 |
|
|
Полезно |
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Любов и изневяра |
Влюбена без изход вече 1 г. +
преди: 1 месец, 25 дни, прочетена 934 пъти
Пиша тук от "немай къде": душевната непоносимост е голяма. Преди година на шега, на майтап се "заиграх" (повече мислено, отколкото реално) с г-н, който не знаех какъв е всъщност, привлече ме от ден 1 с нестандартното си поведение към жените и в частност - към мен, макар че аз странях и не допусках доближаване, предвид че не беше уместно според обстоятелствата. После те вече почти позволяваха да се опознаем (нямаше особени пречки вече) и направихме стъпка един към друг, но видях колко той е съвсем в друга посока - към несериозни отношения, затова реших да не продължавам. Не успях. Моите вътрешни липси и неговата външна харизма, но и - като го поопознах- "вътрешна" хубост, ме тласкаха на 3 пъти към него, въпреки че се опитвах да се "откопча". Сега е третият. Сигурно ми трябва психотерапевт. Не мога да си го избия от главата, колкото и да е неподходящо да се забърквам с него. Някой, ако има мнение и/или опит, да сподели. Не съм пълноценна, мисля все за него, обсебена съм.
|
|
|
|
|
|
|
|
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
|
|
преди: 1 месец, 25 дни hash: d056c80d87 |
|
1. Какво мисли мъжа ти-гаджето ти по въпроса?
|
преди: 1 месец, 25 дни hash: 2c2505a2f8 |
|
3. Какви са причините поради които да не сте съвместими? Разлика във възрастта, интересите, ценностите и др.? Много си лаконична.
|
преди: 1 месец, 25 дни hash: 95ecb3047c |
|
4. Пак ли е нарцисист и токсичен? !
Отиди на терапевт.
|
преди: 1 месец, 24 дни hash: 05343d8c7a |
|
5. Авторката: той е от неексклузивните партньори. Съкрушена съм, защото това е огромен здравен риск най-малко. Иначе не пречи, ако човек не търси сериозна връзка. Другото е че емоционално гледа да не се ангажира. Много е странно. Хем е топъл и "присъстващ", хем далечен и обран откъм емоции и внимание.
|
преди: 1 месец, 24 дни hash: da1d6acd85 |
|
6. Милата. Напълно ти влизам в положението. Аз също като теб си бях загубила акъла по един мъж. После много ме боля, защото трябваше да се примиря, че вкусът му за жени (особено откъм интелект) въобще не съответства на това, което представлявам аз. Но времето лекува. Търси нещо по- достъпно. Успех.
|
...
преди: 1 месец, 24 дни hash: 8d2e8d80b3 |
|
7. Толкова ли не можете да си контролирате мислите и желанията? !?
|
преди: 1 месец, 23 дни hash: b6d078b65d |
|
8. Оф, писал съм го вече в няколко теми, особено на един, който се бе наистина обсебил от една жена и пуска няколко теми тук, ще се опитам да си намеря коментарите и да ти копна един тук, че не ми се пише толкова.
Намерих коментара си в една от темите, копирам ти го - само че там е от мъжка гледна точка, но същото е валидно и от женска гледна точка.
Само преди това ще ти кажа как да го преодолееш:
1. Не приемаш никакви такива помисли, не ги задържаш и веднага ги отхвърляш!
2. В момента, в който ти дойде помисъл за него - веднага го отхвърляш и се помолваш на Бога, да ти помогне!
3. И започваш да мислиш за друго - най-добре за Бога, за духовни неща
И така постъпваш всеки път, когато ти дойде помисъл за него!
Постепенно тези помисли ще започнат да идват все по-рядко и ще го преодолееш.
------------
ето и коментарът ми по предната тема, той също ще ти бъде полезен:
Авторе, пишеш вече не знам коя тема, а бе човек - забрави я тая жена бе! Ще се поболееш и побъркаш иначе!
Почти всеки от нас е имал поне една несподелена любов и какво от това, продължили сме напред и след това сме срещнали своята половинка и сме си създали добри семейства!
Разбери едно нещо за любовта: един духовен закон в нея:
Ако се разделиш с дадена жена, значи това не е била твоята жена! Това не е твоята съпруга! Това е чужда жена, непозната - НЕ своя! Разбираш ли?
И да се тормозиш за такава жена е безкрайно тъпо! Безсмислено и пагубно за теб!
Когато срещнеш своят съпруга - нищо няма да може да ви раздели!
И освен това:
Никоя жена не заслужава, заради нея да погубиш душата си!
Господ Иисус Христос казва, че една човешка душа е по-ценна от целия материален свят!
Затова съветът ми към теб: е да се обърнеш към Бога и да повярваш в Него от цялата си душа и сърце, и постепенно да се въцърковиш в православната църква! И да започнеш да водиш православен църковен и духовен живот.
Тогава всичко в живота ти ще се нормализира и ще видиш нещата в нова светлина.
Трудности, скърби, болки и проблеми всеки човек неминуемо има в живота си.
Само, че човек трябва да си направи и изводите от такива събития!
При мен именно поредица от подобни събития ме накараха да осъзная суетата на земния живот и да се обърна към Бога!
Аз също, преди да достигна до Бога съм се чувствал така - като един объркан човек.
Изходът от това състояние е един: Да се обърнеш към Бога, от цялата си душа и сърце и постепенно да се въцърковиш(в православната църква).
Всичко в живота се движи от нашия създател Бога и от Божия промисъл, но човек е създаден със свободна воля и винаги има избор! Винаги има надежда!
Животът е прекрасен и не свършва със смъртта, защото човекът е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот.
Животът има смисъл, който се заключава в това да се изживее Богоугодно, за да може човек да отиде след смъртта в рая, при Бога. Земният живот е подготовка за вечния.
Затова човек никога не трябва да се отчайва и да губи мотивация за живот!
Напротив! - човек трябва да се радва, за това че е получил от Бога този прекрасен дар - живота и да се постарае да го изживее Богоугодно!
Знаеш ли, има хора в много тежко положение, инвалиди без крака, ръце, безпомощни телом, но въпреки всичко това неизпаднали в отчаяние, борещи се за живот и силни духом.
Има един прекрасен и потресаващ документален православен филм, казва се Форпост, за отец Михаил от Украйна, който е създал приют за бездомни и болни деца(подобно на нашия отец Иван от Нови хан). В момента в този приют има повече от 400 деца.
Няма да давам връзка (защото сайтът ги трие) - просто напиши в Youtube Форпост православен филм, каналът е Православна вяра.
Знай, че живота е борба и човек не трябва да пада духом, а трябва да се бори и да продължава напред! Каквото и да се е случило и да се случи - винаги има изход и надежда!
Знай също, че Бог много ни обича и заради нас хората е създал този прекрасен свят, да му се радваме и да живеем в мир и любов.
Бог е Вседържител и Той със Своя Божий промисъл управлява и промисля за целия свят, за всеки един човек. И косъм от главата ни не пада без Божията воля или Божието допущение.
Бог върши всичко за нас с една цел: да познаем Бога, да се обърнем към Него, да заживеем Богоугодно и да спасим душите си! Защото този живот е временен и е само подготовка за вечния живот. И ние сме създадени за вечен живот, който не свършва със смъртта. Но е много важно как човек е изживял земния си живот, защото на Страшния съд всеки човек ще бъде съден и ще се определи дали да отиде в ада или в рая(с Бога в Небесното царство)...
Затова тук на земята ни се изпрашат скърби, болести, трудности и изпитания. Всичко това ни се изпраща(или допуска) от Бога на нас хората, за да осъзнаем суетата на земния живот, да се обърнем към Бога и да се подготвим за вечния живот като заживеем Богоугодно и се въцърковим...
А знаеш ли кое действително е пагубно за човека на този свят? Аз ще ти кажа - да стане противник на Бога, и да повреди и съответно погуби душата си. (и до края на земния си живот да остане в такова състояние)
(А също пагубно и гибелно за човека е да се самоубие, защото самоубийството е грях, който не се прощава, и самоубийците директно отиват в ада! ) И говорим не за нещо временно, а за вечността. И да бъде човек в ада е страшно...
Конкретните ми съвети към теб и към такива хора са следните:
Прочети Новия Завет(втората част от Библията) и особено обърни внимание на глави 5, 6 и 7 на Евангелието от Матея. Там са цитиран думите на Божия Син - Господ Иисус Христос, това са Божествени истински слова!
Обърни се към Бога. Ако не си кръстен - направи го в някой близък православен храм. Поговори за твоята ситуация и със свещеника в храма, той ще ти помогне и ще ти обясни всичко.
И нещо много важно, което изключително ме порази, когато се обърнах към Бога и се въцъркових в Православната църква- че няма грях, който да надвишава Божието милосърдие! - стига човек да се покае от цялото си сърце и душа за този грях, и за всички свои грехове!
Тоест Бог ни е дал възможност за получаване на прошка! И за тотално очистване от греховете - това става чрез Тайнството Изповед(разбира се и при наличие на искрено и истинско покаяние) пред православен свещеник!
Това е уникално и удивително! На грешника му е дадена възможност от Бога да се очисти, на мръсният - да се умие в сълзите на покаянието!
Така, че отиваш при православен свещеник в близкия храм(православна църква) и му разказваш всичко! И той ще ти каже как да се подготвиш за Изповед и кога да отидеш в храма, за да те изповяда, и как да живееш занапред.
|
преди: 1 месец, 22 дни hash: 6337466673 |
|
9. След като мислиш за него го потърси. Пиши му.
|
преди: 1 месец, 20 дни hash: 045ac1751e |
|
10. Повече да не гледаш глупостите на разни подкастърки и чалгарки в интернет, наблегни на четенето на класически романи и нещата лека-полека ще се оправят.
В случай, че не се издържа това да си нормално човешко същество от женски пол, имащо нормална ценностна система - примири се с парадигмата, замислена още преди да се родиш, в която си вкарана като поредната мравка-работник, отиди при него и без много хън-мън му продухай системата яростно. Какво толкова? Или?
|
преди: 1 месец, 20 дни hash: 045ac1751e |
|
11. Повече да не гледаш глупостите на разни подкастърки и чалгарки в интернет, наблегни на четенето на класически романи и нещата лека-полека ще се оправят.
В случай, че не се издържа това да си нормално човешко същество от женски пол, имащо нормална ценностна система - примири се с парадигмата, замислена още преди да се родиш, в която си вкарана като поредната мравка-работник, отиди при него и без много хън-мън му продухай системата яростно. Какво толкова? Или?
М32 Райнер
|
|
|
Коментари очaкващи одобрение: няма |
... |
|
|
|