Adhd и липса на мотивация - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132640)
 Любов и изневяра (32468)
 Секс и интимност (15397)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7423)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4063)
 Образование (7826)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21965)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Здраве

Adhd и липса на мотивация
преди: 24 дни, 17 часа, прочетена 401 пъти
Здравейте. Има ли някой, който е ходил на психиатър и да ви е изписал Золофт и Конвулекс и да сте го пили известно време? Какви впечатления имате и помогнали ли са ви? Золофта е антидепресант и ми го изписаха най-вече за депресията, тревожност, ОКР и липсата на каквато и да е мотивация. Конвулекса предполагам, че е защото е стабилизатор на настроението и помага при гранично личностно разстройство както и при биполярно. Според мен имам граничното, за което са характерни натрапчиви и негативни мисли, самодеструктивно поведение и навици, страх от отхвърляне и лесно привързване към другите, винаги съм имала свръх чувствителност, което предразполага към всички тези проблеми. Някой от вас има ли опит с тези медикаменти особено Конвулекса. Аз реално нямам голяма доза предписано, тъй като знам, че повече се изипсват при епилептици, аз пия едно хапче вечер, а сутрин пия Золофта. Пих го първата седмица по половинка и след това психиатъра ми каза да го увелича на цяло и вече една седмица го пия цяло. От както ги пия иначе и двете лекарства минаха вече 3 седмици. Неприятно е, че трябва доста търпение, защото става с натрупване ще мине доста време сигурно докато има ефект. Чела съм други постове тук и като цяло в интернет съм чела също и гледала видеа за антидепресантите и много хора и психиатри казват, че са вредни, че не помагат или че имат негативен ефект върху мозъка след време. Не знам на какво да вярвам вече. Пък и от друга страна да се самолекувам с алкохол или други субстанции едва ли е добра идея също. Всъщност затова и отидох на психиатър, защото много време имах проблем с алкохола, отпускаше ме, но след време нашите разбраха и майка ми държеше да отида на психиатър и да ми изпише хапчета, които да подтискат желанието за алкохол и да ми помогнат на настроението, за да не прибягвам до алкохол, както и на ОКР-то. Но сега съм в момента в университета последен семестър и имам много задания и домашни, които нямам никаква живинка и стимул да направя. Тези медикаменти не ми помагат за мотивацията. Искам да ги свърша тези задания и да ми се разкарат от главата и да не ги мисля, но не мога да се съсредоточа. Мозъкът все едно постоянно ме кара да правя нещо друго само и само да не седна да пиша нещата, които трябва. От малка имам проблеми с концентрацията, много лесно се разсейвам и забравям. Много се интересувах и четох на тази тема последните години и всички неща се припокриват с ADHD (синдрома на хиперактивност и дефицит на вниманието). Много съм чела, че Adhd е корена на много други психични проблеми с времето. Не е просто хиперактивност и дефицит на внимание, свързано е с по-голяма чувствителност и емоционална дисрегулация. Само при мисълта колко домашни и задания имам струпани почвам още повече да се напрягам и това ме още повече да отлагам. Трябва да завърша тази година, миналата година не успях, нямах никаква енергия и мотивация и това още повече ме напрягаше вътрешно макар и да не си личеше отстрани. Не искам пак да се проваля все едно съм малоумна. Вече си мисля дали да не пробвам някаква субстанция тип стимулант или бял прах, което да помогне за краткотрайния ефект ако ме разбирате какво имам предвид. Знам, че звучи налудничаво и глупаво. В Сащ и на запад медикаменти като Adderall и Vyvanse и терапиите, които са за Adhd помагат да се набавят нужните невротрансмитери в мозъка, които си липсват в мозъка. За жалост в България се водят нелегални и хората се самолекуват с други неща, които са още по-вредни, за да функционират. Съдействайте и споделете, ако имате някакъв опит и съвети, както и ако докато сте пили тези медикаменти сте употребявали и други неща как са ви се отразили.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 24 дни, 2 часа
hash: e5b9ed1a00
гласове:
1 2 3 4 5
  (346345 гласа)

1.   bangaranga

 
  ...
преди: 24 дни, 1 час
hash: c076cc460f
гласове:
1 2 3 4 5
  (289916 гласа)

2.   Имал съм и имам сходни проблеми. Като не мога да тренирам или да се движа повече тия неща се засилват. Като не се храня добре и като пия алкохол повече, за да ме "отпусне". Алкохолът ти е проблем голям и основен. Той трябва да се "ползва" евентуално като идете някъде с приятели чат-пат, но не и да си сипваш у вас или ежедневно. Има обратен ефект. Най-добрата терапия е да си разпишеш задачите и да не мислиш за тях, действаш едно по едно и дори да изпуснеш, да си казваш, че няма как да се клонираш и да си на 20 места едновременно. Действаш полека и ще стане. Движиш се и тренираш. И аз бях за хапчета и то години наред. Сега пак не съм в кондиция много, но защото прекалих точно с тия неща, но ще се оправя. Мисълта ми е, че без хапчета също става, просто ги изписват за най-лесно. Няма как да пишем на друго място, но ако те интересува ще поробвам да помогна тук малко. Ако те интересува без. Ако не, действай както докторът ти е казал, но бели прахове и алкохол няма да ти помогнат, по-скоро обратното.

 
  ...
преди: 24 дни, 1 час
hash: 181af7b7f6
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

3.   Лекар!
Лекар!
Лекар!

 
  ... горе^
преди: 24 дни, 1 час
hash: 32ce93a0d7
гласове:
1 2 3 4 5
  (229202 гласа)

4.   Аз също бях повярвал веднъж че имам ADHD. Бях студент в академично труден университет в Америка и учих Computer Science и ми беше много трудно - проекти, домашни след лекциите, естествено че се разсейвах постоянно с по-лесни неща от това да разбирам, запаметявам, чета някакви сложни текстове, да пиша есета, програми, решения и тн. С течение на години реших, че няма такова нещо ADHD. Това е една измислица. Симптомите са същите като мързел за учене плюс лоши академични навици и недооценяване на прекрасните възможности да си студент и просто да си учиш и развиваш. Като пиеше алкохолче и си бъбриш с приятелчета или ако гледаш някое филмче, не се разсейваш, чак толкова а се проявява само като трябва да свършиш нещо малко по-сложно, нали? Виж само колко нещо изписа за твоето състояние. Според мен решението е да спреш с глупостите с всякакви медикаменти, субстанции, алкохол и да се понапънеш да си учиш. Да спреш да вярваш, че има решение отвън. Събуждаш се, учиш по малко, почиваш, учиш още малко, фитнес, бягане, учене, лекции, разбира се, когато имаш. За много хора е трудно, но Мързела и Безотговорността могат да се превъзмогнат, ако повярваш че там е проблема, а не в само-диагнози и лечения. Успех!

 
  ...
преди: 24 дни, 16 мин.
hash: 9e9f42afba
гласове:
1 2 3 4 5
  (208025 гласа)

5.   Моля те, не прибягвай до никакви субстанции, бели прахове и прочие! Те действат като лейкопласт, временно ти "помагат", но после нещата стават много, много по-зле! Зависимост, може да отключиш психоза, както и някое друго психическо разстройство.
Граничното личностно разстройство е едно от най-трудните, с които човек може да живее. Добрата новина е, че от това, което съм чела, с възрастта състоянието се подобрява. Тук сега ще ти напишат, че нищо ти няма, да ходиш да тренираш и да се разхождаш и да се храниш здравословно. Който не е минавал през такива състояния и няма дори базови познания от обща култура не може да разбере какъв ад е това нещо и как като един кукловод ти дърпа конците всеки ден. Само не се отказавай. Ако трябва отиди на второ мнение, терапия при психолог също според мен ще ти повлияе добре. Нещата ще се подобрят. Иначе аз съм пила Золофт за тревожност, при мен само засили тревожността и го спрях на своя глава, но го пих около месец, по принцип наиситна трябва повече време, за да се натрупа. Два пъти съм го започвала и спирала, не развих някаква зависимост и освен, че ми обостри тревожността не съм имала други странични ефекти. Не чети много в интеренет, защото всеки организъм е различен и лекарствата влияят различно на всеки.

 
  ...


...
преди: 23 дни, 4 часа
hash: d4ef4a79eb
гласове:
1 2 3 4 5
  (6 гласа)

6.   Авторке, депресията се лекува!

Казвам ти го като човек минал опитно през натрапчиви мисли и тежка депресия с години!
Така, че не се филмирай, а се стегни и действай!

Има два начина да се излекуваш от тези неща - душевен и духовен:

- при душевния - отиваш при опитен психиатър и следваш съветите и указанията му! (което вече си направила)

- при духовния - обръщаш се към Бога с цялата си душа и сърце, въцърковяваш се(в Православната църква), отиваш при опитен православен свещеник, и следваш съветите и указанията му!

-----------

Първо и много важно нещо - не чети глупости от интернет и не се опитвай да си поставяш диагноза!
Още по-малко пък да искаш да гасиш пожара с бензин - като се чудиш дали да почваш с алкохол или наркотици? - това е БЕЗУМИЕ!
Веднага отхвърляй такива помисли и се помолвай на Бога да ги премахне!

Второ - относно лечение при психиатъра.
Знай че от психиатър до психиатър има голяма разлика и по принцип може да не попаднеш на подходящ човек!
Но това няма как да се разбере отначало, така че засега следвай предписанията му, пий лекарствата и бъди търпелива, защото лечението не е от днес за утре, а изисква поне няколко месеца.

Конкретно за тези лекарства - не съм пил точно тях. Но по принцип антидепресантите(или по скоро депресията) те правят сънлив, апатичен и нямащ желание за нищо. Затова тук трябва да си поставиш за цел всеки ден да излизаш на разходка поне за малко, за да се движиш.

Трето - относно духовното лечение - по принцип то е най-ефективно, защото ще премахне и причините, поради които ти се чувстваш така! И ще започнеш нов, обновен и необременен живот! (Но не е толкова лесно и не всеки човек може да го направи)

Решението е просто: да намериш истинската вяра!
Обърни се към Бога! Няма по ефективен и всемогъщ лекар на душите и телата от Създателят им - Бога!
За целта трябва да повярваш в Бога от цялата си душа и сърце, и постепенно да започнеш да се въцърковяваш в православната църква. Ако имаш възможност - поговори с православен свещеник: върви в близкия храм - най-добре в неделя сутрин и като свърши Богослужението - поговори със свещеника. Може и в събота, или вечер след вечерната служба - тя започва в 17ч.

Прочети и Новия Завет(от Библията) и особено обърни внимание на глава 5, 6, 7 от Евангелието от Матей. Там са цитирани думите на Божия Син Господ Иисус Христос - уникални, истински, Божии слова.

Много ефикасно и против депресия е да се чете и книгата Псалтир - на Свети цар Давид. (Има я и в Библията, но е по-добре да си я купиш като отделна книга, защото там е разделена на катизми и всеки ден се чете по една катизма. След като ги свършиш - започваш отначало (те са 20) и така постоянно.

Това е от мен. Надявам се, че ще послушаш съветите ми!


п. с. Малко да те мобилизирам с един един уникален, разтърсващ, покъртителен и прекрасен филм за отец Михаил от Украйна, който е създал приют за над 400 деца, подобно на нашия отец Иван от Нови хан. Филмът се казва Форпост.

Когато съм имал наченки на такива състояния - гледам този филм, и веднага ми става по-добре, защото виждам хора в много по-тежко положение - инвалиди без ръце, крака, но които не се оплакват - а се борят с живота и продължават напред!

Изгледай този филм!

Няма да давам връзка, защото напоследък това не се разрешава, затова влез в you tube и напиши Форпост православен филм, каналът е Православна вяра.

 
  ... горе^
преди: 17 дни, 17 часа
hash: cc0d9c1e24
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

10.   Аз пия Золофт от октомври 2025, в началото не виждах подобрение, пиех го в комбинация с друго лекарство, но към третата седмица някъде почна постепенна промяна. След шест месеца спрях второто лекарство, но Золофт психиатърката отказа да се спира и поне до септември тази година ще си го пия на малка доза.. честно казано сега ми е апатично, уморено, почнаха да се завръщат някои симптоми. 2020 година също ги пиех тези двете, бях се излекувала, но края на 2024 се получи рецидив и доста време отказвах да почна пак лекарствата, защото съм предубедена към антидепресанти. От друга страна видях до какво положение се докарах и предпочитам, ако трябва цял живот да пия Золофт, отколкото да се мъча със симптоми и да си съсипвам живота

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net