 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Здраве |
Колко вредни според вас са нощните смени
преди: 1 месец, 16 дни, прочетена 498 пъти
Напоследък все по-често се говори за влиянието на нощните смени върху здравето и начина на живот. От една страна много професии не могат без такъв режим – медицина, производство, транспорт, охрана, кол центрове и други. От друга страна обаче човешкият организъм е създаден да почива през нощта и при много хора продължителната работа в нощни смени води до сериозна умора, проблеми със съня, липса на концентрация, стрес и дори здравословни проблеми.
Интересно ми е какъв е реалният опит на хората, които са работили или все още работят нощни смени. Успяхте ли да свикнете с този режим или с времето започнахте да усещате негативни последици? Как се отрази на физическото и психическото ви състояние, на храненето, настроението и личния живот? Смятате ли, че нощният труд си заслужава заради по-високото заплащане или според вас цената за здравето е прекалено висока?
Ще ми е интересно да прочета различни мнения и лични истории – както от хора, които никога не биха работили нощем, така и от такива, които са свикнали и дори предпочитат този начин на работа.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 84cf60eea0 |
|
1. 'Интересно ти е" или за това ти плащат? Тръгнал(а) в анонимет сайт за споделяне да прави проучвания... Поредната ти тема.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 60010ceca1 |
|
2. От изброените от теб кол центровете няма никакъв смисъл да имат нощни смени. Не спасяват хора, освен ако не е 112.
Нощни смени съм карала в хотел. Безсмислено и страшно. Висиш 12 часа докато другите спят, или се прибират от заведения. Няма много плащания. Клиенти-предимно някакви с жрици или пътуващи със самолет, но те са рядкост. Като цяло нощно време се навърта опасният контингент. Източаващо, скучно и често страшно.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 147f85d613 |
|
3. Ние сме робите и няма да ни дадат повече, за съжаление трябват пари, но ни дават колкото да не умрем от глад. Да, вредни са много и всеки ден да се работи, пак не е много добре. Трябва почивка.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: aee5105682 |
|
4. Изключително вредни. Препоръчвам ти книгата "Зашо спим" на Матю Уокър.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 4d4ff764da |
|
5. Работих една година две на две: две дневни смени по 12 часа, два почивни дни, две нощни смени по 12 часа, два почивни дни.
То все нямаше хора, все някой отсъстваше, било в болничен, било в отпуска, та се налагаше да покривам и колегите. Така графикът ми стана доста "къдрав" и гъст.
Да, изкарвах повече, заради допълнителните смени и бакшишите (бакшишите бяха добри), но след една година на подобен режим развих хронично безсъние и преумора, които ме вкарха в болницата. Просто тялото ми взе да дава всякакви дефекти.
И така науснах. За щастие, успях да се възатановя с редовен сън, правилно. хранене и леки тренировки. Никога повече 12 часови смени, особено нощем! И в чисто злато да плащат, здравего ми. не се продава.
|
...
| преди: 1 месец, 15 дни hash: eb1ccb3525 |
|
6. До номер 2 казваш че е страшно нощем в хотела. Аз пък работя в интензивно отделение. И да там нощните смени понякога са много стресиращи. Преди два дни приехме една жена. След 6 часа някъде към 2 през ноща тя почина. Много хора умират и са умирали в това отделение. И не защото лекарите са некадърни. Просто понякога хората пристигат на финалната права. Тогава когато всичко вече е безполезно. И краят е неизбежен! Та да нощните смени са изтощителни напрегнати и понякога плашещи. Но се свиква научих се да се изолирам психически от тежките случаи. Когато имаме възможност спим когато не дежурим над пациентите. Среден вариант няма но кога става въпрос за човешки живот всички сме на крак около човека!
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 53000cd1d3 |
|
7. Работила съм и нощни смени и те са вредни за хора с нормален ритъм на живот базиран на циркадните ритми. Хора, които посмъртно не могат да станат сутрин, но са по-продуктивни до късно през нощта, вероятно биха се справяли с такъв режим.
Като не ти понасят нощни смени, смени работата, вместо да пускаш няколко теми.
|
| преди: 1 месец, 15 дни hash: 040e6c470d |
|
8. В много хотели вече няма нощна рецепция, персонал, освен 5 звезди такива, масово ти казват как през нощта да влезеш през страничната врата и в България ще стане така, персонал няма.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: 60010ceca1 |
|
9. 6 от 2
Страшно, защото се разправяш с пияни, бездомни и всякакви елементи. Здрави физически, ама като си сам на смяна и няма хотела физическа охрана освен СОТ, си е плащещо.
|
| преди: 1 месец, 14 дни hash: b728276a12 |
|
10. Доколко са вредни зависи от ритъма на човека. Ако си на нормален режим-със сигурност ще бъдат вредни за теб и то много.
Ако си от хората, които обичат да са будни нощем, тогава по може. Имам познат, който когато е свободен и не работи обича да стои буден нощем, да си ляга към 5. 00-6. 00 и после да спи до обяд или следобяд. Но пак не е добре за хормоните, така четох.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|