 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Любов и изневяра |
Изневерява ли ми
преди: 19 дни, 14 часа, прочетена 1256 пъти
Здравейте. Пише ви момиче на 24 години. Имам си приятел, които е с две години по-голям от мен и сме във връзка от 3 години. Все още не живеем заедно, по причини, в които не мисля да задълбавам за момента, защото далеч не е това проблема, но след месец щяхме да се преместим заедно в София. Казвам “щяхме”, защото на скоро се натъкнах на чатове в телефона му, които ме оставиха леко объркана. По принцип си нямаме паролите за телефоните, нито за инстаграм, фейсбук и т. н., понеже още от началото държах да разбере, че не харесвам такива неща! Оценявам личното си пространство доста, и уважавам чуждото такова, за мен е излишно цялото това ровене в телефоните, въпреки, че си позволих, да го направя. Знам, че звучи малко лицемерно, но така се случи! Още в началото се разбрахме, да не си разменяме паролите и да не настояваме единия да се отчита на другия до крайност! Имала съм такива връзки и не доведоха до нищо хубаво! Та една вечер ми направиха странно впечатление, някои неща в поведението му. Малко по-късно попаднах в ситуация, в която телефона му беше отключен пред мен, докато той е в другата стая и имам възможност да проверя. Приех го като знак! Знам, че е грешно, не ме съдете! Отворих инстаграм и видях чат с бившата му приятелка. Отворих го и видях, доста дълги съобщения и от негова и от нейна страна, но не разполагах с времето да се зачета в тях и веднага, го оставих. По- късно докато си държи телефона в ръцете се беше заблял и успях да се загледам и да забележа, че чата е изтрит. Този път имах около 10 секунди да забележа, че наистина чата го няма. Най-вероятно понеже се е усетил, че съм ровила, защото от нерви не бях оставил телефона точно на мястото си. Сега нека дам и малко предистория за въпросната бивша. Тя има мъж и дете, даже май са две, не съм сигурна. Разделили са се преди около 4-5 години. Причината не ми е напълно ясна. Просто неразбирателство, несходство в характерите, въпреки, че веднъж докато беше пиян, каза, че я е хванал да изневерява и това е била причината! После като сме говорили в сякаш се опита да я оневини и каза, че е било неразбирателство и нищо повече! Още в началото ме предупреди, че са в приятелски отношения! Нямало никаква емоция между тях! Просто обичали да си споделят. Тя имала много кофти връзка, защото настоящият и мъж и изневерява, не я зачита, и не я оценява като жена УЖ, така съм чувала от моя. Тя един вид иска съвети, търси утеха, само не знам няма ли си приятелки тази жена, че търси бившия си, за тая работа. Тя е на моите години, станала е майка рано и живота и се е стекъл така, че нямала към кого да се обърне. Била преживяла много кофти неща. Приятеля и уж я е биел. Всичко това го знам от него, понеже той преди ВСЕКИ ПЪТ (или поне аз съм си мислела, че е всеки път), когато тя го потърси той ме уведомяваше и ми показваше даже какво са си писали, и как тона на чата е напълно приятелски. Тогава защо сега е спестил да ми каже, че го е потърсила? Не съм на ясно мъжа ѝ дали знае какво става и дали е толкова толерантен към това приятелство колкото и аз. До сега не казвах нищо, защото и двамата с него сме от по широкоскроените хора, които нямат против такива неща, но малко ми дойде в повече явно. Или просто не съм толкова разбираща на практика, колкото съм си мислела, не знам вече. Въпросите ми са следните-Да му задам директно въпроса какво се случва ли или да изчакам и да се правя на ударена? Ако се правя на ударена ще имам шанс отново да вляза в телефона му, защото му разбрах паролата, и колкото и токсично да е, ще мога да разбера как стоят нещата. Защото ако го питам вероятно ще получа някакво оправдание, което никога няма да разбера дали има общо с реалността, защото чата е изтрит. Ако се свържа с нея може би само ще стане по-зле. Ако седя и чакам пък бих насъбрала злоба и недоизказани неща в себе си, което не е здравословно изобщо, но ми се струва най-рационално към момента. Какво мислите? Предварително се извинявам, за правописните грешки, просто бързам!
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 19 дни, 6 часа hash: 029d227026 |
|
1. Обвързан човек НЯМА никаква, повтарям АБСОЛЮТНО никаква работа да си пише с бивши. Такива "приятелски отношения" и тем подобни глупости въобще не ми ги пробутвай, с тия неща се примирявайте наивните. Освен ако нямат общо дете, което изисква комуникация по една или друга причина за детето, той няма работа да си пише с нея.
|
| преди: 19 дни, 6 часа hash: 3f4fd06e54 |
|
2. Да. Контакт с бивши само и единствено, ако имат деца, или нещо материално за уреждане. Всичко друго е извращение и гавра с новия партньор. Дори и да не имат нещо физическо, не е нормално поне за мен да си пишат. Никога не съм го разбирала това, не искам и да го разбирам. Ама такива приятелства, пък добри отношения, пък споделяне, пък тъжни истории за нови връзки ми идват прекалено много. Приятел не можеш да останеш с човек, с който си спал и си обичал.
Зарязвай го. Нека да и слуша тъжните истории и да я утешава като е глупав.
|
| преди: 19 дни, 5 часа hash: 7380150b2f |
|
3. Да толерираш подобно поведение във връзка не значи, че си широко-скроена, а че угаждаш и се нагаждаш въпреки себе си, за да бъде доволен човека отсреща и да няма конфликти, и евентуална раздяла. Щом децата не са от него няма адекватна причина да продължава комуникация с бившата си. За да продължава тази комуникация между тях в тези 3 години, участие имат и двете страни. Той не се е дистанцирал за тези години, нямал е и намерението да го прави, затова и си е върнал гащите и те е предупредил, че бившата още е част от живота му. Сълзливите истории колко и е труден живота и как си няма никого са просто рационализация на поведението му, иначе казано оправдание, което да използва ако направиш проблем - тя е сама, мъжа и я бие, трудно и е да гледа децата си, никой не и помага и тн. Представи си, че се ожените, имате свои деца - как ще се чувстваш ако докато си приспиваш бебето или приготвяш вечеря мъжа ти да е забил в телефона и да си пишат фермани с бившата? Относно това дали да го конфронтираш, не мисля, че ще даде резултат. Ще се оправдава, ще овърта, може да обърне нещата към теб и да те обвини, че си контролираща, ревнива. Факта, че през цялата ви връзка той продължава активно да комуникира с нея и трие чатове би трябвало да ти е достатъчен, хората и за по-малко се разделят. А това, че ти бил казвал всеки път като си пише с нея ми напомня за поговорката "гузен негонен бяга".
|
| преди: 19 дни, 5 часа hash: c8a3fcbb50 |
|
4. Няма как да знаеш дали ти изневерява, но със сигурност още има чувства към нея. Трябвало е да му кажеш да я блокира отвсякъде и изтрие номера още в началото на връзката ви
|
| преди: 19 дни, 5 часа hash: 3867dd3a84 |
|
5. Мда, такива проблеми възникват, когато хората се правят на широко скроени, а не са толкова. Не се заяждам, напротив, за мен е нормално в една връзка да няма такива приятелства с бивши гаджета.
От друга страна, ако те е предупредил в началото за тези отношения и ти си ги приела, нямаш основание да му държиш сметка за чата. Той не би трябвао да е нова информация за теб, че да промени отношението ти. Не ти препоръчвам ровене в телефона и още по-малко да се свързваш с тази жена. Защото проблемът не е в конкретния чат, а в това, че изобщо поддържат такива отношения. Те са много нездрави. Очевидно дамата иска да държи твоя човек на кукичка - засега може би само като душеприказчик, но защо не и за нещо друго по-нататък, щом е толкова нешастна с мъжа си горката.. (хаха)
Най-напред трябва да си изясниш за себе си дали тази ситуация е приемлива за теб - да си хортуват приятелски, може би да се срещат приятелски... Ако наистина си ОК с това, не виждам какъв проблем е, че чатят. Ако не си ОК - кажи му честно: знам, че си ме предупредил за тази жена, но с времето разбрах, че не съм ОК с това. И да го помолиш да прекрати отношенията. Те не би трябвало да са толкова важни за него, ако няма чувства към бившата си приятелка, а има към теб. Не бъди агресивно ултимативна, помоли го, кажи, че ти е е тежко от това, че има опасност да разруши връзката ви. Ако започнат разни обяснения, че си въобразяваш и че няма нищо между тях - да знаеш, че това не е добра реакция. Единственото мъжко решение в този случай е да прекрати отношенията си с нея.
|
...
| преди: 19 дни, 3 часа hash: b15160e8d3 |
|
6. От авторката: още не съм прочела коментарите, защото още не са публикувани, когато пиша това, но забравих да добавя, че той наистина е много добър, грижовен, разбиращ, галантен. Не е много романтичен, но наистина ме кара да се чувствам обгрижвана и обичана! Не е някой ревнивец, който ще ми прави фасони за това колко често излизам с приятелки и т. н. т. Не е някое мамино синче, ако майка му каже нещо по на криво за мен, директно ме защитава и казва, че спира контакт, не се влияе от нея, въпреки че ние с нея се разбираме де. Интересува се дали съм добре, всичко е точно. Дава ми лично пространство в същото време ме обсипва с любов всяка една свободна минута. Много търпелив е към мен, ама страшно много. Това, което намерих е единственото кофти нещо. Иначе цялостно като човек е прекасен. Това го пиша, защото наистина съм обърка не искам да го зарязвам, без да съм разбрала истината. Той е и много честен, не знам защо ми го е спестил това……
|
| преди: 19 дни, 2 часа hash: 3f4fd06e54 |
|
7. 6, прекрасен бил. Това не е маловажно нещо, даже е огромно. Пази ли снимки, пишат ли си-бягаш. Колкото и грижовен да е, не си единствената жена за него в момента. Даже не си и Любовта на живота му. Тя е.
Все едно имате отворена връзка.
|
| преди: 19 дни, 1 час hash: 743599ccf4 |
|
8. Не му давай повод и възможност въобще да те лъже. Изчакай, виж чатове когато можеш и тогава действай.
Но за мен това, което си споделила е абсолютен край на връзката. Дори нямам нужда от повече доказателство за каквото и да е. Лъже, крие, тя била нещастна, бита, той спасител.... уф, елементарни лъжи и манипулации между тях двамата, и той с теб.
|
| преди: 18 дни, 23 часа hash: eb689e2a86 |
|
9. Не се филмирай. Гледай как се държи с теб. Както написа- е читав човек. И да го питаш- никой мъж няма да си признае. Остава ти да се пребориш с ревността или там каквото чувстваш. Не бъди контролираща и изискваща. Никой не харесва това. Или забравяш и си живеете щастливо, или си тръгваш. Без драми и скандали. Ти решаваш. Успех!
|
| преди: 18 дни, 23 часа hash: 6675e61ddb |
|
10. Сори, но не бих търпяла гаджето ми да утешава бившата си непрестанно. Дали изневерява не знам, но кой мъж би имал нещо против да бодне нещо допълнително? Точно никой. Ако искаше да се отърве от нея, щеше. Във връзките ми е важно доверието и спокойствието, а не да държа някого за опашката, че сакън, да не избяга.
|
...
| преди: 18 дни, 19 часа hash: 69937e33f3 |
|
11. Недей повече да го дебнеш. Не слушай глупаците тук. Естествено че може да си початиш малко с жена без даже да помисляш да изневеряваш. Много хора не биха и помислили да изневерят, а други биха изневерили при абсолютно всяка възможност. Ако наистина те притеснява обсъдете дали е съчувствие или привличане или самота и желание за контакти, което го кара да си пише с нея. Питай го дали е риск за теб. Недей да си вкарваш някакви въображаеми страхове.
|
| преди: 18 дни, 18 часа hash: 04afe05ddd |
|
12. Много си наивна, да не кажа друга дума. Тоя три години те баламосва, ти го обожаваш. Нищо, все един ден ще ти се отворят очичките. Тогава ще пуснеш тема "Колко много ме боли".
|
| преди: 18 дни, 17 часа hash: 1d8f1f11ec |
|
13. Аз бих ти препоръчал да не прибързваш. Такива ситуации се случват постоянно в живота. Я ще е чат с някой, я някоя по-засукана колежка ще ти възбуди подозрението. Ако тръгнеш да късаш при всяко подозрение - със сигурност ще си останеш сама.
От друга страна - щом нещо те дразни - нормално е да поставиш граници. Кажи на приятеля си, че си си променила мнението и не искаш да си пише с нея. Това е нормално, така че няма да предизвика някакво подозрение. Директно му кажи, че ревнуваш и толкова.
Дали ти изневерява - щом имаш подозрение - няма да остане скрито. Както казваха по времето на соца - "доверявай се, но проверявай".
|
| преди: 18 дни, 11 часа hash: 751ea3fdcf |
|
14. До авторката
Авторке след като си толкова грамотна колко пъти трябва да ти се напомня, че не знаеш как се изразява съмнение. Абе жено купи си български тълковен речник и провери как се изразява съмнение. На 31-я ред в историята си писала "после като сме говорили В СЯКАШ се опита да я оневини". По-рано беше писала ВСЯКАШ, а сега пишеш В СЯКАШ. Думата се пише СЯКАШ, това е правилното изражение на съмнение. Колко пъти трябва да ти се напомня.
Публикувай ми коментара, недей да бъдеш жестока, че те поправям.
|
| преди: 18 дни, 10 часа hash: 21fa720e4d |
|
15. Или си прави пас, за да си запазиш връзката или бъди готова, ако се задълбочиш, да откриеш неща, които вероятно ще те накарат да гледаш на него по друг начин. Не обвинявам човека директно във физическа изневяра, но чисто емоционално криви много. Вече дали я съжалява и няма никакви граници, просто останала привързаност или реално обич - не знам. Но това в един момент ще ти омръзне. Ако можеш да ги игнорираш тия неща и да не ти пука е най-добре, но ако усещаш, че не можеш повече така - разговор. Пък вече и от него зависи как ще се развият нещата.
|
...
| преди: 18 дни, 7 часа hash: 071ebbd9af |
|
16. Бих посъветвал авторката няколко пъти да прочете номер 5.
Особено първото изречение. Или не си толкова широкоскроена, каквото и да значи това, или, според мен, си разчитала да можеш да го управляваш. Или имате лично пространство и всеки може да прави в това пространство според разбиранията му за широкоскроен човек, или всеки от двамата може, ако поиска, да знае във всеки момент какво прави другия.
Защото ако няма равенство или поне равновесие, в дългосрочен план връзката ви ще се натовари и може да се разпадне.
Най разрушаващото за една връзка е неизкреността, защото убива доверието.
Затова бих те посъветвал да не кроиш планове, а честно му кажи, че знаеш разговора с бившата и вече не си ок да общуват. И бъди готова на всичко. Ако не можеш да приемеш да го загубиш, ще се наложи да се примириш със ситуацията и да живееш надявайки се, че не кръшка.
|
| преди: 18 дни, 5 часа hash: 3a3af49e9d |
|
17. "телефона му беше отключен пред мен, докато той е в другата стая и имам възможност да проверя. Приех го като знак! Знам, че е грешно, не ме съдете! "
Напротив съдя те.
|
| преди: 17 дни, 14 часа hash: 793aeae67d |
|
19. 17. И в ролята на какъв/каква я съдиш?
|
| преди: 16 дни, 7 часа hash: 0f0f2b0607 |
|
20. Когато ти каже следващи път за нейните проблеми му кажи, че това не е нито твой, нито негов проблем и би било добре да се замисли защо се прави на добрата фея да я утешава и изслушва. Той трябва да гради своя си живот, а не да си губи времето с чужди драми и проблеми. Ако и тя е толкова читава са са заедно още, никога само едната страна не е виновна в една връзка.
|
| преди: 10 дни, 20 часа hash: 3a719bda6e |
|
21. Да живееш в такива съмнения е изключително неприятно. Запомни едно - когато си е "приятел" с бившата или си има "най-добра приятелка" подминаваш. Успех и не се напрягай излишно на тия години.
|
...
| преди: 5 дни, 6 часа hash: 369e3673d8 |
|
22. Дори да не се плющят с бившата, такива топли отношения са ненормални. Тя е семейна, той обвързан. Мъж, който е душеприказчик на нещастни в брака си жени, ги чука емоционално до време, после или спира да се занимава изобщо или ги изчуква и физически. Никой нормален мъж не би се занимавал с женски драми просто ей така. Еле пък бивши...
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|