Споделена история от Секс и интимност

Сексът стана мираж
С приятеля ми сме от 2 г и 5 м. заедно. В момента чакаме и бебе, в 6 месец съм. Прави ми впечатление че сексът между нас започна да се случва все по- рядко последната година, по веднъж в месеца, а за последните 4 месеца сме били 1- 2 пъти максимално заедно. Преди това си беше добре. Не ми е първата сериозна връзка и знам, че мъжете функционират по друг начин, или поне тези с които съм била. И с бившия сме се карали, но за секс винаги е бил готов, а бяхме от доста време заедно. Не съм някоя секс маниячка, но нямам и 30 г. и не мога да си представя, че за напред ще бъде все така. Той е на 35. Когато го направя на въпрос, се оправдава, че сега съм била бременна, какъв секс искам, а аз все още дори нямам голям корем... Другото с което се оправдава е, че караниците, които обикновено той провокира, му дейставали охлаждащо и отблъскващо и затова нямал желание... Напоследък и аз вече нямам желание. Аз съм си нормално момиче с приятна външност. Друга жена не ми се вярва да има, но се замислям, че сме само от 2 г. заедно, а и бебето още не е дошло, а хората казват, че като доидели децата, ставало още по-зле, а то по-зле накъде? ! А в дългосрочен план..? ! Все пак сексът е спойката на всяка връзка и рано или късно все на някъде ще избие, я изневяра, я нещо друго. Той темата не я повдига, все едно не му е проблем и му стига само да се гушкаме. Незнам, да каже и силният пол, тoва нормално мъжко поведение ли е? Като мъж няма ли нужди?

Коментари

1.   Чакай чакай малко... вие жените нали можехте и без мъже да живеете и нямахте нужда от никакъв секс? В интернет масово оплакващите се от липса на секс са жени? Нали секса не е най-важното? А любовта....?

2.   Ами не е нормално мъжко поведение. Никак даже не е нормално. Редно е да поговорите сериозно и да разбереш причините. След което да го убедиш, че секса е много сериозна част от връзката и за двама ви и той е длъжен да заеме своето място в нея. В противен случай връзката става много слаба и може и да се разпадне... Приятно ми е да чуя, че жена употребява израза "като мъж няма ли нужди". Това значи, че авторката е нормална жена. Обикновено повечето българки не приемат този израз с аргумента "аз да не съм нужник" или "като има нужда, да мине на ръчна-не съм длъжна всеки път когато когато му се навири" и още много подобни "мъдрости". С темата си, авторката/на която желая успех/ доказва, че секса е нормална човешка нужда/в най-добрия и нормален смисъл на думата/.

3.   Има си друга. Или има здравословен проблем, който крие

4.   Ами може да е заблуден, че да прави секс с бременна жена е опасно и не е добре за бебето, знаеш какви митове има и колко са невежи хората. Попитай го директно и му обясни, че точно сега имаш нужда от много повече любов.

5.   Споменаваш, че си забелязала това в последната година, а си бременна от 6 месеца. Преди да забременееш, 6 месеца не ти ли бяха достатъчни, за да те притеснят? Оправданията са нелепи. Или си му омръзнала, или просто е такъв тип, на който с времето му е достатъчен този рядък секс. Той проблем няма, имаш ти за съжаление и лошото е, че няма добро решение. За 'решенията' се си досетила сама...

6.   При бременност някжй път жените не искат секс. Друг път мъжете.
Това го има навсякъде. не се тревожи.
Като родиш и си върнеш фигурата и способността за хубав секс ще му се върне желанието.
И аз като бях бременна исках само гушкане и мъжа ми мислеше че не го обичам вече.
Не е така.
Бъди спокойна нещата ще се оправят

7.   Е ти даваш пример с бившия си приятел, че секс там винаги е имало, макар и караниците, но замислила ли си се, че тогава не си била бременна, а сега си... повечето мъже ги отблъсква това.... замисли се!

8.   Караниците наистина охлаждат страстта поне при мен е така. Няма как да мисля за секс след като сме се скарали сериозно и не мога да го гледам. Иначе 6 месеца не сме правили секс докато бях бременна, той така пожела(чаках близнаци). На мен не ми пречеше и честно казано не ми липсваше секса. Не съм вярвала, че след децата всичко се променя, но уви това се оказа на 100% вярно. Липсата на секс ще ти е най-малкия проблем след раждането. Няма да се наспиваш, ще си изнервена от грижите покрай бебето, ще гадаеш защо реве-гладно ли е, болно ли е, спи ли му се. После колики, зъби и какво ли още не. Повярвай ми всичко това накуп действа побъркващо особенно ако той не ти помага.

9.   Много лошо
И при нас беше така. Въобще не се сещаше по време на първите месеци поне, после имах проблем и не можех.
После детето се роди и съвсем се разредиха и се случваха ако аз ги стартирам. Накрая го попитах каза че му пречел праха по мебелите и купчината вестници на холната маса. Нямало уют.
После малко се подобриха нещата, на винаги с мисълга че аз съм виновна!

11.   Номер 1, там е въпросът, че можем без мъж и в такъв случай по-добре да го няма, отколкото уж да го има, а пак да сме сами. Като е мъж да е мъж с положително присъствие! Ако не - да го няма. Има една мисъл, че жената може да бъде силна и сама, а мъжът и трябва, за да и позволи да бъде слаба. За какво сте ни, ако сме нагърбени и с работа, и с цялото домакинство, и с децата, а на всичкото отгоре и секс няма? Че тогава може поне ядовете с вас да си спестим. ;)

12.   Мила авторке, ти имаш желание за полов живот и искаш мъжка ласка. Но не забравяй, че си бременна и в утробата ти имаш рожба. Приятелят ти не те е изоставил, нито пък има намерението да те зареже във сексуално отношение. Просто той постъпва много разумно, страни от тебе, за да нямате сексуални сношения, докато ти си бременна. Сексът с бременна жена е нежелателно, противно. Това даже и животните не го правят. Опасно е за една бременна жена да прави секс, така може да навреди на плода. Гледай сега да се радваш на рожбата си. Когато родиш детето си, тогава можеш да правиш полова любов с приятеля ти.

14.   Бременността, ако не е патологична, не е причина за липсата на секс. Може и да не го привличаш в този период, защото една бременна жена съвсем не е най-прелестната гледка на света, поне според мен. Или го е ударил на порно. Или има друга жена. Каквото и да е не е нормално да не прави секс, изтъквайки за причина причина твоята бременност.

ж

15.   Напънала се планината 11 и родила мишка... Нищо не си разбрала, мадам. Очевидно няма нужда и да ти се разяснява. Не съм 1.

16.   Без да познавам мъжа ти ще ти кажа, че и аз бих бил същия - да правиш секс с бременна жена е отвратително за теб, защото имаш чувството, че си навираш инструмента в бебето, което е твое дете. На теб може и да не ти пречи, но той може да не го иска. А дали става по-зле след раждането - зависи дали имате достъп до детегледачки (били те роднини или платени такива). Ако само вие гледате детето, наистина няма да се усамотявате много често, което очевидно няма да ти е по вкуса, съдейки по тази тема.

Номер 11, искам да видя тази жена, която е нагърбена едновременно с работата си, домакинството, децата и успява да отдели време за секс, че и редовно, а не веднъж на 6-7 месеца. Просто искам да видя този несъществуващ вид, защото ако имаш време за всички тези неща, значи поне някое от тях не го вършиш качествено (тук допускаме, че работата ти не е да съчиняваш хайкута или нещо, което можеш да вършиш дори с дете в скута си, защото ако говорим за пораснали деца, да не се залъгваме - там отговорностите ви са твърде малко, за да го изтъквате като ангажимент, ако децата са отбити навреме, разбира се). Няма начин да носиш всички тези дини под една мишница и всички да са здрави - или работата ти не е на ниво, или децата чувстват липсата ти, или домакинството за теб се свежда до минимални действия, които би трябвало да заместват пълния набор.

17.   №16, "да правиш секс с бременна жена е отвратително за теб, защото имаш чувството, че си навираш инструмента в бебето, което е твое дете". Ако това, което пишеш е вярно за повечето бъдещи бащи, е вие наистина не сте в час масово! Лекувайте се!

№14