Некоректно попълнен трудов стаж - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (132631)
 Любов и изневяра (32467)
 Секс и интимност (15399)
 Тинейджърски (22376)
 Семейство (7420)
 Здраве (10260)
 Спорт и красота (4922)
 На работното място (4061)
 Образование (7826)
 В чужбина (1836)
 Наркотици и алкохол (1181)
 Измислени истории (814)
 Проза, литература (1950)
 Други (21960)
 Избор на редактора (159)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес.

Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти.

 

  

Споделена история от На работното място

Некоректно попълнен трудов стаж
преди: 12 дни, 21 часа, прочетена 241 пъти
Днес започнах нова работа и съответно сключихме трудов договор със срок на изпитване от 6 месеца. Едва когато се прибрах вкъщи забелязах, че в графата Общ Трудов Стаж има 0 години, 0 месеци и 0 дни. Това не е вярно, аз имам 6 години трудов стаж. Излиза едва ли не, че постъпвам за първи път на работа през живота си и съответно трябва да чакам 4 месеца преди да ползвам платен трудов отпуск. Вече съм натрупал 6 години стаж и съм придобил правото да ползвам платен отпуск. Естествено ще изчакам юни и юли, за да си изработя 3те дни отпуск и съответно август месец ще искам да си взема 3 дни отпуск. Възможно ли е заради некоректно попълнения общ трудов стаж работодателят да откаже? Грешката в случая е негова и трябва да я поправи. Може ли да сключим анекс към трудовия договор, с който изрично да уточним общият ми трудов към датата на сключване на договора по чл. 119 от КТ? Ще се радвам да коментират хора, които са били в моята ситуация или хора, които разбират от трудово право. Благодаря Ви предварително.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 12 дни, 10 часа
hash: 88a6a55e72
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

1.   Първо този стаж дали е подобен за длъжността, която заемаш в сегашната фирма или е общ! Чети хубаво трудовия си договор! Ако е стаж за тази позиция, ти влиза като допълнително възнаграждение към заплатата под формата клас прослужено време! В повечето случай в трудовия договор не се описва общия трудов стаж, а само професионалният стаж (стажът за заемата длъжност в момента). Обърни се към ТРЗ-то на фирмата, щом държиш да ти се пише общия трудов стаж, може да се изготви допълнително споразумение към трудовия ти договор по чл. 119 от КТ, но трябва да представиш справка от НАП (къде, кога и колко си работил преди) на ТРЗ-то.

 
  ...
преди: 12 дни, 7 часа
hash: 95a7c05911
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

2.   Началото на трудовия ти стаж в тази конкретна фирма, а не изцяло.

 
  ...
преди: 12 дни, 7 часа
hash: 43c2088015
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

3.   Отидете до НОЙ и поискайте хартиена справка, която да представите пред работодател, ориентирайте и оставете копие за себе си. Има вероятност преден работодател да е правил проблеми със стаж, дано не е това.

 
  ... горе^
преди: 12 дни, 3 часа
hash: 97dfe8dec4
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

4.   От ТРЗ

Това се случва доста често по фирмите. Просто не си правят труда да го напишат в договора, но си начисляват клас при заплата.

Почти съм сигурен, че няма място за притеснение, но за по-сигурно питай в Човешки ресурси. Дори да е станала грешка, не е проблем да се коригира договора или да се направи анекс.

Не вярвам да искат да правят номера за някакви си 6%.

 
  ...
преди: 11 дни, 22 часа
hash: bbe340fd95
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

5.   От автора: Не става въпрос за клас прослужено време. Това не ме вълнува. За първи път работя такъв тип работа и досегашният ми стаж не е свързан с новата ми длъжност, съответно новият работодател не е длъжен да ми признава клас прослужено време. Интересува ме да мога август месец да изляза няколко дни отпуск. Дал съм ксерокопие на хартиената трудова книжка, имат нужната информация, но въпреки това не са вписали 6те години трудов общ трудов стаж в съответната графа. Ако тази информация не е въведена в счетоводният софтуер на фирмата значи им излиза все едно, че досега не съм работил изобщо. Трябва ли да подам заявление за подписване на анекс по чл 119 от КТ? Предполагам процедурата е бърза.

 
  ...


...
преди: 11 дни, 21 часа
hash: fe8cb09842
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

6.   Отпускът в новата ти фирма няма нищо общо с предишен трудов стаж. Ще можеш да си вземеш отпуск през август, споко. От момента на започване на работа ти се изчислява по 1, 6 дни на месец платен отпуск. Дано не греша, но май беше 1, 6. Същото се случи и при мен миналата година, даже ми дадоха повече дни отпуск през лятото, от отработените месеци. Три дни поне ще имаш право, може да питаш като наближи момента. Не се спичай за глупости, че анекси, че това онова. Всичко е наред, хората си знаят работата.

 
  ... горе^
преди: 11 дни, 21 часа
hash: fd73a18c46
гласове:
1 2 3 4 5
  (1 гласа)

7.   5, това не е никакъв проблем, ще ти дадат отпуска.

от ТРЗ

 
  ...
преди: 11 дни, 19 часа
hash: 43c2088015
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

8.   Авторе, в НОЙ всичко излиза официално.

 
  ...
преди: 10 дни, 21 часа
hash: 4d9cb1fc19
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

9.   Спокойно ще ти дадат! Ако отпуската ти за 1 година е 20 дни, то за 1 отработен месец е 1, 67=2 дни отпуск, понякога може да ти дадат повече, но зависи от работодателя.

 
  ... горе^

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net