Лактационна аменорея (липса на цикъл при кърмене?! ПОМОЩ! - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (127354)
 Любов и изневяра (31350)
 Секс и интимност (14920)
 Тинейджърски (22182)
 Семейство (6977)
 Здраве (9982)
 Спорт и красота (4836)
 На работното място (3576)
 Образование (7572)
 В чужбина (1762)
 Наркотици и алкохол (1144)
 Измислени истории (806)
 Проза, литература (1848)
 Други (20241)
 Избор на редактора (158)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Здраве

Лактационна аменорея (липса на цикъл при кърмене?! ПОМОЩ!
преди: 1 месец, 5 дни, прочетена 288 пъти
Здравейте!
Имам нужда от помощ, трябва да си върна овулацията след раждане.
Родих преди 2,5 месеца със секцио (наложи се, не по желание), но ми слагаха окситоцин (което май "лъже" организма, че е имало естествено раждане), кърмата ми тръгна веднага, не е имало забавяне. Кърмя "изключително" и на поискване. Още не съм имала менструация.
Искам да си върна овулацията, важно е за здравето ми.
Причината е, че "бързам" за второ дете, тъй като преди 4 години ми поставиха диагноза функционална (хипоталамична) аменорея и от тогава не съм имала нормална физическа активност. Трябваха ми 3 години да се "оправя"... Искам вече да стигна момента, в който няма да има значение редовен ли ми е цикъла, паднал ли е естрогена и т. н., да си спортувам колкото искам и да си водя начин на живот, от който се чувствам добре (като двигателна активност и хранене). Откакто не го правя - страдам от хронична умора, чувствам се като бабичка... Но трябваше да направя тази жертва тогава, за да имам овулация и да имам дете.
Когато ме "хвана" аменореята преди 4 години, имах освен ниски LH и FSH - и пролактин под границата. С нисък аменорея, с висок - пак аменорея... Какво мога да направя сега?!

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 1 месец, 4 дни
hash: e4266f65d1
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

1.   Жено, ти не си крава. Толкова пък да не сте учили биология в училище, че чак е забавно.

 
  ...
преди: 1 месец, 4 дни
hash: e54a988dd4
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

2.   Щом си родила секцио не следва да забременяваш и да раждаш идната година. Да не кажа 2 години.

 
  ...
преди: 1 месец, 4 дни
hash: 4fd350126b
гласове:
1 2 3 4 5
  (2 гласа)

3.   Абе я се успокой малко. Каква бременност веднага след секцио, това, че нямаш цикъл не значи, че нямаш овулация има милиони жени забременяла почти веднага. Проблема ти е, че веднага ако забременееш носи много рискове, защото си след ОПЕРАЦИЯ и няма общо чувството ти, че си бабичка.. това СА ЕСТЕСТНЕНИ ПРОЦЕСИ. Ограмотявай се малко, преди да пишеш такива теми и вадиш такива разсъждения.

 
  ... горе^
преди: 1 месец, 2 дни
hash: d310567844
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

4.   Авторката съм
Чувствам се като бабичка заради малкото физическа активност, която е откакто ми поставиха диагнозата функционална аменорея (от 4 години така), а не защото не съм се възстановила от операцията сега.
Доколкото знам, рискът е ако държа да родя по естествен начин второто - Ами не държа на това, щом има риск. Но да отлагам дълго момента, в който няма да искам повече деца и цикъл няма да ми трябва - няма как. Просто усещам как липсата на физическа активност се отразява на организма ми все повече. Храня се горе-долу здравословно (иска ми се да не е само горе-долу), но ако го съчетая и със спорт, макар и много лек - ще стане същото, щом ми се случи дори като по-млада.

 
  ...
преди: 1 месец, 2 дни
hash: 4fd350126b
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

5.   4. Можеш да родищ нормално, макар, в България това да не се приема и кекциото е при 50 % от ражданията, защото всичко е пари и лесно за доктора, но секциото не зараства за 2 месеца за да износиш тежък корем, с два клика в гугъл ще прочетеш, че се препоръчва поне 2 до следващата бременност.

 
  ...


...
преди: 1 месец, 39 мин.
hash: 701d9fecc8
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

6.   Докато кърмиш така ще е , нищо специално не е станало.

 
  ... горе^
преди: 25 дни, 6 часа
hash: dc9d61874c
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

7.   Има забременели с висок пролактин.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net