Споделена история от Секс и интимност

Малки топченца във вагината
Здравейте. Имам проблем. Още от малка имам нещо като малки топченца по вагината. До сега не съм се замисляла, но сега точно ми направиха впечатление... Търсих в интернет, но не успях да намеря нищо за моя случай. Има ли някой с подобен проблем? Моля помогнете ми! :( Всеки коментар ще ми бъде полезен.

Коментари

1.   Не пишеш нищо конкретно за местоположението им, но най-вероятно е нещо нормално. Може да са жлези ако е в началото. Самата вагина не е един прост „маркуч“, а има своите особености. Погледни в интернет медицински рисунки на лигавицата. Може дори да е т.н. G-точка, а в дъното се намира шийката на матката, която също е със сферична форма.
Не се притеснявай

2.   Не бъди толкова спокойна, колкото ти казва номер 1. Отиди на гинеколог :)

3.   Трябва преглед за да се каже какво точно е, другия вариант е да се снимаш там и да дадеш линк, но ти едва ли искаш да го правиш, така че иди на преглед.

4.   Ако са отпред, някъде под пъпа може са прословутата Г точка, но тях може да ги напипа мъж, жена да си бръкне там... бая дълги пръсти трябва да има.

5.   А топченцата да не са на предната стена? Ако да, честито! Намерила си си Г точката.

6.   Малки топченца по срамните устни да не е? Защото и аз имам такова нещо, не се притеснявай, но за всеки случрй отиди на гинеколог.. ;))

7.   Папиломи.

8.   Винаги, когато имате притеснения, отивайте на преглед при лекар. Не питайте в анонимни сайтове.
Ж 28

9.   Аз съм подателката и искам да ви кажа, че това не са папиломи, нито е г точка. Тези топченца са по срамните устни и отвътре около клитора. По едно време имах предположението, че може да е вагинален херпес, но тези неща ги забелязах на някъде.. 4 годинки. Предполагам, че ако имах този вирус, щеше да си проличи отдавна и проблема ми да е много сериозен, но не знам... Все пак искам да благодаря на всички, които коментираха, защото до сега не знаех абсолютно нищо за проблема си и много се страхувах.

12.   То и сега нищо не знаеш...
От Номер 8

14.   Говориш за едни малки като пъпчици, по малките срамни устни отвън и отвътре, не болят, не сърбят, нищо. Не се размножават. Ако е това, това са мастни образования и нищо страшно. Ходих за тоя месец два пъти на гинеколог за едни проблеми, ходила съм и преди 2-3 год., та ако това беше нещо опасно или нередно щеше да каже.

16.   Пак е подателката. Хора само на мен ли ми се струва че това е генитален херпес? :( Някой да знае как да се преборя с него???

17.   А ти посети ли лекар? ! Ей, изумявате ме значи!
ж

18.   На мен тези топченца ми звучат като брадавици от папилома вирус. Веднага си налрави тест за папилома вирус, тъй като той причинява рак на шийката на матката. Ако се хване от рано няма нищо страшно. Аз го имам отдавна - 16 подтип, който е един от най-опасните, но се преглеждам редовно и държа всичко под контрол. Отиди на лекар възможно най-скоро и не прави секс с мъж, който има малко пъпчици около пениса, защото за тях няма проблем, но за нас е много сериозно. Папилома вирусът заразава мястото, където е попаднал члена, т. е. прии орална любов след дълго време (около 10 години) може да причини рак на гърлото.