Ще премине ли кризата? - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (124633)
 Любов и изневяра (30687)
 Секс и интимност (14696)
 Тинейджърски (22078)
 Семейство (6786)
 Здраве (9790)
 Спорт и красота (4786)
 На работното място (3376)
 Образование (7450)
 В чужбина (1712)
 Наркотици и алкохол (1131)
 Измислени истории (802)
 Проза, литература (1773)
 Други (19410)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от На работното място

Ще премине ли кризата?
преди: 13 години, 3 месеца, прочетена 4316 пъти
Мислите ли, че кризата ще премине?
Ще имаме ли шанс някога да живеем нормално в България, а ако не, дали същата беднотия няма да ни настигне и ако емигрираме?
Споделете, как стоят нещата със стандартът на живот и работата в другите страни, като ме интересуват най-вече преки впечатления от последната година.
Благодаря.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 13 години, 3 месеца
hash: 0fe06f0c59
гласове:
1 2 3 4 5
  (305911 гласа)

1.   Интересна тема. Аз се интересувам също от такива неща.
Според мен в България, след 10 год, ще е по-добре от сега. За другите страни не мога да кажа много. Мисля, че се живее добре в Норвегия, Финландия, Швеция, Белгия, Холандия, Дания, Германия, Франция,
Великобритания, Австралия, Канада. Това е според мен.

 
  ...
преди: 13 години, 3 месеца
hash: 2a28345f74
гласове:
1 2 3 4 5
  (252444 гласа)

2.   Аз смятам, че обществото в България се раздели на бедни и богати в последните години. Има много богати хора, но има и много бедни. Ако нямаш какво да губиш в България, родината, заминаваш да си търсиш късмета другаде, както е било от векове. По турско робство също много българи са напуснали, но не знаем много за това. И след освобождението да втората война най-много са заминали за Америка. Който се е уредил добре в родината, той и не пита.

Има хора, чувам, които пътуват много по света, на ескурзия, но са добре платени в България и се чувстват добре. По света има много нещастни емигранти и много бедни също, както и успели и преуспели. Та затова не може да се дава еднозначен отговор.

А България така или иначе изравнява стандарта си със западните страни. Каквото има тук, това има и в България. В България сега изглежда страшно, особено след убийстовто на момчето от Катуница!!!!!!! Кошмар!!!!!

 
  ...
преди: 13 години, 3 месеца
hash: 2b0f309936
гласове:
1 2 3 4 5
  (223330 гласа)

3.   Ако всеки започне да върши НЕЩО полезно - ще излезем от кризата и ще сме по-добре от доста други държави!

 
  ... горе^
преди: 13 години, 3 месеца
hash: 898452941c
гласове:
1 2 3 4 5
  (142012 гласа)

4.   Поздравления за интересната тема. Аз съм икономист, и се занимавам активно с темата, защото е важна за бизнеса си.
Ще ти отговоря на въпроса като икономист, но и като човек и гражданин.
Първо, кризата чисто икономически отминава. България от повече от 3 последователни тримесечия е в ръст. За годината достигаме почти 4% ръст на БИП при сравнително ниски нива на инфлацията... но Вас това не ви интересува, разбираемо - Вие искате просто да живеете добре.
Ако сте човек с ниска квалификация и (или) специализиран в бранш, които е в запад, имате професионална квалификация, която не се търси на пазара на труда, Вие ще продължавате и ще живеете зле и след кризата. Очаква се като икономика в следващите години да достигнем нивата преди кризата, но носещи ще са съвсем други отрасли - машиностроене, добивна и преработваща промишленост, информационни технологии, строителство на инфраструктура, финансов сектор, здравни услуги, др. услуги, селско стопанство. Туризмът и строителството също могат да възстановят нивата си от преди кризата, но ще са също преструктурирани и ще са сравнително с по-малка тежест в сравнение с горните отрасли.
Стандартът на живот на един човек, който продава труда си на пазара на труда, зависи значи не толкова от икономическото състояние на държавата, което няма как - се и ще се подобрява, а от квалификацията и бранша, в които е зает... и от това, дали изобщо е зает.
Добре живее във всяка държава на света, в която няма война и масова престъпност, разбира се, само квалифицираният и работещият изобщо човек.
Ако сте емигрант с ниска квалификация например, дори на Луната да отидете, винаги ще живеете сравнително зле. Думата „сравнително“ е определяща в горното изречение. Научно доказано е, че човешкото щастие зависи от тази дума. Тоест - човек е добре, ако е достигнал в СРАВНЕНИЕ с другите един среден стандарт на живот и е зле, ако е по-зле от масата хора около него. Това значи, че може да сте добре, ако имате един Голф и една гарсионера в България и да сте зле, ако имате 200 кв. м. голяма къща в Маями условно казано.
Не е правилно значи да говорим, че в една страна се живеело по-добре или по-зле. Кой как ще живее зависи от него самият. Дори да расте икономиката, дори да се намирате в Швейцария, пак може да бъдете беден като църковна мишка, ако нямате работа, сте ниско квалифициран, не знаете езика, сте емигрант...
В страни като САЩ без изградена социална систама... може да завършите и под някой мост.
...
Като икономист мога да кажа, че всички квалифицирани и работещи хора в България ще живеят по-добре от преди, но ще отнеме много работа и време. Не става с вълшебна пръчица. Ако имате всеки месец доход над средния (360 - 400 лв. ), ако можете да покриете сметките си и да се храните и обличате, значи сте ОК и само ще профитирате от икономическото развитие напред, а то ЩЕ Е НАПРЕД, няма как да е назад просто... ние сме на дъното и се отлепяме. Ако обаче нямате пари да покриете ежедневните си разходи, ако сте ниско квалифициран и безработен, не губите нищо, ако емигрирате. Ако сте тесен специалист и знаете поне английски, не се чудете и приемете покана за работа в чужбина. Особено, ако сте лекар, информатик, инжинер - и в България, и в чужбина Ви очаква стандарт над средния. Вие избирате! Определено средния стандарт в развитите държави е по-висок от средния у нас, до колко това ще ви направи по-щастливи и доволни... вие решавате.

Грешно е обаче сравнението на стандарт на живот на българин в България със стандарт на живот на англичанин в Англия например. Сравнявайте винаги стандарта на живот на нашите емигранти в страната, в страната, в която са емигрирали в СРАВНЕНИЕ СЪС СТАНДАРТА НА ЖИВОТ НА МЕСТНИТЕ.
Ще се изненадате - дори привидно да живеят по-добре материално от вас в България, повечето емигранти са на дъното на социалната стълбица в държавите си, децата им посещават най-лошите възможни училища, нямат достъп до каквото и да е здравеопазване и си правят зъбите в България например, ходят по лекари и фризьори у нас. Докато вие може да си позволите криво-ляво и фризьор, и зъболекар, а и лекар, а децата Ви посещават елитна гимназия, за някои наши емигранти това Е НЕВЪЗМОЖНО.
Знам, че няма да се хареса горното ми мнение на много хора, но послението ми е едно - ОБРАЗОВАЙТЕ СЕ, работете!
В България или извън нея, животът на българите е труден. Аз избрах да инвестирам всичко в образованието си и си осигурих много добър живот.... в България... и извън нея.
Заради работата си пътувам много, но ако можеше да избирам, бих живяла само и 100% в България.
Живяла съм много бедно и в България, и в чужбина, но и живея много добре днес. Убедена съм, че само от нас самите зависи, дали ще живеем добре. Инвестирайте в своето образование и в това на децата си, няма да сбъркате. Държавите и икономиките оставете на политиците, мениджърите, специалистите. От Вас зависи вашето си бъдеще и това на децата ви. Успех.
А.

 
  ...
преди: 13 години, 3 месеца
hash: 1c12b8128c
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

5.   Вечер в Лондон, едни излизат на развлечения по баровете, а бедни имигранти намират убежище в хвърлената светлина от бара, пред затворената врата на магазин и там си правят легло и спят на входа на магазина. Наблизо група бедни имиграти преглаждат боклуците оставени пред магазин да търсят нещо което могат да използват. Контрастът е шокиращ. В 9 часа, едни са излязли да се веселят, връщат се от театри и концерти, а други ровят из боклуците и нямат покрив над главата си, спят на улицата.

 
  ...


...
преди: 13 години, 3 месеца
hash: 670478fe9a
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

6.   Ж29: Преки впечатления от роднини и приятели: В целия свят кризата е все по-голяма и се задълбочава. Няма вече богати и бедни, има само бедни... Дори и да емигрираме, ще сме си същите бедни мишки, само че още по-ненавиждани и онижавани, тъй като ядем хляба им... Не само, че кризата скоро няма да отмине, ами ще се задълбочава все повече и повече. Ще оредее народа по Земята и ще останат китайците :)) Ако не напреднат технологиите, за да спасим околната среда, да произвеждаме МНОГО повече храна и т.н., няма да има с какво да се препитаваме в скоро време.
Не е задължително краят на света да настъпи от раз, с грандиозен потоп. Самоунищожаваме се бавно, но сигурно...
Успех на всички с оцеляването! :))

 
  ... горе^
преди: 13 години, 3 месеца
hash: 87badfc7fe
гласове:
1 2 3 4 5
  (100228 гласа)

7.   НЕ! Кризата никак не е случайна. Проблемите идват от Америка, защото от там ще дойде антихриста...

 
  ...
преди: 13 години, 3 месеца
hash: d7059a81f0
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

8.   До Икономистът от Авторът:
Много ми беше приятно да прочета мнението Ви, но нека обърна внимание на няколко фактора - подчертаваш нарастването на БВП - да, ама това може да се дължи на по строгият контрол, а не на реално нараснало потребление, защото както знаем в България БВП се формира основно от ддс и други косвени данъци.

Също така не отчиташ и проблемът с ниската раждаемост и застаряването на населението и общата безработица, с което се получава формулата, че от все по малко работещи хора ще трябва да се събират все повече данъци за да се изплащат все повече пенсии, а възрастта за пенсиониране все повече ще расте, в тотално грешен опит да коригира ниската раждаемост, така че това убива тотално това дребно нарастване на БВП.

Колкото до понятието добре/зле - повярвай ми, тук можеш също да завършиш под някой мост, иначе няма да наблягам на процент БВП на глава от населението и че той е един от най-ниските в Европа (последния път когато се заинтересувах по нисък беше само на Молдова, но статистиката вероятно вече е различна).

Колкото до квалификацията - надявам се осъзнавате, че вече няма безплатно образование от соц време, ами и държавните поръчки се плащат и то не съвсем символично - всяка квалификация изисква време, пари и естествено и желание.

Съгласна съм за лошото положение на емигрантите ни, а също и с фактът че на децата им се отнемат множество възможности с некачествено образование, но не съм склонна да ги съдя, защото от моята гледна точка е буквално борба за оцеляване, затова нека не зачекваме темата кой и дали може да си позволи лекар/зъболекар в България.

Колкото до образованието тук - познавам сума ти безработни икономисти, юристи,психолози, педагози и други, така че тук отдавна образованието не е гаранция за успех.

Поздрави и очаквам още мнения, за предпочитане по-добре обосновани.

 
  ...
преди: 13 години, 3 месеца
hash: 42cccaae1d
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

9.   Също, ако сте чели вестници скоро, говореше се за 7 милионното бебе. Темата беше за това, че населението на света се увеличава рязко в последния век и това се отчита като проблем. Дори се говори за контрол на раждаемостта, дори в западна Европа, като мярка за спиране на растежа на населението тъй като тези страни ще бъдат най-засегнати от пренаселване. Не знам как ще се получи такова нещо - толкова много семейства има с повече деца - 4 и повече. Но това беше споменато като предложена идея.

 
  ... горе^
преди: 13 години, 2 месеца
hash: e00f3b10fa
гласове:
1 2 3 4 5
  (85399 гласа)

10.   9, може би искаш да кажеш 7 милиардното...

 
  ...

...
преди: 13 години, 2 месеца
hash: 6eb9b12f8b
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

11.   10, да разбира се - извинете грешката. Не помня дали проучването беше за последните 10 години или почеве или по-малко, но нещо от сорта. Във всеки случай, в този последен период от историята на човечеството за първи път има рязко покачване на прираста на населението с всяка година. Разбира съвременната медицина помага да се родят много повече деца отколкото в миналото, когато много са умирали при раждане и още много повече от болести.

 
  ...
преди: 13 години, 20 дни
hash: 9afcd64dc8
гласове:
1 2 3 4 5
  (70348 гласа)

12.   България винаги е била и ще бъде в криза, каквото и да цитират икономисти и статисти(жалко за което) Всички знаем къде е проблема, но не искаме да го решим а да сме час от него. Затова ако ще живееш като емигрант то по добре да станеш такъв...

 
  ... горе^
преди: 12 години, 10 месеца
hash: a066fffb17
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

13.   Каква криза ве? Вие май вярвате на всичко, което ви казват :)

 
  ...
преди: 12 години, 8 месеца
hash: e424482423
гласове:
1 2 3 4 5
  (3 гласа)

14.   Тази криза е много особена: няма глобална война, няма глад (като в Етиопия, Украйна и т. н. ), няма глобална катастрофа. Останали са всички заводи, работници и т. н. Но изведнъж няма работа, а богатите пък станаха много-много, чудовишно много по-богати във време на кризата.

Тя е виртуална. Финансовият свят, святът на спекулянтите и банкерите е виртуален: виртуални пъри, виртуални биржи на виртуални пари, не осигурени със нищо (фьючерси и т. п. ). И оттам, без НИКАКВИ РЕАЛНИ ПРИЧИНИ, стана тази криза. Тя няма реални, материални фактори, а е напълно виртуална. И каква и е "целта"?

А какво сега правят? "Купуват" Гърция, например. Т. е. в Европа кризата е инструмент за лишаване на национален суверинитет (Гърция, Испания, историята със центробанката на Унгария и т. п. ), за "купуване" на държавите, на окончателно превръщане на държавното във корпоративно. Пълна финансова интеграция. Да няма национална финансова система. Това е целта на целият Евро-проект.

Вече има корпоративни (частни) армии, които изпълняват задачите на федералните въоръжени сили, например, в Ирак. Скоро светът ще стане напълно частен и корпоративен. Закакво се прави това - друг въпрос.
Може би даже ще доживеем до Американският Съюз (Канада, САЩ, Мексика) и до нов формат на Африканският Съюз. Имаме шанс да го видим :)
Прилича на знаменитият "треъгълник" от "1984" на Orwell, но има и отличия.

Нали все пак не може всички да се обединят: само постепенно през все по-големи и по-големи конгломерати.

Това е еволюцията на човеческото земно общество, естествен процес, няма как.

Затова - кризата моментално ще свърши, когато ще си извърши задачите.

А България, мисля, че се подобри след това.

Мисля, че богатите страни ще пообеднеят, а бедните малко ще позабогатеят. Едно такова изравняне заради "глобализацията".

 
  ...
преди: 12 години, 8 месеца
hash: 1a7f9b0be9
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

15.   Да, кризата ще премине, но това, което трябва да те притеснява както и всички нас колко време ще продължи-4-5 или 7-8 години. Рецесията е просто част от икономическия цикъл, случвало се и преди, през 70-те, 80-те и 90-те г. за съжаление нашите управляващи не виждам вече 3-та година да се борят с кризата, за да излезем по-бързо от нея. Явно са оставили всички да се оправи от самосебе си, все едно лекар да остави болен да оздравее вкъщи на чай и минерална вода, нещо такова.

Ягода

 
  ... горе^

...
преди: 12 години, 4 месеца
hash: fa3c300862
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

16.   Поздравление за номер 14, най-близко е до исината.
Може много да се пише по темата, защото съществува и много маниполация на обществото за да се даде тласък на кризата и в България. При неиното започване помните ли какво какво се внушаваше на хората. Особено по бтв, която зомбира и използва методите на хипнозата за въздействие. Ако има откъде изтеглете си новинарските и емисии от 2009г. , когато се сринаха цените на всички акции на международните фондови борси и се сложи началото на кризата. Некупуваите, некупуваите, не купуваите криза е пестете. Хората спряха оборотите паднаха и икономическия живот постепенно замря. Настъпи рецесия. А в момента какво говорят разни финансисти че, депозитите били рекордни, потреблението било слабо. Много може да се напише по темата, много.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker