Споделена история от Секс и интимност

Иска да ме съди за разговор по телефона
Значи запознаваме се в сайт за запознанства там пише че е на 18 аз на 30 дава си номера говорим за секс 2 часа и ми казва че е на 16 после на 14 продължава да говори за секс аз също и после казва че ме е записала и щяла да ме съди това което тя е говорила щяла да го изтрие и да пусне само моите думи на записа ... Може ли да се заведе дело за разговор по телефон с 14 годишна само от един запис ? При положение че лъже в сайта че е на 18 дава си номера и говори за секс ? Никога не съм я виждал но могат да ме открият по номера на картата

Коментари

1.   Спи спокойно, става дума най-вероятно за АЛО-измамници - пари поискаха ли? Ако искат пари гледай на срещата ви да има полиция и готово.
Не могат да те осъдят само за разговора по телефона. У нас по чл. 149 НК и следващи дори можеш да имаш доброволен секс с лице, навършило 14 г. По различно е обаче ако си я склонявал към проституция - примерно си казвал, че ще ѝ дадеш 20 лв. ако се видите или нещо такова - тогава си пристъпил закона. Освен това разговорът е много трудно да бъде признат в съда като доказателство, камо ли манипулираният разговор! Тоест дори теоретично да те съди, то ще трябва да пусне целия запис да докаже, че ти говориш - може да е съседа ти - забравил си си телефона примерно или е откраднат...
Въпреки това ти трябва да престанеш с подобни контакти по интеренет, защото не е нужно да се стигне до съд, а е достатачно да публикуват с твоето име разговора ви в интернет и ще имаш до живот проблеми с работа и личен живот.
При запознанство в интернет искай веднага скайп-разговор С КАМЕРА или още по-добре -среща на живо. Така не може да ти се случи нещо подобно

2.   Ами тя в интернет пише че е на 18 аз ще го сваля на ксерокс профила и като доказателство иска 1000 лв за секс с 5 човека и си даде номера аз реших да и звънна и да се шегувам после тя каза 16, 14, 12 помислих такова малко дете неможе да знае такива глупости че и тя се шегува и продължих да говоря но като и видях профила във фейса се убедих че е на 14 и спрях да и звана

3.   Не се филмирай, никой не може да те съди, даже няма право да записва телефонен разговор без ти да бъдеш предупреден за това.

4.   Така, дори и да е записала разговора ви, може само да си го слуша, защото е нарушила закона:

Чл. 32. (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

Също така, записът-ако избщо има такъв-не може да бъде признат като доказателство по смисъла на чл. 125 от НПК:

Чл. 125. (1) Когато веществените доказателства не могат да се отделят от мястото, където са намерени, както и в други предвидени в този кодекс случаи, се изготвят фотоснимки, диапозитиви, кинозаписи, видеозаписи, звукозаписи, записи върху носител на компютърни информационни данни, планове, схеми, отливки или отпечатъци.

Ти, обаче, спокойно можеш да я съдиш за изнудване:

Чл. 213а. (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г. ) (1) Който с цел да принуди другиго да се разпореди с вещ или със свое право или да поеме имуществено задължение го заплаши с насилие, разгласяване на позорящи обстоятелства, увреждане на имущество или друго противозаконно действие с тежки последици за него или негови ближни, се наказва с лишаване от свобода от една до шест години и глоба от хиляда до три хиляди лева.

Дишай спокойно и не се занимавай с пикли! Ако си търсиш платен секс, се обърни към професионалистка.

5.   Не вярвам нещо да стане, но пък на теб какво не ти е наред като ти каже, че е на 14 да продължиш.

7.   Направо ми оправи деня с тази тема :)
Обикновен телефонен разговор не е доказателство годно за пред съда. Записа трябва да е направен чрез СРС, но надали случая е такъв.
А профила й, свален на "ксерокс" е също толкова годно доказателство.