Споделена история от Секс и интимност

Гола за изкуството?
Здравейте, имам огромна дилема:

предстоят ми снимки и режисьорът ми съобщи,че трябва да се съблека за една определена сцена, демек да се снимам гола. Не знам как да постъпя, ако кажа на родителите си те ще се разочароват от мен и ще ми забранят. Нямам опит в това, но нещо ме кара да се откажа, защото не съм такава, от друга страна, един път се живее и реално погледнато хем не е голяма работа, хем пък ме е страх от последствията.

Коментари

1.   А на колко си години? Според мен, ако си пълнолетна и ти се иска, давай, сама си казала, че животът е един. Ако пък после мислиш, че ще ти е неудобно и по-скоро ще си недоволна от тези снимки - не се притеснявай да откажеш. Но не мисли толкова за родителите си - в началото ще са против, но ако резултатът е успешен, ще са доволни от теб, може би.

2.   Ако нямаш 18 години и този "режисьор" те кара да се съблечеш гола - може да си има огромни проблеми със закона. Изобщо не си го помисляй. От друга страна пък ако имаш 18 - то тогава вече само и единствено ти си решаваш и никой не може да ти каже нищо. Това е положението.

3.   От авторката: Имам 18, но това не ми дава достатъчно житейски опит, че да мога да реша. Та аз още съм дете. Така ли се пораства?

4.   П. С. Няма вариант да откажа. Екипът разчита на мен и моята "зрялост".

5.   Ако не го пише в договора, няма как някой да те задължи да правиш каквото и да е.

Отделно лично аз не бих се снимал, не заради познати или непознати а заради това че се убива някаква илюзия с някой и за някой за който може да ми пука.

Отделно няма как да ти кажат разбираш ли вече сме започнали има и гола сцена... да си променят сценария, да я направят тъмна техен е проблема.. никой не може да те накара на сила нещо за което не си се уговорила преди това.

6.   Ами то това не е зрялост. Всякакви момиченца под и над 18 се снимат голи.. и какво да не би да са станали по-мъдри от това? ! И аз съм в тази възраст, но не бих направила такова нещо, не че лошо, просто не е за мен, не ми допада. Като не искаш, не го правиш и това е. Никой не може да те накара насила.

7.   авторке, не става хем онова до края, хем душата в рая :-) и не си права, винаги има вариант да се откажеш. човек винаги има избор. и това ако е зрялост, тяхното е некоректност, трябваше да те уведоми, че ще си гола преди да те наеме.
защо всъщност са избрали точно теб за снимките? направили са кастинг и ти си го спечелила сред 100 други кандидатки или просто си им подръка и няма нужда да се харчат за друга?
Ж44