Как да се съберем отново?
Писах за моят проблем тук но не срещнах никакво разбиране а напротив! Въпреки това се надявам че има добри и състрадателни хора които да ми помогнат!

Трябва да се събера отново с бившия си приятел и да сключим брак. Разделихме се след нова година и от тогава не съм поддържала връзка с него но сега размислих и съжалявам. Искам да го спечеля отново защото много го обичам.
Той няма приятелка сега и нищо не му пречи да ме приеме отново.
Пиша му в фейса от понеделник но не ми е отговорил до сега, как да го накарам да ми обърне внимание???

Коментари

1.   Ти ли прекрати отношенията между вас?

2.   Срещни го в очи и го попитай каквото трябва! Майни го тоя фейсбук, няма да ти върши работа. Все пак ти е бивш и би трябвало да направиш това което му харесва. Аз съм била в подобни ситуация. По същия начин му писах във фейсбук и пак нищо не се получи. За това направих план и го срещнах в очи и нещата се получиха. Само, че моя имал нужда от мен и не смее да да постъпи пръв. Все едно ми отмъщава.

3.   След като той не ти е предложил брак, какво имаш предвид с това че трябва да сключите брак. Това че е сам не значи че иска да се съберете отново, на колко си години? ж. 27

4.   Аз когато преследвам някоя.
Правя нещо много невинно, ма не чак толкова.
Всяка сутрин казвам: Добро утро :)
Така всеки ден аз напомням за себе си.
Накараш ли човек да мисли за теб, тогава вероятно ще се съберете.

Въпреки, че той не ти отговаря, ти не се отказвай. Продължавай да му пишеш.
Ако мислиш, че имаш и най - малка вина за раздялата, преувеличи я, и се извини няколко пъти, кажи му колко много съжаляваш за това.
Самообвиянявай се, повече от колкото той би те обвинявал.
А когато и той почне да те нарежда, ти го слушай внимателно. Съгласявай се със всичко, казвай му колко много съжаляваш за това.
Моли му се, само за 1 ред писане. Трябва да изглеждаш отчаяна.
Най - малката гордост ти пречи.
Премахни я.
Подаде ли веднъж, натисни даже още по - силно.
И почни от далеч с думи от рода на: Как си? Какво става с теб?
Не ти отговаря във ФБ. Нали знаеш, че има смс и телефони. Пресрещни го.
При мен даже в болница влязоха.

Трябва да го пречупиш, просто нека да започне да ти напише 1 дума. И после натисни.
Колкото повече отстъпва, толкова повече натискай.

В началото изобщо не споменавай крайната си цел. Само искате да поговорите само още веднъж. За последно, само да размини две думи с теб, и го оставяш вече, няма да го закачаш. Естествено, че няма да го оставиш.

Това което ти казах, аз никога няма да го направя, по - скоро ще умра, отколкото да се унижа толкова. Но целта ти, не е да запазиш гордостта си, а да се съберете. Тоест трябва да си по нахална от дървеница. Като муха, която 50г. я гониш и тя пак ще каца там където е решила. Кой знае може би пък на 51 път да успее.

Системно преследване, по всички възможни начини. Докато не те подведе под съд. Но ако му пука, дори нищожно за теб, тогава няма да те подведе под съд.

Мисля, че подобно поведение е доста изтощително, така че вероятно ще се измориш. Ще се откажеш, щото не можеш да се унижиш до толкова. Частичка себе уважение да имаш и няма да го направиш.

Но при мен успяха, 4м. преследване, преди да подам.
Но съм чувал и за 10г. преследване. ч
Чак се чудя как може да има такива хора, но има.

5.   "Трябва", " брак", "не поддржаме връзка"... Ти какво? Сериозно ли?

6.   Според мен той не иска да има нищо общо с теб повече.. Ти твърдиш, че все още го обичаш, но дали е взаимно? Това, че в момента е сам не означава, че трябва да се съберете нали знаеш? И плюс това казваш, че си му писала във фейса още понеделник и той не ти е отговорил (пък няма как за тези 5 дена да не е влизал изобщо). Така че сама си направи изводите дали те иска или не.. но все пак ако можете поговорете...

7.   Не можеш да го накараш ако той сам не поиска и не те потърси. Насила хубост на става

8.   Телефон няма ли да ме звъннеш да искаш да се видиш.
Не казваш какви са обстоятелствата за раздялата.. а те имат значение за начина по който тпябва да подходиш.
Трябва на саме да говорите. ако има други хора няма да стане.
Ако директно му кажеш намеренията може да се отблъсне.
То е ясно за какво го търсиш.. но трябва по тактично да се действа.
Както казах има и значение причината за раздялата.
Ти ли я иска
Той ли
Кой остана наранен...

9.   Дето има един лаф... "Сетила се Мара"!

10.   Никой не може да ти каже с точност дали ще се съберете или не, не знам даже дали има правилен съвет. Но вземи се уговори с него, вижте се на живо и му кажи всичко в очите - истинският мъж цени честността, а не завъртените историйки. И престанете с този фейс, животът е извън него! Среща очи в очи. Това само мога да ти кажа.

ELSA

11.   Номер 2, а да за да може после да я обвини в преследване или да я заплаши със побой. А може и дори да си смени телефона ако го направи авторке по категоричен отговор от това едва ли ще намериш. Ако той те е зарязал значи трябва той да те потърси иначе едва ли ще иска да е с теб.

12.   Трябва да се събера отново... избързвах, не обмисляш нещата. Стига с този фейсбук. Обади му се и предложи да се видите, но не напъвай нещата, остави времето да покаже какво ще стане между вас, навила си си на пръста нещо, ама защо и ти не знаеш.

13.   Ако отношенията са прекратени от теб или по твоя вина, нямаш шанс! Моя бивш също всеки ден ми напомня за себе си, ама с поведението, което ми показа преди време, няма шанс дори с едно "здравей" да му отговоря! Прочитам и трия.... кой каквото сам си е направил, друг не може да му го причини!

14.   "Трябва да сключим брак"? ! Извинявай, това звучи малко плашещо, сякаш е някаква фикс идея, която не търпи отлагане. Ако наистина искаш да си го върнеш, трябва да успокоиш малко топката. Не може така, от главата за краката и айдеее.. Горещо те съветвам да не бъдеш толкова директна и настъпателна с него, защото това най-вероятно ще го уплаши. Първо, установи контакт с него НА ЖИВО, никакви фейсбуци и тем подобни начини на комуникация. Трябва очи в очи да му кажеш това, което изпитваш. Това е зрелият начин на действие, а и ще можеш да видиш реакцията му. Предполагам, че в общи линии си измислила какво да му кажеш, но не е хубаво да си прекалено настоятелна, без сцени и драми. Проведете един спокоен разговор, разкажи му какво чувстваш, че си осъзнала грешката си и сега искаш да я поправиш. Че си готова да се бориш, да работиш над себе си и недостатъците си, да започнеш на чисто. Оттам нататък, от него ще зависи какво и как ще се случи. Не те съветвам да опитваш пак и пак, ако те отхвърли. В крайна сметка, минали са месеци от раздялата ви, човекът може да е преосмислил нещата и да е решил да продължи напред. Няма как насила да го накараш да се върне при теб, ако той не го пожелае. Затова, най-добре е да имаш някаква граница, в случай че те отхвърли. От безброй молби и обещания няма да има смисъл, ако той не иска да те чуе, само ти ще се унижиш до последно. Нищо не е на всяка цена, щом искаш, бори се, но само при положение, че ти даде някакъв знак, че могат да се получат нещата.

15.   Поредната заспала патка,ясно ми е че ти си сгафила и ако момчето има акъл такава като теб не му трябва

16.   "Трябва да се събера отново с бившия си приятел и да сключим брак" - това звучи като "трябва на връщане от работа да мина през химическото и после да напазарувам". все едно говориш за обичайни ежедневни действия.
не знам коя е била предишната история, в която не си получила разбиране, но вероятно не си получила отговорите, които си очаквала.
и сега ако очакваш да ти напишем алгоритъм, по който да си върнеш бившия, че и да се ожените, няма как да стане. по-горе са ти дали добри съвети - обади му се, говорете си спокойно, разумно, може леко носталгично за доброто старо време и ако нещата се получат, може постепенно да започнеш да се виждаш отново с него. ако не желае да се виждате, просто приеми, че това е неговият избор и го уважи. като цяло мнението ми се доближава най-много до това на номер 14
Ж44

17.   Каква е причината за раздялата?

18.   Който, каквото ще да твърди, аз съм на мнение, че сексът си остава единственото нещо, с което се влияе на мъж.
Ако те обича, му липсваш и те желае.
И когато му звъннеш (никайкви фейсбуци) и му кажеш простичко "имам нужда от теб, искам те, липсваш ме, искам да те усетя"... ако те обича и иска отново да е с теб, ще му проличи, повярвай ми.

19.   Ако той не желае повече да има нищо вече нищо общо с теб, няма какво повече да направиш освен да го оставиш и да продължиш напред. А от написаното ми става ясно, че той не иска да има нищо общо с теб, ако искаше сам щеше да те потърси досега! Освен той не ти е собственост, а човешко същество със свое мнение и ти не можеш да го накараш да прави нещо, ако не желае. С това преследване ти първо, че се унижаваш и второ ще го накараш още повече да се отврати от теб и както казаха някои хора горе току виж му писнало и те дал под съд за тормоз!

20.   Днес е "трябва да сключим брак", утре ще е например "трябва да ме забремени и да родя близначета - момче и момиче". Защо той да трябва да направи нещо, което ти искаш? Кое задължава бившият ти приятел да прави неща, които очевидно не е поискал сам - не знаем дали би ги одобрил, но щом ни питаш това, значи поне не е засягал въпроса пред теб дори да го е обмислял по време на връзката ви? Имаш странно желание за контрол върху хората или някаква фикс идея (я страх, че ще останеш сама, я някаква мания, че годините минават, а ти не си постигнала нещата, които си планирала). Каквото и да е, този "филм" си е лично твой и не можеш да вкарваш хората в него без тяхно съгласие. Какво правим, когато решиш, че той трябва да ти стане донор на бъбрек да речем? Пак ли ще ни питаш как да го убедиш, защото той се страхува от игли или операции? В общуването и междучовешките отношения няма такива неща като "той/тя трябва да... " - има неща, които биха харесали на някого, но другият няма как да е задължен да ги направи или да ги извърши по определен начин, защото първият иска това. Той е човек, а не кукла, с която играеш, обличаш, сресваш и дори й организираш сватба с друга кукла (с други думи за добро или за лошо всеки има свободна воля и другите не могат да го притежават още от края на робството в САЩ та чак до наши дни, ако случайно не си чула за това).

21.   Ти мaй си онaя бременнaтa, дето се опитвa дa му нaтресе чуждо дете, нaли? Тaм не срещнa рaзбирaне, тук още по- мaлко ще ти се случи, дaвa ти някъде нa късо.
Гледaй дa вържеш истинският бaщa нa детето или след рaждaне го остaви зa осиновявaне. Без товa не стaвaш зa мaйкa, нямaш инстинктa, нито пък здрaвa психикa.

22.   Ако раздялата е заради това, че е разбрал че си била с друг когато сте били заедно-пиши го бегал, малко са мъжете, които могат да преглътнат подобно нещо.

24.   Аз съм номер 8.
Авторката защо не влизаш да четеш и отговориш питаме тука въпроси искаме да ти помогнем.. а те няма.
След публикуваното от номер 21.. и липсата ти и неизяснения ти пост като цяло какво да си мислим...
Номер 21 коя е тая тема да я прочета струва ми се интересна.

25.   Н 24, aз съм 21, товa е темaтa:
http://spodeli.net/4/story-107932.html
Тaм и кaзaхме мнениятa си и виж, че тaзи я зaпочвa с товa, че билa нерaзбрaнa. A нaстойчивaтa и нaглост е еднaквa с тaзи от другaтa темa.

26.   Много хубаво си го е написало момичето. Иска да сключат брак - в природата жената избира и щом така е решила няма нищо лошо в това. Дай му време, ако не те потърси до седмица - две след като си го потърсила не се хаби. Успех!

27.   Много неграмотна тема. Трябва да се изясни защо сте се разделили и по чия иницциатива.Ти как ще го вържеш да се бракуува с теб, ако той не иска? Бе, я се съвземи малко, това е повече от несериозно.

29.   И, кaкво стaвa с теб aвторке? Успя ли дa "вържеш" бившият?