Споделена история от На работното място |
Не постъпвайте на работа в Столична библиотека
преди: 9 часа, 18 мин., прочетена 81 пъти
Искам да предупредя всички, които от незнание имат намерение да постъпват на работа там.
Много ниски заплати, товарене.
Има вероятност да ви "одобрят" на работа, "пробват" без договор и изведнъж да се покрият, загубили ви ценно време и часове.
Няма да има значение дали имате опит в сферата: има доста по-млади от вас, които ще обявят за кадърни и можещи, а вас дори няма да погледнат в очите защо са ви направили врътка.
За успелите да постъпят: има товарене, има ниски заплати и нелоялност.
За всеки млад, който иска да започва да учи или да се занимава с библиотекарство: откажете се. В библиотеките ще ви изкарват некадърен, некомпетентен, ще сте муле за минимални пари, повече пари ще взимате и в магазин, ще ви карат да карате безсмислени магистратури, за да ви доплатят 150 лв. над заплатата, които на места няма и да доплатят, защото се чакало. А в договора пише, че при взимане на магистратура веднага става увеличение.
Който мисли, че това е спокойна и нормална работа, по-добре да се откаже навреме.
|