 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от Здраве |
Ендоскопия
преди: 16 дни, 8 часа, прочетена 233 пъти
Имам проблеми с гърлото и сигурно ще ме накарат да ми направят ендоскопия, ако отида на лекар. Наистина ли е толкова ужасна процедурата? Вкарват ти дебела тръба в устата и ти стоиш с отворена уста 20 минути. Аз като малък ми се повръщаше от онези дървени клечки, с които гледаха гърлото. Какво да говорим за това.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 16 дни, 1 час hash: 71b7ec4d4a |
|
1. Наистина е много гадно. Обикновено те напръскват със спрей за да намалят чувствителността на гърлото. При мен обаче не стана и се наложи да го направят с пълна упойка, както при операция.
|
| преди: 16 дни, 35 мин. hash: 6f56c588bf |
|
2. Виж и алтернатива, някаква.
|
| преди: 15 дни, 17 часа hash: a4edf3c1bd |
|
3. Здравей!
Нам ен ми правиха с упойка, но усетих как ми вкараха тръбата, беше ужасно, щях да се задуша. После помня бяла светлина, но бях с упойка, въпреки нея усетих тръбата. После гърлото ме боля два дена, а същия или не помня дали и на другия ден не постоянно, но като щипване усещах на две места - вероятно там, където бяха махнали полипа и откъдето бяха взели биопсия. Беше отвратитена тази болка, както и тази в гърлото.
Слънце&Луна
|
| преди: 15 дни, 10 часа hash: 80b285ebe4 |
|
4. Е, ще ти правят ли ендоскопия или си се подплашил и сега си въртиш мрачни сценарии? На всеки му се гади, аз имам много голям проблем с това. Едва ли си единствен такъв пациент и лекарите са го измислили. Преди да се подложиш евентуално, можеш да се информираш от лекаря и да обсъдиш всичко, включително и план как да се процедира.
|
| преди: 15 дни, 9 часа hash: b6da63070e |
|
5. Не плашете момчето, няма нищо страшно, три пъти са ми правили гастроскопия, и нищо страшно не усетих. Вторият път, съвсем нищо не усетих, явно е било с пълна упойка, помня само, че ми сложиха маска за дишане на някакви упойващи, но третият път беше по друг начин. Първо ми напръскаха гърлото с лидокаин, после със спринцовка ми шприцоваха на няколко пъти, малки количества някаква течност, и ме караха да я преглъщам и съвсем в съзнание легнах на кушетката. Дадоха ми да захапя един мущук(чувах съвсем ясно какво ми говорят), но кога са ми вкарвали ендоскопа нямам спомен, вероятно съм бил със затворени очи(вероятно упойката предизвиква това). После само виждах в съзнанието си бяла ледена светлина, усещах че съм в леден лабиринт, това е единственото необичайно, чувстваш се в някакво космическо пространство, но не е страшно, а чудновато. Лекарят след като огледа стомаха и хранопровода, чух ясно като ми казаха да се преместя леко върху носилката, с която ме пренесоха до болничното легло, там се претърколих върху леглото и това е всичко. След час можех да стана сам от леглото, нямах никакви проблеми, само лека неприятност в гърлото, но болката от грип е много по гадна. Като бях по млад са ми правили гастроскопия и без упойка, но явно ендоскопа е бил само за наблюдение, без щипци за вземане за проби, и вероятно е бил по тънък и поради това не са ми слагали упойка. Младеж, няма нищо страшно, това е най сигурната диагностика. По добре да изтърпиш това изследване и да ти проведат правилно лечение, отколкото да те лекуват като опитно зайче, със случайни опити и куп лекарства. Не чети какви страшни неща пишат за това изследване, явно жени ги пишат.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|