Тежко ежедневие - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132723)
 Любов и изневяра (32489)
 Секс и интимност (15409)
 Тинейджърски (22381)
 Семейство (7429)
 Здраве (10268)
 Спорт и красота (4923)
 На работното място (4072)
 Образование (7827)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21985)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от Здраве

Тежко ежедневие
преди: 11 часа, 21 мин., прочетена 68 пъти
Идеята ми беше, питането ми да бъде насочено най-вече към хора, които имат/са имали пряк сблъсък с проблемите, които ще изложа в следващите редове, но смятам, че всички ще са полезни. Винаги е добре да получиш мнение от "външен" човек.

Мъж на 28 съм, историята ми е отчайващо дълга, та ще опитам да синтезирам ключовите моменти. Грешно поставена диагноза в ранна детска възраст, епилепсия, води до прием на ривотрил 18 скапани години всеки ден. Беше се превърнало в рутина, нещо като миенето на зъби, до един момент когато започнах да усещам, че нещо не е наред с мен. Приятели, компании, винаги съм имал, въпреки че бях една идея по-тих от останалите деца, смея да твърдя че сам никога не оставах. С жените винаги ми е било доста тегава работа, нищо не ми се получаваше, но не съм го мислил толкова в онези години (18-21) и нямаше драми. Нещата си вървяха по един или друг начин, университет , приятели, до един момент в който започнах да усещам силно главоболие , треперене на ръце, крака, абе накратко - нервната ми система не беше окей. Родителите ми запазиха час за невролог (различен от досегашният, който ми е изписал ривотрил на 4 годишна възраст) и отидохме с тях.
Човекът беше потресен как за 18 години не сме се допитвали до друго мнение относно "лечението" с ривотрил. След дълго преглеждане на стари изследвания и провеждане на нови такива, докторът заключи, че никога реално не съм имал епилепсия, а само 1-2 припадъка, върху които е поставена грешната диагноза (пак добавям според него).
Съгласихме се и направихме схема за спиране на лекарството, 2 месеца до спирането му на 100%. Стори ми се много малко време, ама пък не съм лекар, доверих се и изпълних предписанието.

Следващите 4-5 месеца, след като мина периодът на намаляне и спиране на дозата, бяха страхотни, от началото на април някъде до август месец, никакви странични ефекти, нищо. След това вече започна кошмарът. Обилно изпотяване на температури от 13-14 градуса, треперене на ръцете и изпускане на предмети, дезориентираност, ниска концентрация, хващаше ме страх ей така, от нищото. При разговор с друг човек, малко след като е почнал да говори вече съм му изгубил мисълта или грам и не помня какво ми е казал преди 10 секунди - съответно започва една питане, едни тъпи въпроси от моя страна, съответно и човекът отсреща почва да ме мисли за слабоумен... започнах да изпитвам трудности с някакви битовизми, като да си отключа входната врата на блока в който живея.. вкарвам грешния ключ в ключалката и 2 минути го мъча, докато не ме видя един приятел на баща ми и ме избъзика, що пиян опитвам да си отворя, а направо не звънна на звънеца..усмихнах му се и когато вече влязох, такава пот ме изби, имах чувството че по-отвратително не съм се чувствал никога..
Разбира се всичко гореизброено не се е случвало накуп и всеки ден, през всички тези години имаше и хубави моменти, но цялостно си бях много обременен. Редувах 1 нормална седмица с 2-3 гадни, или нещо такова. Психиатри, психолози и т.н. не успях да си помогна с тях, а дори и от едни лекарства за депресия ми стана още по-зле.
2026 официално ми е най-ужасната година поне до днес 25.06. Загубих си работното място след серия от потресаващо глупави грешки, гръмнаха ми бушоните и започнах всяка вечер да пия по 3-4 бири, колкото да не мисля какво е било през деня.

А, пропуснах да добавя - спорт, морт, тренирал съм плуване 7 години, отделно винаги съм бил физически активен - футбол с приятели, колела, лостове и други. За момент ми помагаше всичко това, но бързо се изпаряваха ползите.

Имам ли шанс изобщо за нормален живот? С приятели и близки не коментирам темата, защото "много негативно било и след работа искали за хубави неща да си говорим" , та хората в този сайт са единствените , до които ще се допитвам. Извинявам се , ако някъде имам правописни грешки, пиша рано сутрин и не съм спал почти последната седмица.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

Коментари очaкващи одобрение: 4 бр
...
Няма коментари. Ти можеш да бъдеш първия!

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net