 |
|
|
| |
|
Полезно |
|
Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена 
Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес. Клиниката работи както с двучастови конвенционални импланти с отложено натоварване така и с едночастови базални импланти. |
|
| |
|
|
|
|
|
|
Споделена история от На работното място |
Некоректно попълнен трудов стаж
преди: 12 дни, 21 часа, прочетена 241 пъти
Днес започнах нова работа и съответно сключихме трудов договор със срок на изпитване от 6 месеца. Едва когато се прибрах вкъщи забелязах, че в графата Общ Трудов Стаж има 0 години, 0 месеци и 0 дни. Това не е вярно, аз имам 6 години трудов стаж. Излиза едва ли не, че постъпвам за първи път на работа през живота си и съответно трябва да чакам 4 месеца преди да ползвам платен трудов отпуск. Вече съм натрупал 6 години стаж и съм придобил правото да ползвам платен отпуск. Естествено ще изчакам юни и юли, за да си изработя 3те дни отпуск и съответно август месец ще искам да си взема 3 дни отпуск. Възможно ли е заради некоректно попълнения общ трудов стаж работодателят да откаже? Грешката в случая е негова и трябва да я поправи. Може ли да сключим анекс към трудовия договор, с който изрично да уточним общият ми трудов към датата на сключване на договора по чл. 119 от КТ? Ще се радвам да коментират хора, които са били в моята ситуация или хора, които разбират от трудово право. Благодаря Ви предварително.
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
|
|
| |
Коментари |
|
Вземи последните коментари по RSS |
| |
|
|
| преди: 12 дни, 10 часа hash: 88a6a55e72 |
|
1. Първо този стаж дали е подобен за длъжността, която заемаш в сегашната фирма или е общ! Чети хубаво трудовия си договор! Ако е стаж за тази позиция, ти влиза като допълнително възнаграждение към заплатата под формата клас прослужено време! В повечето случай в трудовия договор не се описва общия трудов стаж, а само професионалният стаж (стажът за заемата длъжност в момента). Обърни се към ТРЗ-то на фирмата, щом държиш да ти се пише общия трудов стаж, може да се изготви допълнително споразумение към трудовия ти договор по чл. 119 от КТ, но трябва да представиш справка от НАП (къде, кога и колко си работил преди) на ТРЗ-то.
|
| преди: 12 дни, 7 часа hash: 95a7c05911 |
|
2. Началото на трудовия ти стаж в тази конкретна фирма, а не изцяло.
|
| преди: 12 дни, 7 часа hash: 43c2088015 |
|
3. Отидете до НОЙ и поискайте хартиена справка, която да представите пред работодател, ориентирайте и оставете копие за себе си. Има вероятност преден работодател да е правил проблеми със стаж, дано не е това.
|
| преди: 12 дни, 3 часа hash: 97dfe8dec4 |
|
4. От ТРЗ
Това се случва доста често по фирмите. Просто не си правят труда да го напишат в договора, но си начисляват клас при заплата.
Почти съм сигурен, че няма място за притеснение, но за по-сигурно питай в Човешки ресурси. Дори да е станала грешка, не е проблем да се коригира договора или да се направи анекс.
Не вярвам да искат да правят номера за някакви си 6%.
|
| преди: 11 дни, 22 часа hash: bbe340fd95 |
|
5. От автора: Не става въпрос за клас прослужено време. Това не ме вълнува. За първи път работя такъв тип работа и досегашният ми стаж не е свързан с новата ми длъжност, съответно новият работодател не е длъжен да ми признава клас прослужено време. Интересува ме да мога август месец да изляза няколко дни отпуск. Дал съм ксерокопие на хартиената трудова книжка, имат нужната информация, но въпреки това не са вписали 6те години трудов общ трудов стаж в съответната графа. Ако тази информация не е въведена в счетоводният софтуер на фирмата значи им излиза все едно, че досега не съм работил изобщо. Трябва ли да подам заявление за подписване на анекс по чл 119 от КТ? Предполагам процедурата е бърза.
|
...
| преди: 11 дни, 21 часа hash: fe8cb09842 |
|
6. Отпускът в новата ти фирма няма нищо общо с предишен трудов стаж. Ще можеш да си вземеш отпуск през август, споко. От момента на започване на работа ти се изчислява по 1, 6 дни на месец платен отпуск. Дано не греша, но май беше 1, 6. Същото се случи и при мен миналата година, даже ми дадоха повече дни отпуск през лятото, от отработените месеци. Три дни поне ще имаш право, може да питаш като наближи момента. Не се спичай за глупости, че анекси, че това онова. Всичко е наред, хората си знаят работата.
|
| преди: 11 дни, 21 часа hash: fd73a18c46 |
|
7. 5, това не е никакъв проблем, ще ти дадат отпуска.
от ТРЗ
|
| преди: 11 дни, 19 часа hash: 43c2088015 |
|
8. Авторе, в НОЙ всичко излиза официално.
|
| преди: 10 дни, 21 часа hash: 4d9cb1fc19 |
|
9. Спокойно ще ти дадат! Ако отпуската ти за 1 година е 20 дни, то за 1 отработен месец е 1, 67=2 дни отпуск, понякога може да ти дадат повече, но зависи от работодателя.
|
|
|
|
| Коментари очaкващи одобрение: няма |
| ... |
|
|
|
|