. Аз се казвам Габриела и съм от Казанлък и уча в гимназия по лека промишленост и тиризъм с паралелка бизнес адмибистрация. Обаче искам да уча медицина с тракииския университет стара загора. В девети клас съм и догодина ще ходя на частни уроци. Казах на госпожата си по биология и химия и тя ме подкрепя напълно. Каза, че съм упорита и ще успея та мисълта ми е не се отказвай от мечтите си, ако си упорита и с труд ще успееш!!!
|
преди: 8 години, 10 месеца hash: b797558bce |
|
4. Аз уча в Франция, 10 клас съм. Нашите ме карат на сила да уча медицина тъй като всички в семейството ми са или доктори или зъболекари.. ( освен майка ми която е завършила химия ). На мен не ми се учи медицина, тъй като 1во брат ми вече е 4ти курс, и постоянно ми казва колко е трудно, че съжалява, че е послушал родителите ни, да следва нещо което не му харесва. Предполагам, че и при мен ще е така. Но какво да се прави, като имаш неразбрани родители... Мисълта ми е, ско наистина държиш на това, ще успееш :)
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|