Споделена история от Здраве |
Здравни осигуровки
преди: 6 часа, 35 мин., прочетена 50 пъти
Здравейте,
Имам един период от около година и 4 месеца, в които не работех и не плащах осигуровки. В голяма чуденка съм дали има смисъл да ги платя. Мога да изтегля заем и да ги внеса, за да съм осигурена. Но не знам дали има смисъл. Всички знаем за източването на касата. Знам че тези пари няма да отидат по предназначение, а в нечии джоб. През този период не ми се е налагало да ползвам лекарски и зъболекарски услуги. Тоест реално ще хвърля тези пари на вятъра. Ако се разболея предпочитам да платя за преглед. То реално и осигурените хора доплащат, ако се наложи нещо по-сериозно. Имам още три години за да ми отпадне това задължение по давност. Какво бихте ме посъветвали?
|