Защо на някои хора им се отдава да четат другите - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132640)
 Любов и изневяра (32468)
 Секс и интимност (15397)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7423)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4063)
 Образование (7826)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21965)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Здраве

Защо на някои хора им се отдава да четат другите
преди: 19 дни, 5 часа, прочетена 336 пъти
Означава ли, че са добри в разчитането на хората? Или значи, че някои хора просто не могат много добре да крият емоциите си?

По принцип в живота ми имаше два основни епизода:

Епизод A: Никога не съм казвал(а) на НИКОГО (преживях го като дете)

Епизод B: Пак никога не съм казвал(а) на НИКОГО, освен на близкото ми семейство — те знаеха, защото беше семейна драма (случи се с мен преди няколко години).

Една моя приятелка буквално разпозна, че Епизод B е проблем, който скоро ще излезе наяве, въпреки че тогава аз изобщо не го разпознах като проблем, и не ѝ бях казал(а) още и червените флагове. А въпреки това тя ги улови по спокойния ми разговор и по това време не бяхме близки.

А днес друга моя приятелка ме попита дали съм преживял(а) Епизод A, защото беше сигурна, че съм, и каза, че е подозирала. Като ми зададе този въпрос, направо бях шокиран(а). Останах неутрален(на), но тя продължаваше да ми казва да не го криям и да говоря за него, и тя си обясни мълчанието ми.

Честно казано, доста е гадно, когато други хора са толкова сигурни за миналото ти само по това как изглеждаш.

Според баща ми — мой е проблемът, защото лицето ми е като билборд и не мога добре да крия емоциите си.

Обаче аз не мисля, че е така! Може би някои хора НАИСТИНА си могат да анализират хората.

Или пък е обратното и просто някои хора са прекалено лесни за „четене“?

Откъде знаем дали е в нас или в тях?

И какво можем да направим, за да крием емоциите си, така че хората да не гадаят толкова лесно?

Защото никога не съм виждал(а) други да говорят, че други хора уж могат да са толкова добри в „четенето на мислите“.

Това е и супер неудобно.

Сега сериозен разговор, моля.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 19 дни, 2 часа
hash: 949e7803f7
гласове:
1 2 3 4 5
  (7 гласа)

1.   А, Б, В... нищо не разбрах.

 
  ...
преди: 19 дни, 32 мин.
hash: 40a775f353
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

2.   Доста хора могат без проблем да долавят невербални знаци, езика на тялото. Той издава много и може да контрастира на това, което говорим, дори когато опитваме чрез думите си да скрием или подтиснем нещо. От това, което си написала, не става ясно за какви епизоди говориш и какво точно са "разчели". Ако две твои приятелки виждат през "маската", явно просто наистина си по-експресивна. Не е нещо лошо, не виждам повод за притеснение.

 
  ...
преди: 18 дни, 23 часа
hash: 4bf15e3953
гласове:
1 2 3 4 5
  (5 гласа)

3.   Въобще не става дума за емоции. Става въпрос за травми, които си мислиш, че са в миналото ти. Но те дават отражение на поведението ти, на говоренето ти, на реакции при някаква конкретна тема, свързана с травмите ти. Всеки, който се интересува от езика на тялото, учил е психология, чел е много по темата или просто е възрастен човек с опит, може да те "прочете". Не е толкова трудно. Освен това хора, преживели същата болка, някак се "подушват". На мен лично ми трабват буквално секунди, за да преценя какъв човек стои срещу мен. От житейски опит с много хора и от многото изчетени книги, за да разбера и се справя със собствените си болки. По- важното е да вземеш мерки да излекуваш донякъде травмите. Не да се криеш. Очевидно имаш нужда да работиш с професионален терапевт. И не става въпрос другите какво виждат, а става въпрос за твоето психично здраве. Успех!

 
  ... горе^
преди: 18 дни, 10 часа
hash: 0f5ea1bb53
гласове:
1 2 3 4 5
  (4 гласа)

5.   Идва лято, излез и се разходи, в планината, гората и морето.. Дишай и разглеждай.. Не се занимавай с глупости.. Времето лети безмилостно!

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net