 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от На работното място |
Въпрос относно осигуровките
преди: 26 дни, 7 часа, прочетена 403 пъти
Работя като шофьор на междуградски автобус. Реших да проверя и пише, че здравните ми осигуровки са прекъснати. Какво да правя? Сам ли да си ги плащам, имам ли избор?
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 26 дни, 1 час hash: 6bfa2c950e |
|
1. Ако си на трудов договор, работодателят е длъжен да ти ги внася. Той ти ги удържа от заплатата за тази цел. Говори с него. Ако не можете да се разберете, потърси Инспекция по труда.
|
| преди: 26 дни, 1 час hash: 726dc61d86 |
|
2. Как така "прекъснати"? Ако работодателят ти не ти ги е платил, попитай защо, ако ти се зъби, отиваш в ГИТ, а може да се обърнеш и към синдиката ви.
Без рабора няма да останеш, шофьори се търсят под път и над път. И не се оставяй да се трупат, "щото да не стане по-лошо". През 90-те едно транспортно предприятие не плащаше на работниците си, те си налягаха парцалите, "щото имали да вземат пари, че няма да им ги платят", един ден хлопнаха кепенците и още имат да вземат, само че повече. Знам го от мой близък, който на третата неплатена заплата напусна.
|
| преди: 26 дни, 46 мин. hash: 2ce76e114a |
|
3. Ако си на трудов договор не можеш сам да ги плащаш. Закона не ти гопозволява. Само ако си на граждански договор можеш.
Подай сигнал веднага писмено в НАП, НОИ и Здравната каса. И най вече в инспекцията по труда. Но гледай да е писмено и да има входящ номер. Иначе ще те пратят за зелен хайвер.
Институциите защитават работодателите и ще се опитат да направят всичко възможно дори да няма сигнал. Ще те препращат едни на други, докато се откажеш. А най-добре си наеми адвокат, той да се оправя с тях.
|
| преди: 25 дни, 22 часа hash: e76648fa0e |
|
4. Отиваш в НОИ и проверяваш, като си носиш трудовия договор и провериш дали въобще ти текат не само здравни, но и социални осигуровки.
|
| преди: 25 дни, 21 часа hash: cb0a09c3e7 |
|
5. Питай счетоводителя на фирмата. Те са длъжни да ти ги плащат и ги грозят санкции, ако не са. Има си институции, които могат да приемат сигнала ти.
|
...
| преди: 25 дни, 18 часа hash: 8759099e64 |
|
6. Ако си на трудов договор, работодателят ти е длъжен да ти декларира и плаща осигуровките в НАП. Възможно е работодателя ти да не е платил осигуровките все още, питай ТРЗ на фирмата, защо е така.
Другия вариант е преди да започнещ в тази фирма, да си имал период от поне 3 месеца, за които не са те осигурявали от друг/и работели или остал без работа и да са ти спрели автоматично правата. Проучи въпроса, защото не винаги сегашния работодател е виновен. Помоли ТРЗ-то на фирмата или друго лице, което разбира да провери в НОИ какво става, за целта трябва да им дадеш ЕГН-то и ПИК кода от НОИ. Ако нямаш ПИК код, отиваш в територално поделение на НОИ (няма значение от общината) и с лична карта за 5 минути, ти издават ПИК код.
|
| преди: 25 дни, 17 часа hash: e76648fa0e |
|
7. Мой колега се оказа без осигуровки, госпожата Човешки ресурси 3 г. превежда заплата, той не и регистриран в НОИ.
|
| преди: 25 дни, 5 часа hash: 8aed2e3c4f |
|
8. Хващай си адвокат веднага, по най-бързия начин. Да си завежда дело. Дакато те баламосват със сладки приказки, ще източи фирмата, ще я фалира умишлено и после и да го съдиш като няма кво и как да му вземеш, съдебното решение може да си го биеш от главата. Тия льохмани тука не ги слушай, само ще те объркат още повече. Абе, въобще, ти кво очакваш от група непознати в анонимен сайт в нета. Чудеса ли? Ще те разочаровам. Плащаш си за експертно мнение от квалифицираш човек, те ще ти кажат кое и най-вече КАК. И питаш, сам ли трябвало да си плащаш осигуровките. Тва показва и ти колко си ориентиран в нещата. Ако искаш направо плащай ти на шефа ти, че работиш за него.
|
| преди: 24 дни, 2 часа hash: e76648fa0e |
|
9. 8 Какъв адвокат, той пърно трябва да провери и да разбере к де е проблема, веднага това за скандал и драма. Адвоката да не е без пари. Първо се изяснява случай, после правни мерки. Като начало писмен сигнал в НОИ за изясняване на причините, копие на договор, фишове също се прилагат.
|
| преди: 23 дни, 8 часа hash: 764793a0e7 |
|
10. До номер 8
Да, адвоката е с пари, ако не си разбрал Ама, докато те баламосват източват фирмата и накрая , ама кво стана нищо ня можеш да му вземеш. Правото е за бящите, не за спящите. После що сте бедни, щото сте прости.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|